Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy tudnék olyan ember...

Hogy tudnék olyan ember lenni, aki mindenkivel eltud beszélgetni mindenről?

Figyelt kérdés
Vannak emberek akik még azzal is elbeszélnek bárkivel akit abban a pillanatban ismertek meg. Én miért nem tudok?
2015. nov. 19. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyitottság, érdeklődés, empátia kérdése alapvetően. Én sem tudok rögtön mindenkivel beszélgetni, egy időben szerettem volna, de mostanra rájöttem, hogy nem is akarok.
2015. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 eznemlényeges ***** válasza:
Mert nem olyan a természeted. Pl. én csak azzal tudok jól elbeszélgetni, akit jól ismerek, megbízom benne, s ő is bennem. Sajnos ezt nagyon nehezen lehet kialakítani, hogy eltudj mindenkivel beszélgetni. Nagyon nyitottnak kell lenned, mindenkit lefogadni, minden előítélet nélkül, beszélj sokat, amennyit csak tudsz, nem érdekes, hogy kb. a semmiről beszélsz, és szerintem nem kéne ezt elhagynod. Én keveset beszélek, nem szeretek a semmiről beszélni, de te tudod
2015. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Később eltudsz vagy az is problémát okoz? Pl. nekem az ismerkedéssel vannak gondjaim, bár inkább csak távolságtartó vagyok, de amint megismertem közvetlenebb vagyok, mint gondolnád. :D 22/f, főleg ha csinos az illető.
2015. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pont ezaz, hogy nem is teljesen a semmiről, de ne az legyen,hogy pl találkozunk aztán váltunk pár mondatot aztán jön a kínos csend..

Szórakozóhelyeken is tiszta nehéz így ismerkedni akár csajozni,hogy nem tudok úgy beszélni mint mások.

Nekem előítéleteim igazából nincsenek amíg nem tudok meg róla valamit.

Szeretnék olyan nyitott lenni mint azok akik bármiről könnyen és hosszan eltudnak beszélgetni.

2015. nov. 19. 21:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Én rájöttem, hogy azért nem tudok, mert általában igazán nem érdekel ilyenkor az illető.

De ha úgy teszek, mintha érdekelne, és tudatosan figyelek arra, hogy ne minden mondatom "én"-nel kezdődjön, hanem a másikra irányítom a figyelmet, akkor mindjárt más a helyzet. Egy-két dicséretet mondhatsz, persze ne úgy, hogy nyalizásnak tűnjön. Az is segít, ha nem izgulsz azon, hogy mit fog majd gondolni arról amit mondasz. Csak mondd amit akarsz spontán.

2015. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Régen meg ilyen 15évesen max gondolkodtam azon,hogy mit gondolhatnak másik rólam,de most 20évesen eszembe se jut,hogy át fusson a fejemen az,hogy most mit gondolhatnak mások rólam. Jelenleg teljesen hidegen hagy. Szóval ezzel a gonddal nem küszködök.

Csak szeretnék sokkal nyitottabb lenni mint jó pár haverom is az.

2015. nov. 19. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Én meg idegenekkel 1000x jobban elbeszélgetek, mint ismerősökkel. :D
2015. nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kertesz Adam válasza:
Mert az emberi kapcsolatok felszínesek, és futólagosak. A beszéd a megismerés és kapcsolat eszköze kellene legyen... de a futó találkozások valójában nem adnak elegendő okot a másik megismerésére. Ne gondold, hogy két egymással csacsogó ember nem tartja adott esetben üresnek a közlést. Ez többször ismétlődve akár kellemetlenné is válhat. Kitölteni az időt, vagy megtölteni, nem mindegy. :)Én olyankor szoktam belemarkolni a légüres térbe, mikor körülöttem olyasmiről beszélnek, amiben egyáltalán nem vagyok jártas. Kocsik, ilyen olyan együttesek.. számomra ismeretlen közös ismerősök. Egyszerűen vannak körök, pályák amiken nincs lövésünk. A hallgatás ez esetben nem negatívum. A másik pedig, hogy a beszéd egy jelzés, vagy lehetőség. Ha valaki meg akar ismerni, vagy ha valakit te akarsz megismerni. Hogy ez mikor szükségszerű azt a jelenlévők döntik el. (Ha nem akarnak megismerni.. talán nem is kell erőltetni.) Ha te akarsz megismerni.. neked kell feladnod labdát. Azontúl a pillanatnyi hangulat is számít, szimpátia miegyéb. Szóval nem csak rajtad múlik. Továbbá a stabil hallgatás mögött megfejtetlen titkok, valódi karakterek lehetnek. Az üres fecsegés meg vagy üres karaktert, takar, vagy elrejti a valódit. Szóval, nem kell mindig, mindenkivel beszélgetni... mert idegenek esetében kétesélyes, hogy mit vált ki, hogy bizalmat, vagy bizalmatlanságot ébreszt-e. Azaz gyakorold valós emberi kapcsolatokban, ismétlődő baráti körökben, ismeretségben. :) + vonzóbb a szerénység, mint az akarás, erölködés számodra idegen témákban pusztán szereplésvágyból. :) (Legyen saját témaköröd. Aki kimondottan beszélni akar veled, abban fog kérdezni...)
2015. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom, figyeli-e még valaki ezt a kérdést, de pl. egy lehetőség elolvasni egy könyvet a kommunikációról, mint pl. Allan Pease, Alan Garner: Szó-beszéd. Nem állítom, hogy csodát tesz, de első lépésnek szerintem nem rossz. :)

2015. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!