Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem merek pizzát rendelni...

Nem merek pizzát rendelni telefonon, hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
Nem szeretek senkivel beszélni, főleg idegenekkel. Netes rendelés nem megoldható (vidéki városban lakok)

2015. jan. 29. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idős vagy, de ha fiatal, és egyszer dolgozni akarsz akkor itt az ideje, hogy gyakorolj az idegenekkel a kommunikációt. Szépen felhívod, és rendelsz. Ha éhes vagy, úgyis legyőzöd ezt az akadályt. HA meg nem megy, akkor tanácsolom az orvosi segítséget, mert később ez nem lesz jó.
2015. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Írj magadnak előre egy vázlatot, gondold végig, hogyan fogod megcsinálni. Ha érzed, hogy megijedsz a gondolattól, állj meg, figyelj egy kicsit a légzésedre, relaxálj, amíg le nem nyugszol! Aztán folytasd a fantázia-gyakorlást ott, ahol abbahagytad! Ezzel a módszerrel fokozatosan, egy vagy két hét alatt meg lehet oldani a problémát, ha napi egyszer megcsinálod.


A kérdések, amiket várhatóan kérdeznek:

- milyen pizza?

- egy nevet/keresztnevet?

- lakás címe

- egy telefonszám, ha bármi közbejönne vagy nem tud bejutni

- ha van valami akció épp, amit rád akarnak sózni, akkor arra is rákérdezhet


Aztán használd a gyakorlatban!

2015. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A vonal másik végén beszélő ember ugyanolyan büdöset szarik mint te. Ő is ember, végzi a munkáját. Ha valakitől, akkor tőle biztos nem kell félni.
2015. jan. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (15 vagyok)
2015. jan. 29. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha félsz, zavarba vagy az emberek előtt, akkor ez szociális fóbia. Ezzel menj el orvoshoz, mert képes tönkretenni az ember életét.

Én csak tudom.

2015. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig kénytelen leszel megtanulni telefonálni, metr ez alapvető a mindennapi élethez, ugyanúgy mint a munka, az internet egyszóval a kommunikáció. Nem azért mert esetleg dadogsz?
2015. jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel és kész, nincs ebben semmi.

Apunak most már áldom az eszét - akkor persze utáltam érte -, hogy ő a te korodban direkt rám bízott ilyen telefonokat.

Hívjam fel a boltot, hogy van-e XY alkatrész, hívjam fel az Okmányirodát és foglaljak időpontot neki, stb, amit el tudsz képzelni.

Persze ő is meg tudta volna csinálni, nem ezért sózta rám, hanem hogy tanuljam meg, hogyan kell. Előtte elmondta, hogy mit kell mondani természetesen.

Neked is sikerülni fog, a telefonálás nem egy magy szám, még csak nem is lát a másik. Ha már ebbe belebetegszel, akkor mi lesz később???

2015. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól mondta az egyik válaszoló, írj vázlatot, vagy írd meg magát a beszélgetést és olvasd be.
2015. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!