Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet diplomatikusan...

Hogyan lehet diplomatikusan viselkedni?

Figyelt kérdés

Hali!

Diplomatikusabban szeretnék viselkedni, hogyan kell úgy viselkedni? (esetleg valami életszerű példában ha elmagyaráznátok, lehet hogy jobb lenne..)

Illetve lehet ennek a fajta viselkedésnek valami hátulütője?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 21. 16:38
 1/8 Kései Sirató ***** válasza:
83%
Aki diplomatikus, az nem kritizál élesen, csak nagyon finoman, nem durva. Nincs hátulütője. Ha szókimondó vagy, akkor meg kell erőltetned magad, hogy diplomatikus tudj lenni, de érdemes!
2015. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Diplomatikusan viselkedni hihetetlen fárasztó lehet, viszont megmondani valamit, vagy egy kényes ügyet elintézni lehet diplomatikusan. Ez azt jelenti, hogy hihetetlen finoman mondjuk el a kellemetlen dolgokat, vagy úgy utalunk rájuk, hogy a másik fél értsen a dologból. Ezt csak alapos műveltséggel lehet viszonylag könnyen űzni, tanulni nehéz.


Pl.

Durva vicc: A fő katonatiszt utasítást ad egy tizedesnek, hogy diplomatikusan mondja el Kiss bakának, hogy meghalt az anyja.

- Sorakozó!

- Az árvák lépjenek elő kettőt! Maga is, Kiss!


Egy másik történet Liszt ferencről:

Oroszországban koncert alatt megszólalt a cár, erre Liszt elhallgatott. A cár kérdőre vonta ezért, mire a zongorista: "Amikor a cár beszél, a zenének hallgatni kell." Értsd ezalatt, hogy annyira tiszteli a cárt, hogy nem zavarja zongorajátékkal, VAGY nem hajlandó zongorázni még a cárnak sem, ha az beszél előadás közben.

Ugyancsak Liszt beszéde: egy orosz katonatiszttel vitatkozott:

- Volt már csatában valaha?

- Ön adott-e hangversenyt valaha?

- Ha nem lennénk mi, akkor ki védené meg önöket?

- Ha nem lenne művészet, lenne értelme megvédeni valamit?

- Én egy egész hadseregnek parancsolok!

- Nekem csak ez a tíz katonám van (az ujjai!), és meghódítottam velük a világot.


Nos, ilyen a diplomatikus válasz...

2015. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ha úgy beszélek, hogy nem használok rövidítéseket stb. tehát "diplomatikusan" latin szavakkal stb. én erre értettem, hogy ezt nehéz kialakítani magamban?

2015. jan. 21. 17:08
 4/8 Kései Sirató ***** válasza:
44%
Nem, a diplomatikus nem azt jelenti, hogy nem közérthető.
2015. jan. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, a diplomatikusan nem ezt jelenti! El vagy tájolva.


A diplomatikusság azt jelenti, amit már írtak: nem direkt közölni a dolgokat, hanem adni egy olyan választ, ami értelmezhető többféleképpen, és az egész helyzet, a beszélők személye, egymáshoz való viszonya, a hangsúly, a beszélők alá-fölé rendeltségének foka, a személyek műveltségi- és intelligenciaszintje, stb. adja meg a tényleges tartalmat.


Ha idegen szavakat akarsz használni, akkor először is olvass utána a dolgoknak, légy tisztában a jelentésükkel, és csakis akkor használd, ha tuti biztos vagy, jókor teszed. Így elkerülhetted volna például ezt a mostani beégést a kérdéseddel, mert sokkal kevésbé gáz, ha egyszerűbb szavakat használsz, mint látni az erőlködést, hogy mindenképpen idegen szavakat akar valaki beilleszteni a mondandójába, amikor pedig nem sikerül jól, még az is látszik rajta, hogy nem érti, miért mosolyognak rajta szánakozón a beszélgetőpartnerek.

2015. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor ha szakszavakat/szakkifejezéseket használok egy mondatban (akár szinte az egész mondatban) az sem diplomatikus?

2015. jan. 21. 21:02
 7/8 Kései Sirató ***** válasza:
50%
Téged a az zavar össze, kérdező, hogy azt hiszed a diplomatikus szó a diplomával van összefüggésben, és ezáltal a tudással, idegen szavak használatával. NEM így van. A diplomatikus szónak inkább a diplomata szóhoz van köze. Olyan viselkedés, amely nem mondja ki durván, sértőn a dolgokat, hanem finoman, udvariasan fogalmaz.
2015. jan. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, az sem diplomatikus, de tényleg ennyire nehéz értelmezni 3 ember definícióját?


Egy jó tanács: ismeretlenek körében ne beszélj szakszavakkal, mert vélhetően a te szakterületedhez nem annyira értenek, és emiatt fellengzős idiótának fognak tartani. Olyanokkal beszélünk szakszavakat használva, akik értik, amit mondunk. Különben felesleges.

2015. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!