Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért fogadja el a tömeg,...

Miért fogadja el a tömeg, hogy meghatározzák mások, hogy mit tehetnek, és mit nem? Miért gyáva a magyar, és nem összetartó?

Figyelt kérdés
Gondolok itt sok sok minden mellett pl.: nem építhetem át a motoromat, nem építhetek sárkányrepülőt, be kell kötnöm az övem(miért, ha nem kötöm be és meghalok, azzal nem kockáztatom mások életét!), még a fát sem vághatom ki az udvaromon, csak ha megengedte a TÖRVÉNY! Mindenhez engedély kell! Lassan már a wc-re is csak engedéllyel lehetlesz kimenni...

2014. márc. 14. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb szabályozás azért van, hogy védje az együgyű hülyéket, akik maguktól nem látnák be annak a fontosságát (biztonsági öv, kötelező oltások, biztonsági előírások az általad említett gépeknél), más pedig hogy a világot/környezetet védje az együgyű hülyéktől (tűzgyújtási tilalom, favágás, motoroddal való baleset, stb). Ezek enyhébb változata, amikor az együgyű hülyéknek nem tiltják meg a dolgot, de erősen közgazdasági eszközöket alkalmaznak (pl. extra adó a cigarettán). Kérdés?
2014. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezekre már saját magam is kerestem a választ, és elég a törvényhozók fejével gondolkodni, ugyanis nekik nem az számít hogy 280-at mész sisak nélkül, hanem ebből kifolyólag ha borulás lenne, pár autó biztos sérülne és emberi sérülés szintén előfordulhat, tehát ezek károk. Amik nagyrészt elkerülhetők ha a meghatározott szabály szerint közeledsz

Egyébként rengeteg buta értelmetlen törvény van, amiket az újvilág eszelt ki, régen nem voltak ilyenek, emlékszem hogy a nagyszülők utcájában kiengedhetted a malacot sétálni, amikor szóltál neki visszajött, ma fel is jelent némelyik bunkó hogy ha kiszökik a kutya.

21F

2014. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kb jól írta az 1-es. Törvények nélkül anarchia lenne a rossz értelembe véve. Szóval abból indulnak ki hogy semmi ész és önkontroll nincs az emberek többségében és csak büntetéssel- bezárással lehet őket úgy ahogy nevelni, mert ha ez nem lenne ,ön és közveszélyessé válnának.
2014. márc. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na pont a 2-es válaszoló egyedről van itt szó, akinek nem gond ha kiszökik a kutya,mert kutya van kerítés meg nincs, aztán ijesztgeti a járókelőket ,nekitámad a pórázon vezetett kutyáknak és kiugrik az autók elé. Miattuk kell a törvény ,mert maguktól ezt nem látják be.
2014. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért van ennyi törvény és szabály, mert a gyerekszülés- és nevelés nincs iq-teszthez, vagy valamiféle vizsgához kötve. Innentől kezdve pedig ellenőrizhetetlen, hogy ki mennyire hülye, ezért kellenek a keretek, hogy akinek saját kútfőből nem világos mondjuk az, hogy másokat sem zavarni, sem veszélyeztetni nem szabad, azokat -sajnos- törvénnyel kell megregulázni.
2014. márc. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert ha az átépített motorodnak kiesik a kereke meg az otthon kendácsolt sárkányrepülőddel balesetet okozol, akkor másnak kárt csinálsz vagy meg is ölheted mert pl a fejére esel. Ami nagyon valószínű, mert úgy csinálod hogy nem értesz hozzá és ezért xar és életveszélyes lesz az egész.


Most erre azt mondod ,hogy te értesz hozzá. Oké. De ha legálisan mindenki nekiállhatna ilyennek, akkor bizony olyanok is csinálnák akik nem értenek semmihez, csak nekiesnek, aztán majd lesz valami.


Bár ha utána törvényesen agyon lehet őket verni az kiegyenlítené a viszonyokat :D


Övet meg azért kell bekötni mert a tb nem akar feleslegesen költeni rád ha jobban megsérülsz mint ahogy kéne. Bár ezt is meg lehetne oldani ,ha nem kötöd be ,akkor neked kell zsebből fizetni az ellátásodat.

2014. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember nagyon nem érzékeli, hogy mi a helyes és amelyik nagyobb közösségben nincsenek szabályok ott mindig káosz alakul ki. Lehet te pl. tudsz építeni sárkányrepülőt, ami repül is, de nem rendelkezel olyan eszközökkel, amivel tudod tesztelni a biztonságát. Így viszont könnyen lehet, hogy életveszélyes az egész pedig legjobb tudásod szerint készítetted el, pl. volt pár eset amikor barkácsolt fűnyírók öltek meg embereket. Egyébként meg többször kellett rátaposnom már a fékre, mert pl. a másik vezető éppen 20 kocsit akart kielőzni kanyar előtt aztán rájött, hogy már nem tud visszamenni és ha én gyorsabban megyek, mint ahogy mások is szoktak akkor lehet engem is kinyírt volna. Pedig ő csak 20 kocsit akart kielőzni nem akart rekordot dönteni 21-el. Vagy itt vannak a manapság folyamatosan feltöltött youtube videók ahol az emberek mindenféle hülyeséget bevállalnak csak, hogy legyen elég nézettségük. Vagy pl. szomszédom próbált csapdát készíteni szögesdrótból, mert a kertvégén gyanús emberek mászkáltak és ezért elhatározta nem fogja hagyni, hogy kedvükre járkáljanak más területén. Ráadásul azt is eldöntötte, hogy ezt a csapdaszerűséget már az én kertem szélétől felállítja, hát majdnem engem intézett el vele, mivel nem is tudtam róla csak mikor majdnem bele léptem. Szép dolog néha lázadozni a törvények ellen, de bizonyos törvények pont, hogy megvédeni akarnak ha már magunk nem tudjuk felismerni a veszélyeket.
2014. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!