Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szociális fóbiám van mit tegyek?

Szociális fóbiám van mit tegyek?

Figyelt kérdés
már több éven keresztül ez gyötör, iskolában az órákon ha felszólít a tanár sokszor leblokkolok ha tudom is a választ azt is csak halkan vagy bizonytalanul mondom. A közösségi életem hát a legjobb barátnőm ő amolyan "menő" és elszokott hívni magához, ő mindig elvisz az ilyen "menőkhöz" azaz idegen emberek előtt meg se merek szólalni nagyon szégyellem és gáznak hiszem akkor magamat. Azokkal tudok csak úgy beszélgetni akiket rég óta ismerek (osztály társak,barátnők) de ha egy látásból ismert fiú megszólít a társaságban akkor is ugyan ez van..leblokkolok : ( ha be megyek valahova félek, hogy mindenki engem bámul rosszul érzem magamat, kerülöm mások pillantását. Van amikor órán valamiért el kezdek remegni félek talán,hogy engem szólít fel vagy, hogy feleltet. Abból már nagyon elegem van, hogy mindenki csöndesnek meg szótlannak hisz néha megmondják csak úgy,hogy "legyél már bátrabb" de ők ezt nem tudják milyen rossz.. leszeretném győzni ezt a fóbiát :(( de hogy másnak volt ilyen? Sikerült legyőznie? (pszichológust inkább nem akarok)

2014. febr. 2. 13:57
 1/8 anonim válasza:

nekem is az volt.


amikor eltörik 1 pohár és idegeskedsz, hogy " a fenébe, eltört a pohár".

De amikor leszakad a csap és elönti a házat a víz, akkor meg..visszasírod a poharat.


bár igen, néha még visszatér, de már tudom kezelni.


kell találnod egy olyan helyzetet amitől nagyon félsz....és legyőzni azt...az erősebbé tesz..és több és több ilyen helyzetet kell találnod, és folyamatosan le kell őket győznöd.

És ha legyőzted őket, ezeknek a pozitívumok sokasága elnyomja a félelmedet..elnyomja ezt a szoc fóbot.


ez 1 nagyon hosszú folyamat kb 4-5 hónap míg "talán" sikerül ezt elérni, hogy feloldódj.

de 1 pszichológussal mindenképp keress fel...valahogy.

de ha nem akarsz dilidokit....igen..

erőt kell belefektess....

2014. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök. Várom a hasznos tanácsokat.
2014. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
regisztrálj Tumblrre :D
2014. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Itt egy blog, amit szociális fóbiások írnak, szerintem nagyon jó.


www.onbizalomnelkul.blog.hu

2014. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Maradj otthon! és semmi esetre se tedd ki a lábad a lakásból !!! ez nagyon komoly!! még a tv-t se kapcsold be. csak ülj le és maradj úgy, nem sokára érkeznek a mentők ...
2014. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

szia:) én is ebben szenvedek. csak nálam erősebb és testi jelként mutatkozik a vörösödés. ha szeretnél beszélni, írj imélt a : regina1997@citromail.hu

szívesen beszélnék bárkivel aki ebben szenved:/

2014. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az jó, ha van barátnőd. Vele beszéld meg ezt a dolgot, ő tudna segíteni valószínűleg. Egyedül nagyon nehéz lenne.

Én sem voltam pszichológusnál vele, de úgy tudom, hogy a kognitív viselkedésterápiát alkalmazzák, ami abból áll, hogy valójában látva a dolgokat átgondolod a bizonyos helyzeteket és rá kell jönnöd, hogy igazándiból nincs mitől félned, szal nem bámul senki, mert mindenki a saját hülyeségével van elfoglalva, nem gáz, ha megszólalsz és hülyeséget mondasz, mert mindenki csinál ilyet, stb...

A másik fele pedig a gyakorlat. Itt a lényeg pedig a fokozatosság. A legkisebb félelmet keltő helyzettel kell kezdened, bele kell menned, és le kell győznöd. Kérhetsz segítséget a barátnődtől, de ne hagyd, hogy megcsinálja helyetted! Aztán nem tudom... *varázslat* ...és már nem is szorongsz a társas helyzetekben :Đ

2014. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, hamarosan vége a sulinak! Hidd el, ha kikerülsz a mostani közegedből, és rájössz, hogy megállsz a lábadon, megerősödsz minden tekintetben.

Szerintem ne tarts a pszichológustól...tök menő...

2014. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!