Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szokjak le a "dikk"-ezé...

Hogyan szokjak le a "dikk"-ezésről? (15F)

Figyelt kérdés

Félroma vagyok, és elég gyakran látogatjuk apám családját, akik tipikus falusi cigányok (apám is oda született de ő kitört), és az évek alatt megszoktam a dikkezést. Akárhogyan próbálom visszatartani, nem tudom mert magától jön, és ha egy jobb, magyar társaságban dikkezek egyet, rögtön furcsálkodni kezdenek, miközben én kínosan nevetek. És a jövő tanévet egy gimnáziumban kezdem, ami elég jo iskola, és nem akarok valami kulturálatlan cigánynak látszani az új tanáraim és osztálytársam körében.

Valami tipp, esetleg bevált módszer, hogyan szokjak le erről a rossz szokásról? Előre is köszi a válaszokat?


2013. jún. 5. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Dikk o.O
2013. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alaque ***** válasza:
100%

Hát mondj helyette valami mást. Például "pahh". Az legalább vicces. :D


De most komolyan, egy szokástól úgy a legkönnyebb megszabadulni, ha felváltod egy másikkal.

2013. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
a rókát sem lehet leszoktatni hogy bemenjen a tyúkólba ez genetika
2013. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyomd el úgy, hogy mást mondasz, akár így is, hogy blábláblá!
2013. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én mindig azt mondom a mondat közepén is hogy "Mittudomén. de mittudomén, ha figyelek rá, vagy mittudomén, akkor mielött elkezdem a mondatot meg a beszélgetést,vagy mittudomén mit", akkor nem mondom.vagy mittudomén xD


nem,amugy csak annyi hogy figyelj rá. és ezekben a szituációkban amikor dickeznél" mondj ,nemtom (mittudomén xd) "azigen" vagy "ookééé.." vagy valamit. vagy MITTUDOMÉN xd

2013. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hallod-ozok:D káromkodás helyett. Elkezdtem figyelni mit beszélek, és tudatosan leváltottam.
2013. jún. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz az ilyen szokásokról leszokni.. Egyszerűen csak figyelj oda miket beszélsz.. Egyszer kétszer biztosan el fogod magad szólni ,de annyi belefér.. Gondolj erre úgy ,hogy az első fél év meghatározza az egész évedet amit ott töltesz. Tehát ha nem akarod ,hogy beskatujázzanak ,akkor hanyagold. Mivel rá vagy kényszerítve menni fog...
2013. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!