Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi értelme van az életnek?...

Mi értelme van az életnek? Miért nem látok benne semmi értelmet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem látom az értelmét. Az életünk már a születésünkkor megpecsételődik, hiszen adott helyre ahová születünk, különféle szabályok, politikai rendszerek határozzák meg minden mozzanatunkat. Már a születés előtt eldől, hogy egyszer vége, halottak leszünk. A köztes időt is kényszerek, küzdelmek között éljük, dolgozunk egész életünkben és megbecsülést, normális fizetséget nem kapunk érte. Mérgezik az életünket, különféle reklámokkal idegesítik az agyunkat, rengeteg negatív impulzust kapunk. Mellé az emberek párzanak, nemzenek gyereket, akinek a sorsa ugyanez lesz, azaz megszületik, él, de sokat szenved és meghal. Tulajdonképp az életünk zöme egy szenvedés, harc az életbenmaradásért, aminek értelme semmi. Örülnek mikor egy baba születik, de közben sírnak majd mikor távozik egy családtag, aki egykor ugyanolyan baba volt és így örültek neki. Rohadtul semmi értelme ennek az egésznek én azt látom, már csak egy napnak se, mert eszünk, alszunk, dolgozunk. Engem nem érdekel a nyaralás, az utazás, rohadtul nem vonz más ország és nem is érdekelnek az ilyen dolgok. Értelmét ezeknek sem látom. Ismerősöm elment nyaralni tavaly, érte egy baleset a nyaralása közben és beteg is lett. Most féloldali bénult és nyakmerevítője van, ami nélkül nem is bír már létezni. A szenvedés már gyerekkorban elkezdődik, jönnek a kötelességek, óvoda, iskola, majd továbbtanulás, munka orrvérzésig.

Én tanultam sokat, egyetemre is jártam, 12 éve végeztem, de semmi értelmét nem látom máig az egész elmúlt 38 évemnek. Egyedül gyerekként és tinédzserként volt jó, de azóta mióta állandóan dolgozni kell és másról se szól az élet, aztán rájönni, hogy lassan már hamu leszek, mert múlik az idő, nagyon durva. Ami elmúlt, soha nem jön vissza már, igaz sorok... Lehet pszichiáterhez kéne mennem?



tegnap 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Hülyeség amit írsz. Az emberek nagyrésze dönthet arról, hogy mit akar csinálni, tanulni. Ha úgy dönt elköltözik, ha nem akar nem válal gyereket.

Millió szép és érdekes dolog van a világon, de ha így nézed a dolgokat ezeket nem fogod meglátni

tegnap 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Hát képzeld én meg munkanélküli vagyok.

Tehát neked ennyivel több van mint nekem.

tegnap 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
igen, oda kellene menned. Nem ártana egy kezelés.
tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Ez depresszió, így nem lehet élni, de lehet rajta változtatni, ha akarsz. Fordulj klinikai szakpszichológushoz.
tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%

Az, hogy nyálcsorgató, felelősség és döntésképtelen gyerekként élted meg életed csúcsát azért sokat elárul rólad.


Én annyi vagyok mint te. Imádok élni. Imádok utazni a feleségemmel. Bejártam 60 országot, építettem két céget, és azt csinálok, amit csak akarok, akkor amikor akarok.


Vállalj felelősséget az életedért, kapd össze magad, és hozz ki belőle többet. Mást nem tudok tanácsolni.

tegnap 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
A birka a karámban érzi jól magát. Tehát a 99 %-nak teljesen megfelel a szar kis hangya élet. Tudnak dóógozni. Mást elképzelni sem tudnak.
tegnap 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Én is ezt érzem.

És ahogy egyre jobban látom a politikát, egyre jobban undorít.

Lényegében minden a látszatról szól.


És még mindig vannak idióták, akik elmennek szavazni, megbíznak politikusokban.

Az orvos, pszichológus is abból él, hogy te megbetegszel.

Ha nyugodtan élhetnél nekik sem lenne munkájuk, hanem ugyanazt az életet élnék, mint te, és akkor megértenének.


A legjobb azoknak, akik annyira gazdagok, hogy, el tudnak bújni ez elöl a sok baromság elöl. .

tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Kb minden szavaddal egyetértek! Nem nem vagyok depressziós vagy ilyesmi csak én se látom ennek semmi értelmét... Küszködni, szenvedni ebbe az amúgy is elcseszett világban... Főleg gondolj bele aki mèg hozzà beteg is mint én... Csak kínlódás az egész élet. 😕
ma 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!