Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Baj ha így érzek?

Baj ha így érzek?

Figyelt kérdés

Ma tudtuk meg, hogy apukámnak egy jó ismerőse, aki egyben az állatorvosunk is volt meghalt.. Ő megmentette a kutyámat, amikor annyira lebetegedett, hogy már szinte csak vegetált. Ezért nagyon hálás leszek érte mindörökké. Mikor megtudtam, hogy meghalt öszintén, nem annyira hatott meg, mint gondoltam. Persze sírtam, de ez rövid ideig tartott. Nem súlytott le annyira, mintha egy rokonom ment volna el. Én akkor ismertem meg, amikor a kutyám beteg lett. Kevésszer találkoztam vele, az is csak amiatt, hogy a kutyámon segítsen. Viszont, ahogy megismertem, egy nagyon jótét lélek emberről beszélünk.Mi a baj velem, hogy nem érzek olyan intenzív gyászt? Most úgy érzem, hogy sajnálom, hogy meghalt, de gyászt nem érzek.


Velem van a baj?



tegnap 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene összezuhanni meg gyászolni? Neked neked senkid nem volt az illető. Ismerőst sajnálni szokott általában az ember, ha meghal, szomorú vagy egy rövid ideig, kicsit megrendít. Ha közelebbi ismerős, akkor esetleg meg is siratod, és kb.ennyi.
tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem állt hozzád annyira közel, mint az apukádhoz.

Ezért nem visel meg annyira

tegnap 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem gyászolsz? Hát még sírtál is. Egyértelműen gondolsz rá, hiszen még kérdést is kiírtál róla ide. Nosztalgiáztál róla, hogy miket tett életében.

Ez a gyász.



"Most úgy érzem, hogy sajnálom, hogy meghalt, de gyászt nem érzek"

Ez olyan embert, aki nem állt hozzád annyira közel, pontosan úgy tudsz meggyászolni, hogy sajnálod, hogy meghalt. Még akkor se feltétlenül omlik össze valaki, ha akár a saját szülei halnak meg - és ez nem azt jelenti, hogy nem érez gyászt, szimplán ilyen típus, így dolgozza fel.

Nekem pont azon szokott felszaladni a szemöldököm, amikor valaki hisztérikusan összeomlik, mert megtudja, hogy a 90 éves boltos néni, aki egyszer köszönt neki, meghalt.

ma 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!