Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondolhatott a lány ebben...

Mit gondolhatott a lány ebben a szituációban? Ti mit gondoltatok volna a helyében? /F

Figyelt kérdés

Még a nyár vége felé történt velem egy szituáció, és most gondolkoztam el rajta, hogy vajon ez az adott lány szemszögéből hogyan nézhetett ki, sokszor szeretem utólag elemezni az ehhez hasonló szociális helyzeteket, hogy mikor mit a legjobb tenni, ezért írom ki ezt a kérdést is.


Annyi volt a szitu, hogy utaztam a hármas metróval, az ajtó közelében álltam, nem messze tőlem meg egy korombeli huszonéves lány állt. Az egyik megállóban felszállt egy elég para alak, aki járt már valaha Budapesten, szerintem tudja hogyan kell elképzelni őket. Miközben szállt fel az alak, folyamatosan szinte kikerekedett szemekkel bámulta a lányt, és mikor felszállt akkor sem hagyta abba a bámulást, alapból amikor felszállt a csávó, ilyen háromszög alakzatban álltunk egymáshoz képest, mindhármunk között csak pár méter távolság volt, a csávó állt az ajtóhoz a legközelebb. Ahogy láttam, hogy bámulja, láttam a lányon, hogy nem komfortos neki ez az egész, nekem is nagyon parának tűnt, szóval szinte egyből előre léptem egy nagyot és a csávó elé álltam úgy, hogy kitakartam a lányt. Miután oda álltam, láttam a visszatükröződésben, hogy a lány nézett engem, a szituban úgy éreztem, mintha hálás lenne, hogy oda álltam. Aztán egy megállón szálltunk le mindhárman, amint megállt a metró, direkt megvártam, hogy a csávó leszálljon előttem, és direkt lassan szálltam le és lassan sétáltam, hogy elég távolságra kerüljön a csávó a lánytól, aztán a csávót figyeltem folyamatosan, nem fordult vissza meg semmi.


És arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek mit gondolhatott a lány, tényleg tudhatta hogy azért álltam oda, hogy ne érezze magát kiszolgáltatottnak a para csávóval szemben? Ti mit gondoltatok volna a helyében egy ilyen helyzetben?


tegnap 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Sztem nem is foglalkozott vele. Te képzelsz bele többet, a te agyaddal. Azt hiszed te vmi nagy szuperhős dolgot vittél véghez, azzal hogy megakadályoztad azt, hogy egy "para" csávó bámult egy csajt. Ha vki jár mindennap jár metróval nyáron, akkor az mindennapos amikor a csávók megbámulják a nőket, mert lazán öltözködnek, kirakják a mellüket...stb. Ehhez ők is hozzászoktak.

Inkább az a kérdés, miért jutott eszedbe ez most és miért írod le?

Ott az a hiány érzés mi, hogy nem kaptál visszajelzést a lánytól vagy úgy érzed, ez egy olyan lehetőség lett volna, hogy letudtad volna szólítani azzal a lányt, hogy "figyelj láttam az a creepy csávó bámult téged, te is észrevetted ugye?

Hát öreg ez a vonat elment. Érezheted magad bármilyen nemes cselekedetű embernek, de ez csak a te fejedben van ez. Annak a csajnak másképpen csapódik le. Ez nem olyan nagy dolog.

tegnap 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem, ha nem is tűnt fel, hogy direkt csináltad, akkor is jobb neki így és jól tetted.


Az első meg menjen a francba, nem bámulunk senkit. Nem mondom, hogy vakulj meg és senkire sem szabad ránézni, de ezt lehet “kultúráltan”, úgyhogy a másiknak fel sem tűnik és nem leszel egy suttyó. Rohadt sokan nem rakják ki a mellüket és még is rossz tapasztalatokkal hagyják el a tömegközlekedést. (is)

tegnap 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Szerintem más az amikor egy koszos ruhás börtönviselt kinézetű csávó bámul folyamatosan kikerekedett szemekkel, mint az amikor valakit csak megbámulnak mert épp dekoltázsa van vagy hasonló. Ez egy teljesen ártalmatlan kiscsajnak tűnt, nem volt kint semmije.


Másikrészt azt fontos kihangsúlyoznom, hogy nem érdekelt a lány úgy, mint potenciális partner, aznap igazából pont randira mentem valakivel, ezért nem sajnálom, hogy nem szólítottam meg, nem is állt szándékomban.


Viszont jogos kérdés, hogy miért jutott eszembe ez az egész és miért írom le. Nagyon hosszú ideig olyan voltam, hogy nem mertem azt megtenni a szociális helyzetekben, amit helyesnek gondolok. És örültem annak, hogy végre meg mertem tenni azt, amit helyesnek gondoltam abban a szituációban. Engem tényleg idegesített az, hogy ilyen módon bámul valakit egy ilyen alak. Nem szeretném hősnek titulálni magam, mert tényleg apróság, de saját magamhoz képest jellemfejlődésnek gondolom, hogy mertem önazonos lenni. És azért írtam ki, mert soha nem volt előttem példa, apa nélkül nőttem fel, és nem mutatott senki sem nekem ilyen példát, hogy ilyen helyzetekben mit kell tenni, ezért jól esik meghallgatni mások véleményét is a dolgokról.

tegnap 13:57
 4/4 anonim ***** válasza:
28%

#2:

Viszont hogy ha az a fickó esetleg nem úgy reagálta volna le ezt, ahogy ebben a hero-novellában le van írva, és nekiment volna a kérdezőnek, akkor már nem is lett volna olyan jó cselekdet, ugye.


Kérdező, neked csak mázlid volt, ennyi. Adj hálát a mindenhatónak, hogy nem a sürgősségi vagy a temető lett a vége számodra.

tegnap 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!