Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Saját készítésű sütit, azért...

Saját készítésű sütit, azért nem vinni egy közösségnek mert félsz attól, hogy nem esznek a kezedből?

Figyelt kérdés

Volt már veletek valaha olyan, hogy valamilyen társaságba jó szívvel, jó akarattal vinnétek házi sütit (édeset/sósat) bármit, de inkább nem teszitek mert féltek tőle, hogyan fogadják, milyen fogadtatás érné a jó szandékotokat.


Bármilyen közösségről beszélek, pl: munkatársaitoknak, osztálytársaitoknak, csoporttársaitoknak.


Én volt már, hogy úgy jártam hogy vittem igaz nem házi, hanem cukrázdás sütiket be a munkahelyemre, és a kutya se ette, pedig tudom, hogy mindenki jóétkű, édesszájú, emberek voltak.


Nagyon rosszul esett, hogy nem ették meg.


Jelen munkahelyemen, mindent megtartanak névnap, szülinap. Ide is hoznék szívesen, akár otthonait. De tartok tőle hogy ezek sem ennék. Pedig tiszta pedánsak vagyunk, saját magamra is az vagyok.

Azt hozzá tenném, hogy roma vagyok, talán ez lehet az embereknek taszító, mindenki aki megismeri tudja, hogy nagyon nagyon pedáns családbol származom.


Kinek volt hasonló tapasztalata? (Nem csak származás miatt)


Engem leginkább ez tart vissza.


szept. 16. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinnék semmit olyan közösségbe, ahol ennek a gyanúja csak felmerülne bennem.
szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy nem csak "származás miatt"?


Amúgy felénk inkább azon szoktak "versengeni" a csajok hogy kinek a sütije fogy el hamarabb, vagy ha nem is versengeni, mindíg megjegyzik.:)

szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Micsoda? Soha eszembe nem jutna azert nem enni belole, amit irsz! Imadom a hazi sutit, legyen az sos, edes, mindegy! Megennem az osszeset. Ugyanugy megeszem az indiai kajakat is akar satorban aruljak a fesztivaljukon, akar kifozdeben a negyedukben.
szept. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem jellemző, sőt a legfinomabb meggyes sütit pont az egyik roma csajszi süti... :P


Oké, mondjuk ha én kínálok körbe valamit, azt gyanakvással fogadják, de arról én nem tehetek, hogy szeretem az érdekes dolgokat :P (levendulás cuccok, menta-tea szörp stb.) :)

szept. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2

A nem csak származás miatt alatt olyan dolgokat értek, amik úgy általában felmerülhetnek, hogy ezért meg azért nem fogadják el.

Pl mondjuk nem eszek a kezéből, mert ápoló, és felnőtt embereket tesz tisztába.


Nem eszek a kezéből mert homoszexuális


Nem eszek a kezéből mert valamilyen testi fogyatékossága van, és visszataszít


Szóval millió dolog lehet a származáson kívül, amire így azt mondhatják, hogy kösz de ebből inkább nem, mert ő készítette.

szept. 16. 17:02
 6/8 anonim ***** válasza:

5

Nem tudok ilyet elképzelni.

De konkrétan nálad mi a helyzet?

szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Max ha higéniai hiányosságok vannak, akkor van ilyen szerintem.
szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hála az égnek élőben, munkahelyen még nem találkoztam olyan radikális vagy szélsőséges gyűlölködővel, aki ezért utasított volna vissza bármit, mert azt egy meleg / egy roma / egy bizonyos politikai párthoz tartozó stb. készítette vagy hozta. Ha van ilyen ember, az nem a sütit hozónak a szegénységi bizonyítványa, ez ne tántorítson el... az emberel többsége imádni fogja a házi sütit. Vidd be egy dobozban / tálcában, rakd le egy közös használatú helyre, nem feltétlen kell körbejárni és személyesen odaadni ceremoniálisan a sütit.
szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!