Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Állítottál már csapdát és...

Állítottál már csapdát és húztál már csőbe valakit beszélgetés folyamán, akiről tudtad, hogy arcátlanul ferdít vagy hazudik és manipulál az érdekei szerint? Hogy kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Lehetőleg úgy hogy ne tudja letagadni, amit mondott és hogy utána ne higgyenek neki, vagy megszégyenüljön, esetleg bocsánatot kelljen kérnie a hazugságai miatt...

szept. 15. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberrel felesleges verbálisan hadakozni, mert ha hazudni van arca, tagadni is, meg magyarázkodni is.

Nem fogja magát megváltoztatni csak mert rajtakapod.


Ha teheted, kerüld.


Ha össze vagy vele zárva, pl munkában, válás közben vagy, akkor írásos bizonyítékot szedj össze és több mindennel egyszerre szembesítsd. Emailek, üzenetek, igyekezz írásban mindent elrakni.

szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
???? Ennek mi értelme. Inkább azt a időt hasznosabbra fordítsd. Az ilyen ember úgy se fog bocsánatot kérni és nem fogja magát szégyenbe se érezni. Viszont te meg felesleges energiát teszel bele és érzéseket.
szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát azért van amikor kellhet sajnos...

pl egy társaságban fekete propagandát folytat ellened, minden hülyeséget hazudozik.

Ha te szó nélkül csak kerülöd, akkor a munkahelyen pletykák terjednek rólad, megutálnak, elfordulnak tőled, vagy nem tudsz előrelépni, esetleg még ki is rúghatnak vagy áthelyeznek.

szept. 15. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Aha, tehát HR ügy.


Akkor minden kommuniációt rögzíts, vedd fel telefonon, írj összefoglaló emailt személyes megbeszélés utàn is.


Aztán ha van elég bizonyíték, hogy fúr, szépen kitálalni a HRnek.


Az más kérdés, hogy a HR kit rak ki. Őket a cég érdekei miatt tartják, és ha ez a patkány hasznosabb nekik mint te, jobb magadról menni, mint megvárni hogy kirakjanak.

szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amint valamelyik páromnál kezdtem észrevenni, hogy valami sántít onnantól használom ezeket a technikákat a legtöbbet.

Amint észreveszek olyan jeleket, hogy lehet más is a dologban onnantól teszek fel neki néha 1-2 kérdést ami kicsit fura aztán tudom, hogy kattogni fog rajta, hogy ezt most miért kérdezem (de semmi olyasmire utalót, hogy én azt hiszem, hogy csal vagy ilyesmi). Ha csinál valamit akkor ezeket a kérdéseket úgyis megjegyzi és utánna direkt úgy viselkedik, hogy még 1x biztos ne tegyek fel hasonlót vagy eszembe se jusson hasonló. Aztán erre a kérdésre van egy jól bevált másik kérdés amivel tudom borítani a bilit (mivel az előzőre begyakorolt mindent és úgy is tesz, hogy ha véletlen megint megkérdezem akkor instant őszinte reakció legyen) mert ez is olyan hirtelen “mi ez a kérdés”, hogy lehetetlen nem olyan fejet vágnia, hogy “úristen most mi a fenét mondjak erre hírtelen amit elhisz”. Eddig még mindig működött.

Tudom kicsit katyvasz, értelmezhetetlen így de ez most így van jól. Nehogy lelőjem itt a poént és a kövi párom kapásból tudja a technikámat. :D

szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!