Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet visszaszerezni a...

Hogy lehet visszaszerezni a megbecsültséget?

Figyelt kérdés
Régen jól mentek a dolgok. Az emberek elismertek, komolynak gondoltak és úgy látták hogy lehet adni a szavamra. Azt gondolták, hogy nagy dolgokat is el tudok érni és ezt éreztették is velem. Sajnos jött egy fordulópont az életemben. Ennek hatására megváltoztam és nem foglalkoztam semmivel. Több szempontból is lecsúsztam. A hátam mögött kinevetnek. Van hogy olyan fél megjegyzéseket tesznek amiből arra lehet következtetni, hogy egy komplett idiótának gondolnak. Hihetetlen, hogy egy pár év alatt mennyit tud változni a mások által rólad kialakított kép. Eddig ez nem zavart olyan mértékben, hogy tegyek ellene, de már nagyon gáznak érzem. Meg van is bennem egyfajta harag, hogyha valaki bajba kerül akkor nem empátiával fordulnak felé, hanem közönnyel vagy gúnnyal. A lényeg, hogy hogyan lehetne ezen változtatni.

szept. 3. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha egyszer lesüllyedtél az emberek szemében akkor azon rohadt nehéz lesz változtatni.

A legegyszerűbb (és talán egyetlen) módja hogy visszaszerezd azt a régi tiszteletet ha környezetet váltasz, elköltözöl valahova ahol nem ismernek, nem tudják a múltadat.

szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Igazából vissza kell térni a régi viselkedéshez, és szép lassan vissza tér a respect is. A lényeg, hogy magaddal foglalkozz, ne velük.


"ha valaki bajba kerül akkor nem empátiával fordulnak felé, hanem közönnyel vagy gúnnyal"


Én azt tapasztaltam, hogy ez akkor van így, ha nem tudják, hogy mi zajlik a fejedben. Ha csak a furcsa viselkedést tapasztalják, de az okát nem ismerik, érthető, hogy nem lesz pozitív véleményük.

szept. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első nem szeretnék menekülni,nem szokásom. Bele szeretnék állni a dolgokba és változtatni. Második igazad van de akkor is különös. Amikor úgymond még megvolt a respektem és láttam hogy valakinél valami probléma van én azért nagyon nem így reagáltam, hanem érdekeltek az okok. Ha egy kicsit is fontos volt nekem az adott személy leültem vele beszélgetni, hogy megismerjem a motivációit
szept. 3. 08:46
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Akkor nem voltál elég fontos nekik. Lehet, hogy tiszteltek, de biztos nem szerettek.
szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

"Ha egy kicsit is fontos volt nekem az adott személy leültem vele beszélgetni, hogy megismerjem a motivációit"


Igazad van, te csináltad jól, így kellene mindenkinek, jobb hely lenne a világ. Inkább átfogalmazom a mondandómat. Mondjuk, hogy az empatikus hozzáállásnak van három szintje:


1: aktív empátia -feltételezem, hogy ha egy ember rosszul viselkedik, bizonyára okkal teszi, ezért keresem az okot. Elmondásod alapján ide tartozol.


2: passzív empátia - a történet ismeretében képes lennék empatikus, segítőkész és nyitott lenni, de ahelyett, hogy feltárnám az esetet, a hiányzó információt kipótolom bizalmatlan feltételezésekkel, és ez alapján hozok egy téves ítéletet.


3: empátiahiány - magasról leszarom, hogy mi van veled, ha bajban vagy, oldd meg egymagad.


Mindössze annyit akartam mondani, hogy gyakori az a cinikus narratíva, hogy a világ azért szar hely, mert mindenki hármas, pedig valójában kettes, azaz megismertetéssel - divatosan nevezve "érzékenyítéssel" - könnyedén empátiára ébreszthető. Maga az, hogy hármasnak nézik az embereket, kettes típusú megközelítés. Érdemesebb az empátiahiányhoz is egyes típusú megközelítést alkalmazni.


Félreértések elkerülése végett: nem feltételezem, hogy te azt állítottad, hogy az emberek hármasak, csak mivel gyakori feltételezés, szerettem volna tisztázni.

szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én úgy látom hogy talán azért ilyenek az emberek mert könyebb keresniük egy kreált indokot hogy mi lehet a másik fél motivációja mert így érzelmileg távol tudnak maradni, mert így könyebb számukra. Ugyanis ha empátiát gyakorolnának, akkor felelősnek éreznék magaukat a másik fél iránt.A felelősségvállalás meg ugye egy nehéz dolog. Másrészt meg lehet hogy önmaguknak is tükröt mutatna a dolog, ami megintcsak nem egy kellemes érzés.
szept. 3. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Egyet tudok érteni, csak én még általánosabban fogalmaznám meg: ez az egyszerűbb, a kisebb ellenállás. Ez éppúgy magában foglalja azt, hogy mögé nézni valaminek sokkal energiaigényesebb, mint csak rámondani valamit, és azt is, amit mondtál, vagyis hogy ha feltárom az ügyet, esetleg a saját felelősségem, vagy a saját sebezhetőségem is napvilágra kerül.


Én azért még egy dolgot mindenképp megemlítenék: szerintem olyanban tud az ember leginkább empatikus lenni, amit már maga is átélt és - fontos! - tudatosan meg is élt. Ha sosem voltam még abban a helyzetben, vagy közel valakihez aki volt abban a helyzetben, mint te, úgy nehezebb belehelyezkedni.


Erről szól az érzékenyítés: teljesen mindegy, hogy el akarsz bújni, vagy csak nem érted, de ha már láttad, hallottad, akkor nem tudod kitörölni, akkor valamilyen szinten megmozdul benned az empátia.

szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:
48%
Mi volt az a fordulópont? Börtön?
szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!