Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek a vendégnek...

Szerintetek a vendégnek mennyire van beleszólása abba, hogy a vendéglátó kit hívjon még meg a rendezvényére?

Figyelt kérdés

Pl. elmész X-hez és őt meghívod, de ő azt szeretné, hogy Z is ott legyen, akit te esetleg nem ismersz, vagy nem is vagy vele jóban. Vagy ha már tart a buli, és X is ott van, közölheti-e veled, hogy szólhatna-e Z-nek, hogy jöjjön.

Mert szerintem semennyire, a vendég ebből a szempontból úgymond "nem rendelkezik".


jún. 23. 10:06
 1/9 Antiszociális lény ***** válasza:
100%
Nyilván a vendéglátó dönti el, hogy kit hív meg és kit nem, a vendégnek pedig teljes joga dönteni, hogy ő el kíván-e menni vagy ott kíván-e maradni, ha olyan személy is ott van akivel nem akar egy társaságba lenni.
jún. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

"közölheti-e veled, hogy szólhatna-e Z-nek"


Ez ellentétes, itt van a kutya elásva. A mondat második fele egy kérdés, rákérdez, hogy hívhatna-e valakit, aki szerinte illene ebbe a buliba. Ez a legtermészetesebb dolog a világon. Ő pedig nem "közli veled", hanem rákérdez.

jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapból semennyire. Kivétel, ha egy hős ideje együtt lévő pár egyik tagját akarod csak meghivni, a másik nélkül.
jún. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

A vendég (X) szólhat, hogy Y-nal nem szivesen találkozna - a vendéglátó meg eldönti, hogy neki mennyire fontos Y is. Ha igen, akkor X-nek van lehetösége eldönteni, hogy elviseli Y-t vagy marad otthon. Megtiltani nincs joga.

Ha X azt szeretné, hogy Z - is ott legyen, rákérdezhet, hogy a vendéglátó meg akarja-e hívni Z-t, választ, akár igen, akár nem, el kell fogadnia, viszont meghívni X-nek semmi joga sincs. (Megívni saját magához tudja, más valakihez semmilyen esetben sem!)

jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

3-as: még akkor is a vendéglátó joga eldönteni, kit akar meghívni (és kit nem), illetve ha a pár másik tagját is szivesen látná, akkor is a vendéglátó hívhatja meg, a pár jelen lévö tagja nem.

Ugyanis hiában vannak hosszú ideje együtt, ha a másik fél a vendéglátónak valamiért nem szimpatikus, akkor nem várható el töle, hogy ennek ellenére vendégül lássa. A pár már meghívott tagjának csak annyi joga van, hogy adott esetben nem megy oda a párja nélkül.

jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Én azt meg szoktam kérdezni, hogy XY ott lesz-e, mint ahogy azt is közlöm, hogy ha XY ott lesz, akkor én nem leszek ott.

Az általad vázolt esetben a meghívott megkérdezheti, hogy XY-t hozhatja-e magával a vendégségbe, neked pedig jogod van azt mondani, hogy nem.

jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát lehet próbálkozni de sanszos, hogy nem fogják sehol sem jó néven venni ha bele akarnak szólni ebbe.
jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5: szerintem itt azért a társadalomi normák is befolyásolják ezt, így nem mindegy, hogy konkrétan milyen eseményről van szó. Ha baráti összejövetel, akkor evidens, hogy a párját nem kell meghívni, HA! senki más sem hozza a párját. De ha mindenki viszi a párját, de X meghívott párját nem látják szívesen, akkor ez taplóság.
jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 5-ös vagyok: nekem egyértelmü volt, hogy ha családi esemény, akkor a párjának "jár" a meghívás, egyébként helyzetfüggö.
jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!