Mivel foglaljam le magam iskolában a szünetben?
Ha neked tanácsra van szükséged ahhoz, mit kezdjél magaddal bruttó 15 percben, akkor nagy a gond. A mobil folyamatos b*sztatása, gondolom, elérte, hogy teljesen diszkomfort legyen egy kis üresjárat, ami később elég nagy gondokat okoz majd.
Nem kellene a világon semmivel sem lefoglalni magad.
#1:
"Én az iskolákból kitíltanàm az összes mobilt , okos eszközt. Még a számítógépeket is. Ha nem ilyen irányú iskola akkor ne is legyen számítástechnika se."
Ön bizonyára egy idős ember, aki képtelen belátni azt, hogy a 2024-ben rendelkezésre álló technológiai lehetőségeknek igenis rengeteg előnyük van a kismillió hátrányjal szemben, akár a tanárok kezében is. Így az ön életkorára tekintettel a továbbiakban a magázást fogom használni.
Remek példák az előadások. Ha ön kitiltaná a számítástechnikát az iskolákból, akkor a tanárok hogyan vetítik majd ki a tananyagot? Számtalanszor jól jön az, ha egy tanár nem csak magyaráz, hanem a tananyagot ki is vetíti egy kivetítő segítségével, hogy jobban érthető legyen az anyag. Arról nem is beszélve, ha mondjuk képi illusztráció is könnyíti a tanulást.
Vagy mi történik az órákon levetített filmekkel, ha nem lesz min lejátszani a diákok számára? Nézzék meg otthon, saját maguktól elvéve a szabadidőt, miközben a tanárral is megnézhették volna azt, csak az önhöz hasonló agyhalott törvényhozók letiltottak minden technikát az iskolában (Sajnos valóban ülnek a törvényhozók között az ön konzervatív gondolkodásával megegyező emberek, akik olyan törvényeket hoznak, melyek nem kicsit nehezítik meg az emberek életét). A filmes szituációt nem csak hasraütés-szerűen találtam ki, ugyanis konkrétan arról van szó, hogy a mi esetünkben az érettségi tételek között szerepelt az Édes Anna filmadaptációja, Henrik Ibsen "A Vadkacsa" című mű filmadaptációjából pedig esszét kellett írnunk. Talán a "Tóték"-ból is kellett valami beadandót készíteni a film alapján ("Isten hozta, őrnagy úr!"). Anyeginről meg nem is beszélve. Mi a helyzet a hittan órákon vetített tanító szándékú filmekkel? Rengeteg ilyen van.
De felhozhatnám még a kötelező Digitális kultúra tantárgyat, amelyet a 9. osztályosoknak, illetve a 10. osztályosoknak tartanak. Azt milyen módon fogják megtartani, ha ön kitiltja a gépeket az iskolákból? Annak a számítógép az alapja, függetlenül attól, hogy az adott iskola infósuli, vagy sem.
A Redmentában, vagy más ahhoz hasonló ellenőrző-felületeken a diákok hogyan fogják megoldani a feladatlapokat, ha nem lesz min? Nem egyszer fordul manapság elő, hogy a tanárok nem papír alapon osztják ki a dolgozatokat, hanem valamilyen online felületen, beállítva a határidőt.
Mi történik a különböző iskolai programokon megrendezendő villámkvízekkel, amelyet mondjuk a Kahoot rendszer segítségével osztanak meg az iskola dolgozói? Bekiabálja mindenki a megoldást, és akkor majd valahogy kisilabizálják, hogy ki volt a leggyorsabb, vagy a leghangosabb?
Gépek nélkül az elektronikus naplóba miként fogják a tanárok a jegyeket felvezetni?
Abban egyetértek, hogy a mai generáció elzombult az okostelefonok illetve az internet által, mert semmitérő tartalmakat fogyasztanak, de az nem megoldás, hogy betiltják az iskolában az egész internetet, meg mindent, mivel az rengeteg dologra használható, köztük kismillió hasznosra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!