Mi a hobbid?
Sportolás (küzdősport, kondi, yoga) - csoportosan és egyedül is
Kirándulás - csoportosan és egyedül is
Olvasás, írás - egyedül
Zenehallgatás, koncertek - csoportosan és egyedül is
Zenélés (gitár, ének), zenekarom van.
Óraadó voltam, és gondoltam, ez tök jó befejezése egy-egy órának, hogy tanulunk egy dalt, s vittem magammal mindig a hangszert. Már nem tanítok, de a zenekar megmaradt.
-Akvarisztika, díszhalak,
-Antik, régiségek,
-Kastélyok.
Nem én választottam, "ők szólítottak meg engem". :)
Megtudni róluk mindent. Elolvasni a történetüket: Kik építtették, mikor, milyen anyagi forrásokból, kik éltek benne, milyen nemesi rangjuk volt, mivel foglalkoztak a benne élők, milyen jelentős politikai, kulturális és művészeti események zajlottak az épület falai között, honnan szállították az építkezéshez használt anyagokat (sok esetben külföldről), ki tervezte az épületet, ki készítette a freskókat, ki faragta a belső fa épületdíszeket, a lépcsőket, lépcsőkorlátokat, falburkolatokat, mennyezeti díszeket, hogyan rendezték be a kastélyokat, milyen építészeti stílusban épült a kastély, hányszor lett módosítva, kibővítve, hozzáépítve, mi lett a kastély sorsa a háború és az államosítás után, hány ezer kötetes könyvtára volt, ki tervezte a kastélyhoz tartozó parkot, hogyan illeszkedik a kastély a tájba, milyen szórakozási lehetőségek voltak a parkban, milyen szökőkutak, szobrok, kerti vázák, rózsalugasok, műromok, sétálóutak, csónakázótavak, díszkutak, kilátók stb. tartoztak a parkhoz, milyen külföldi híres emberek jártak a kastélyban (pl. külföldi királyok, császárok, híres zeneszerzők, írók, költők, festők, hercegek, grófok, bárók stb.), mekkora volt a kastély udvartartása, hányan dolgoztak a kastélyban és körülötte, hogy a benne élők minden kényelmét kiszolgálják (ez 10-15 főtől akár az ezres nagyságrendig is elérhet), hány szobája van a kastélynak, hogyan helyezkednek el a szobák és a különböző kiszolgáló helyiségek egymás után sorrendben és miért pont úgy ahogy, milyen stílusú bútorok voltak az épületben, ki tervezte és gyártotta azokat, hány lova és díszes hintója volt a családnak... Millió érdekes kérdés felmerülhet a téma kapcsán.
Aztán, ha már minden információt megtudtam a kastélyról, ami a neten és/vagy a könyvekben fellelhető, akkor lehet menni kastélyvadászatra, kiváló kastélytúrákat lehet szervezni. Nagyon jó kis egésznapos program élőben meglátogatni egy-egy épületet a családdal. Azért az ember mégsem lát minden nap mondjuk ilyesmit, pláne nem ilyen körülmények között éljük a mindennapjainkat, legalábbis a legtöbben. :D
-Nyelvtanulás, nyelvek szinten tartása: egyedül, bár egy ideig volt nyelvtanárom, az egyik nyelvhez.
-Kirándulás, természetjárás: inkább csoportosan.
-Sorozatnézés: egyedül.
-Olvasás: egyedül.
-Kutyasétáltatás: csoportosan.
-Társasozás: csoportosan :D főleg az unokatesóimmal szeretek ilyen esteket tartani.
Azért választottam őket, mert kikapcsolnak kellően, de mégis mindegyik máshogyan. A nyelvtanulás, például, jövőre lesz tíz éve, hogy a napirendem része aktívan. Bár akkor az angol nyelv volt, azóta más, az előbbit pedig szinten tartom, vagy épp új szlengeket, új kifejezéseket tanulok.
Régen hobbiszinten lovagoltam is, egy időben pedzegettem a versenyzést is az edzővel, de az végül sosem valósult meg. Imádtam, hiányzik is a mai napig, pedig 3 éve lassan, hogy nem voltam lovak körül. Valami nagyon félrement abban a lovardában, és amiatt hagytam fel a dologgal, illetve időhiány miatt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!