Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Uzenetben mashogy esik, amit...

Uzenetben mashogy esik, amit irnik, mint ha mondanak irl?

Figyelt kérdés
Miert lehet az, hogy uzenetben sokkal kritikusabb es erzekenyebb vagyok arra, amit valaki allit, vagy feltetelez. Ha meg talalkozunk, akkor viszont lepattannak rolam ezek es utana gondolok bele, hogy amugy egyet se ertek azzal, amit mondott meg tunik fel, hogy furcsasagokat beszelt.

#kritikussag
2022. okt. 7. 01:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mert látod magad előtt leírva a szavakat. megmásíthatatlanok és könnyebben túlgondolod.
2022. okt. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nejem fordítva.

Teljesen más, ha vki üzenetben tőlem "messze" arc nélkül mer írkálni, meg az, amikor egyenesen a képembe oltogatnak amikor vállalnom kéne a konfrontálódást is egy barommal.

2022. okt. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*nekem
2022. okt. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez általában így szokott lenni.
2022. okt. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az írásos forma sokszor félreérthető is lehet.Nem mindig érzed a hangsúlyt a mondandónak,nem látod a másik arcát közben, sokszor nem jól fogalmazza meg a egyik a gondolatát, amit félreért a másik.Még egy telefonos beszélgetés is egészen más,mint az írásos forma.Sokkal személyesebb is.Sokkal jobban kizárható a félreértés és a feszültség is.
2022. okt. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert nem tudhatod milyen hangnemben milyen kifejezéssel szánja az illető. Ha amugyis túlgondolós vagy, és többször vissza is olvasod sok mindent láthatsz bele és ez aggasztó lehet.
2022. okt. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igazából csak egy emberrel fordul elő, és már mást is megkérdeztem, hogy most amit írkál az szerinte is érzéketlen-e meg nem érti, amit én írok neki.

Aztán más is úgy látta ahogy én. De igazából ezzel a személlyel már face to face is előjönnek ezek a konfrontálódások. Lehet olykor túlgondolom én is ezt beismerem. Élőben azt vettem észre, hogy kb. ignorálom ennek az embernek a hülyeségeit. Majd akkor figyelek, hogy visszakérdezzek legközelebb.

2022. okt. 7. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!