Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem bírom az olyan beszélgetés...

Nem bírom az olyan beszélgetéseket, ahol a partner nem érdeklődő, nem kérdez. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok élvezni olyan emberek társaságát, akik nem tesznek fel nekem kérdéseket, nem mutatnak érdeklődést a véleményem, életem (attól függ, mi a téma) iránt.

És azt veszem észre, a legtöbb ember ilyen. "Szociálisnak" számítanak, nagy baráti körük van, és nem értem, miért:D A beszélgetéseik abból állnak, hogy

A) elmondják a személyes sztorijukat

B) esetleg felváltva kifejtik a véleményüket egy nem-személyes (pl. klímakatasztrófa) témáról,

anélkül, hogy egyetlen visszkérdezés, téma továbbfűzése elhangzana.



Mivel úgy látom és tapasztalom (randin, új ismerösökkel), hogy ez a gyakoribb, nem tudom, hogy nekem kellene-e javítanom a beszélgetési módszeremen, hogy ne zavarjon ez ennyire.



2022. febr. 9. 13:23
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
53%
Csak vágj bele miközbe mondja a dolgát.
2022. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
53%
Azert nem kérdez vissza mert nem akar veled beszélgetni
2022. márc. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
23%

Velem tudnál így beszélgetne, mert engem leginkább te érdekelnél.

Ha gondolod írj

2022. márc. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Akkor ti konkrétan kiiktatjátok az ilyen haverokat, barátokat, családtagokat - vagy minimalizáljátok a kontaktot?
2022. márc. 1. 14:11
 15/34 anonim ***** válasza:
43%

Ja, két lövéssel iktatnám ki, hogy biztosra menjek... :D

Komolyra véve, eltérő emberek vannak, vannak, akik hallgatnak, de figyelnek, aztán hozzátesznek valami okosat, stb. Van, aki hallgat, és nem tud semmit se hozzátenni, van aki okosat kérdez, és van, aki hülyeséget kérdez.


Nem ezen múlik a jó beszélgetés, hanem a szellemi színvonaltól, és hogy ezt hogyan tudjuk kezelni.

2022. márc. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, ugyanezt szoktam megélni én is. Főleg lányoknál elkeserítő (én fiú vagyok), úgy szoktam érezni magam, mint egy riporter, akinek az a dolga, hogy kérdezzen, de nem kölcsönös a beszélgetés. Nem tudom, hogy ebből aztán hogy lenne egy kiegyensúlyozott kapcsolat, ha már az eleje ilyen. Nagyítóval kell keresni az érdeklődő lányokat. Érdektelenek, maguknak valók az emberek ebben az országban.
2022. márc. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
36%

16-os arra nem is gondolsz hogy azert nem kerdez vissza soha semmit mert nem jossz be neki es nem akar ismerkedni veled?

Persze meg is mondhatná de nem akarja vagy gondolja mar ugyis rájössz magadtol

2022. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
63%
17: Nem, arra gondolok, amikor például tinderen jobbra húz valaki, elkezdünk beszélgetni, és végig én kérdezek, őt meg nem érdekli. Randin ugyanez. Azt értem, hogy egy random lány, akihez odamegyek, ezzel jelzi, ha nem érdeklem, de ugyan miért húz jobbra tinderen vagy jön el velem randira, ha ott is így viselkedik? Szerintem meg egyszerűen egy modern jelenség az, hogy az emberek nem érdeklődőek egymás iránt, mindenki bezárkózik a kis buborékjába. Ezért kincset ér, ha valaki nem ilyen és odaadó, figyelmes, kezdeményező.
2022. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem meg az van hogy elég ritka hogy kölcsönösen tetszenek egymásnak a felek, emiatt van ez az egész

Én úgy vagyok vele hogy 1x 2x megszólítom, köszönök neki, de ha nem keres sose magától, akkor már én se keresem, mert az egy jelzés, hogy nem érdeklem vagy valaki mással akar lenni

Ez van sajnos, nincs mit tenni, bele kell nyugodni, kényszeríteni mégse lehet, hogy "márpedig azért is ismerkedni fogsz velem"

Akik velem akarnak ismerkedni és nem tetszenek, azokkal én is ezt csinálom

Mert hiába mondom neki hogy nem jön be, nem fogja fel, 500x visszakérdez hogy miért nem

Azért nem, mert nem. Kész

Énse kérdezem meg mástól, akinek nem jövök be, hogy miért nem. Ha azt mondta, hogy nem, akkor nem, sajnos el kell fogadni, bármennyire is fáj :(

2022. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Kései Sirató ***** válasza:
48%

Az ilyen emberek egoisták, és sokan közülük nárcisztikusok is, nem egészséges a lelkiviláguk. Az egész életük csak saját magukról szól. Ilyenkor kérdezd meg bátran, hogy te mindig ennyit beszélsz? mindig magadról beszélsz?

Én sem kedvelem az ilyen társaságot, aki nem érdeklődő, azzal nem találkozom a szabadidőmben. A kapcsolatok lényege a kölcsönösség. Legalábbis normális esetben.

Az ilyen embereknek csak egyoldalú beteges kapcsolataik vannak, közülük kerülnek ki a bántalmazók is, szóval nem érdemes velük folytatni.

2022. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!