Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Problémám van ismerkedéssel...

Problémám van ismerkedéssel és szeretnék segítséget kérni. Tudnátok írni pár tanácsot? Többit leírom lentre.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerintem egy sok mindenben átlagos 19 éves srác vagyok, aki nyitott sok dologban a világra, egyetemen tanulok, sportolok és néha elmegyek barátokkal szórakozni, beszélgetni, dolgozni.

A gondom az, hogy vágyom párkapcsolatra, de sehogyan nem tudom kezelni azt, hogy miként kell közeledni egy lányhoz és hogyan kell őt egyáltalán megtalálni.

Alapvetően nem vagyok egy nagy bulizós fajta, ezért nyilván nem sűrűn vagyok olyan helyeken. Az internetes ismerkedésnek pedig nem igazán vagyok a híve, mert barátköri tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb esetben komolytalan és nem szeretem a magamról készült képeket sem.

Önbizalmamon/önbecsülésemen is fejleszteni kellene, azon rajta vagyok.

Tisztában vagyon azzal, hogy nincs mindenben igazam, azonban én a maradandó kapcsolatoknak a híve vagyok és párkapcsolatokra is igaz meglátásom szerint. Mit tudok tenni azért, hogy elinduljak azon az úton, hogy elérjem a célom?

Tudom kicsinyes kérdésnek tűnik az egész, viszont a szociális életem ezen részén nem tudtam sok mindent elérni, csak részlegesen.

Előszőr is a hol a kérdés utána a hogyan.

Köszönöm ha elolvastad és még jobban megtisztelsz ha válaszolsz.



2021. aug. 9. 23:21
 1/9 anonim válasza:

Na figyelj, én megpróbálok segíteni, de pontos kérdésre pontosabb választ tudnék adni..

Szerintem ott a baj, amikor a lányt úgy kezeli sok fiú mint egy ufót. Nem, emberek vagyunk, olyanok vagyunk mint a fiúk abban a tekintetben, hogy vannak céljaink, van humorunk, szeretünk bulizni stb. Normális emberek, beszélgetni ugyanúgy kell velünk is.

Szeretjük a bókokat, de csak ízlésesen. A "hé kiscsaj de jó segged van" nem bók, max egy régebbi párkapcsolatban, ahol poénnak veszi. Szeretjük, ha gyakran keresik a társaságunkat, de nem minden percben, nem minden órában.

Kérdezd a napjáról, de ne akard tudni minden percét, csak úgy általában, amit el akar elmond.

Rendes emberi lények vagyunk mi is, nem kell túlparázni.

Legtöbb esetben a magabiztosság pl sokkal vonzóbbá teszi az illetőt, ez csak egy plusz tipp.

Sok sikert :)

2021. aug. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Köszi szépen! Konkrétabban kérdésem: Hol lehetne ismerkedni olyanokkal, akik hozzám hasonlóak? Mert legjobb tippem az egyetem. Ott kéne megfelelő mennyiségű szociális életet élni, hogy egyáltalán találjak valakit, aki hasonló értékekben hisz mint én. Vagy tévedek? Előfordulhat
2021. aug. 10. 01:42
 3/9 anonim válasza:
100%
Én is egyetemista vagyok és korodbeli. Úgy gondolom, mondanám hogy tök jó közeg, ha nem távokt lenne.. 😅 (egyes voltam)
2021. aug. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utcán is lehet, tömegközlekedésen
2021. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy egy kozvetlen csacsogós fajta akkor a netes ismerkedest ajanlom. esetleg pialós helyeken golyatabor, bulik.

De pl aki egyetemi bulin beprobalkozott tök kinos volt utana folyton osszefutni az egyetemen ezert is jobb a neten szerintem.

2021. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez is ugyanolyan készség, mint a sport, tánc, színjátszás, szavalás, előadás, idegen nyelvek vagy az olvasás. Minél kevesebbet csinálod, annál kevésbé fog menni és annál furcsábban érzed magad, miközben próbálkozol vele, hiszen keveset próbáltad és ezért nem megy MÉG annyira. A megoldás az, hogy csinálod. Minél többet csinálod, annál több és több féle tapasztalatod lesz. Valószínűleg nagy része kudarc, de kudarcok nélkül nincs siker. Nézz meg egy csecsemőt, hogy mennyit botladozik és küzd, mire megtanul járni. Ha ő is feladná 1-2 botlás után, sosem tanulna meg járni.

A nagy dumás nőcsábászoknak azért megy jól a csajozás, mert sokat csinálják és nem törődnek a kudarcokkal. Nem veszi el a kedvüket, ha nem jön be az egyiknek, hanem addig próbálkoznak a másiknál, amíg össze nem jön és csak a sikerre koncentrálnak. Nem aggodalmaskodnak rajta, hogy mit fognak gondolni róluk, mert mindegy, hogy mit gondolnak róluk. Csak az számít, hogy megpróbálják és ekkor kiderül, hogy sikerrel járnak, vagy sem. Ha meg sem próbálod, akkor biztosan nem fog sikerülni és történet vége. Ha félénken elsétálsz a nagy ő mellett, akkor ő kénytelen lesz a többiekkel beérni, mert a tiéd nem lehet.

Ha csak a nagy ő-nél próbálkozol, amikor nagyon tetszik egy lány és nagyon belezúgtál, akkor viszont mindent egy lapra teszel fel. Nagy a tét, nagy a nyomás, kevés a tapasztalat. Edzeni és kocogni még csak meg sem próbáltál, de rögtön az olimpiát akarod megnyerni. Na vajon sikerülni fog-e? Lehet épp szerencséd is, de ha elsőre akarsz életre szóló sikert elérni, az elég nagy hazárdírozás. Ráadásul ebből sok esetben az szokott kijönni, hogy a nagy kockázat nagy kudarchoz és komoly csalódáshoz és még komolyabb lelki sebekhez vezet. Aki így megégeti magát, az hajlamos hosszú időre feladni, visszavonulni, még kevésbé próbálkozni. Így aztán továbbra sem javulnak a képességei, továbbra is ugyanolyan ügyetlenül mozog az ismerkedés világában és amikor nagy nehezen mégis újra rá tudja venni magát, hogy próbálkozzon, akkor jó eséllyel ismét így jár, hiszen a képletben minden pont ugyanúgy (vagy a sebek miatt még rosszabbul) áll, mint korábban, csak a lány másik.


Ha rendszeresen próbálkozol, ismerkedsz, leszólítasz lányokat (nem velük szórakozva, hanem kihasználva a helyzetet, hogy még nem kötődsz hozzájuk és nincs tétje, hogy lesz-e belőle valami vagy sem), akkor szépen megszokod az ilyen helyzeteket, belejössz. Egy idő után megtalálod a saját hangod, egyéniséged, stílusodat. Kitapasztalod, hogy melyik lány mennyire vevő és milyen poénokra, mi mennyire illik hozzád, mi nem és így már sokkal könnyebben fogod magad adni és természetesen viselkedni akkor, amikor majd igazán fontos lesz. Pont azért, mert már nem először csinálod.

Na meg a nagy számok törvénye alapján, ha tizenkét lányból csak egyel sikerül jól kijönnöd, akkor nem biztos, hogy az az egy pont benne lesz az első tízben, akinél próbálkozol és ha az első tíz után feladod a próbálkozást, akkor esélyed sincs megtalálni azt az tizenkettediket, akinél sikeres lennél.


Na meg ez a nagy ő dolog sem ilyen bináris, hogy valaki vagy tökéletes, vagy nem. Viszont sok féle tévképzet él az emberek fejében erről is. Egy csomó mindennek kell klappolnia, hogy bejöjjetek egymásnak. Még többnek ahhoz, hogy működjön is a gyakorlatban. Akár nagyon apróságokon is múlhatnak dolgok és akár nagyon nagy kár is lehet, de ha mégsem működik, azt sajnos el kell fogadni és próbálkozni valaki mással, akivel működik. Sokan könnyelműek és akár nevetséges apróság, felületes, vagy téves ítélet alapján is ejtenek, elveszik a lehetőséget a másiktól. De sokan meg azzal szenvednek, hogy menthetetlen kapcsolatokat próbálnak életben tartani ahelyett, hogy valaki mással élnének boldogan. Mindenben az ideális egyensúly megtalálására érdemes törekedni - kár, hogy ez szörnyen nehéz.

Ez egy nagyon jó ismeretterjesztő előadás erről a témáról:

https://www.youtube.com/watch?v=1ya6lr6zHAg


A netes ismerkedésről nagyon megoszlanak a vélemények és tapasztalatok. Sokáig inkább csak azok használták a netet, akik kockábbak, félénkebbek, valamiben furábbak, különcebbek voltak - ami akár előny is lehetett talán, ha pont egyforma különcök találtak egymásra, de a létszám tekintetében mindenképpen. Ma már szinte mindenki ismerkedik a neten (is), ma már nem annyira szokatlan, lenézett, mint régen. A sokkal több és sokfélébb résztvevő miatt sokkal nagyobb a szénakazal is, amiben tűt keresel. Persze neten még mindig könnyebb lehet válogatni, mint élőben. Viszont pont a könnyűsége miatt nehéz - többszörösen is.

Egyrészt a neten bárki bármit mondhat/mutathat magáról és ezzel sokan vissza is élnek. Hamis/megtévesztő képek, valótlan állítások, hízelgő paraméterek. Kisebb nagyobb túlzások, vagy akár direkt hazugságok. Ez persze mindkét oldalon előfordulhat. Még az is lehet, hogy valaki komolyan olyannak szeretné látni magát, amilyennek bemutatja - csak hát a valóságban nem biztos, hogy tényleg olyannak is tűnik a másik számára. Minden esetre sokan bizalmatlanok ismerkedés közben. Többnyire a neten még inkább - pedig élőben sem nehezebb hasonló hazugságokba belefutni. Mégis a netet tartják inkább veszélyesnek az emberek. Annyiból nem alaptalan, hogy élőben legalább abban biztos lehetsz, hogy azt az embert látod, akit és reménykedhetsz, hogy az emberismereted jobb, mint amennyire a másik képes becsapni.

Neten egy nőnél több tucat-többszáz pasi is bepróbálkozhat a neten, mert semeddig nem tart nekik copy+pastelni egy sablon levelet, vagy írni valamit. A rengeteg üzenet közt pedig különösen időigényes és nehéz alaposan válogatni. Szóval jó eséllyel egyre felületesebben válogatnak és hamar meg is unják a küzdelmet a mennyiséggel. Főleg, ha sokáig nem is találnak benne senki ígéreteset. Sokan eleve egyszerűek/retardáltak és a net lehetséges anonimitása mögé bújva pláne felbátorodnak ordenáré módon próbálkozni. Ebből is könnyen elege lesz a nőknek - a sikertelen próbálkozások meg a férfiak további próbálkozásait is hajlamos egyre elkeseredettebbé alakítani, ami öngerjesztő folyamat. Persze ezek ugyanúgy kihatnak az élőben ismerkedésre is, mert ha valaki online már megtapasztalta, hogy csupa bunkóba fut, élőben is óvatosabb. Na meg élőben is sok a bunkó, szóval hamar eljuthat valaki oda, hogy feladja és már nem hisz benne, hogy vannak még normális emberek. Vagy cinikussá válik, ő maga is elkezd szórakozni a pasikkal, hecceli őket.


A legjobb, amit tehetsz, hogy próbálsz normálisan, a lehetető leghitelesebben és korrektül közeledni, igyekszel elérni, hogy ezt is lássák rajtad és reménykedsz, hogy találsz olyat, aki ezt értékeli és a többi dologban is egymásra találtok. Na meg hogy minél hamarabb túlteszed rajta magad, ha mégsem és próbálkozol tovább másokkal...

2021. aug. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen #6-osnak! Teszek lépéseket a megfelelő irányba. Visszagondolva kb. 7 évvel ezelőtt az volt a gondom, hogy nem voltam elég szociális, kevés barátom volt, akartam ezen változtatni, ezért mindig emberek közé húztam magam, lépésről lépésre. És bevált. Ezzel kapcsolatban meg ugyanez. Több és minőségében is jó lehetőséggel nagyobb esély lesz a sikerre.

Igyekezni fogok magam lenni és kiteljesedni ezen a téren is!

2021. aug. 15. 01:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi 6-os
2021. aug. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

“Több és minőségében is jó lehetőséggel nagyobb esély lesz a sikerre.”


Ne halogass, hogy majd ekkor, majd akkor, majd itt, majd ott. A körülmények, feltételek sosem ideálisak. Mindig találhatsz okot, hogy miért ne most, hanem majd máskor. Ragadj meg minden lehetőséget, amit lehet, mert sosem

tudhatod, melyik

fog bejönni. Persze ne ész nélkül. Ha egyik csak tol a másikhoz rohansz, az visszatetsző lehet. De ha mindig a megfelelő körülményekre vársz, lehet hogy örökké halogatni fogod és sosem lépsz. Ezt mindenképp kerüld el. A majd, jobb ha kikerül a szótáradból és a most kerül a helyére.

2021. aug. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!