Miért nem tudok társalogni az emberekkel?
Szia
Levelezned kellene, az is egy társasági forma, és lehet fejlődne a beszéd iránti készséged. Vagyis a bátorságod, szókincsed, szófordulataid, stb.
S mellesleg ha most kicsit egyedül érzed magad, arra is jó.
Nekem az szokott bevalni, hogy felcseszem magam valamin(mondjuk valami hülyegyereken majd politikán) és mikor utána kell beszélgetnek valakivel pont nem érdekel mit gondol rólam,olyan 50x magabiztosabb leszek. Ilyenkor légy tükör:ha kedves, legyél kedves, ha bunkózik (és nincs hatalma az életed felett) akkor adj ki magadból mindent, ordítsd le a szerencsétlen egeret, és miután a dühöd kiment belőled még jobban is érzed magad utána, egyfajta teljesség, kifejezett nyugodtság érzetét adja a napnak. Mint egy jo vacsora után, karácsony estéjén.
Remélem tudtam segíteni:)
Szia! Én is nagyon zárkózott voltam és pont ugyanezektől féltem, mint te, egészen addig amíg fel nem fedeztem egy alapvető igazságot: minden embert ugyanaz az egy dolog foglalkoztatja - saját maga. Észrevetted, hogy hány olyan ember van, akik végig se hallgatják a másik mondanivalóját és miközben te beszélsz, alig várják, hogy közbedumálhassanak?
A jó hír, hogy a kiváló társalgók nem azok, akik sokat tudnak beszélni (erre bárki képes lenne, amennyiben lehetőséget kap rá), hanem sokkal inkább azok, akik empatikus figyelemmel hallgatnak másokat. Félsz, hogy olyat mondasz, ami másokat nem érdekel? Akkor tegyél fel jó kérdéseket és hagyd, hogy a másik beszéljen! Valójában mindig az irányítja a kommunikációt, aki kérdez.
Íme néhány gyakorlati tipp azokról a témákról, amelyekről az emberek általában szívesen mesélnek:
(1) Név
- Szervusz, a nevem XY. Téged hogy hívnak?
- (Ha nem értetted jól) Bocsánat, meg tudnád ismételni? ... Á, szóval Kiss Béla. Béla, örülök, hogy találkoztunk! (Ismételd a nevét több mondatban is! Az emberek imádják hallani a saját nevüket. Ez a legszebb szó a világon! És mégis - mennyire kevesen emlékeznek a nevünkre! Sokszor már a bemutatkozásnál sem jegyezzük meg!)
- Szép neved van. Hívtak még így valakit a családban?
(2) Család/otthon
- Hol laksz?
- Szeretsz ott élni? ... Na és miért? (Ez a kérdés lehetőséget ad, hogy bepillants az értékrendjébe.)
- Mindig is ott éltél?
- Van családod?
- Van barátod/barátnőd? (És akarsz egyet? :'D)
- A szüleidet/testvéredet/feleségedet/gyerekeidet hogy hívják?
(3) Munka
- Mit dolgozol?
- Melyik cégnél dolgozol?
- Miért éppen ezt a szakmát választottad?
- Szereted, amit csinálsz? ... Miért? (Szintén bepillantást nyerhetsz az értékrendjébe, vagy épp azokba a nehézségekbe, amelyeken keresztülmegy.)
- Mit szeretnél csinálni a jövőben?
(4) Utazás
- Voltál valahol nyaralni idén?
- Mi volt életed legemlékezetesebb utazása?
- Van olyan hely, ahol még nem jártál, de szívesen eljutnál oda?
(5) Hobbi
- Van valamilyen hobbid?
- Ezt nem ismerem. El tudnád magyarázni, hogy kell? (Az emberek imádnak tanácsot adni. Jót tesz az egójuknak, ha taníthatnak valamit neked. Lásd: gyakorikérdések.hu :D)
(6) Hírek/közélet (A politikát, vallást lehetőleg ne említsd - kivéve, ha előzetesen már kiderítetted, hogy az illető "melyik oldalon áll")
- Olvastad a hírt, miszerint ...?
- Mit szólsz ehhez a COVID járványhoz?
A zárkózottság nem egy állapot, hanem egy hozzáállás. Amennyiben úgy döntesz, hogy nyitsz a világ felé és őszintén elkezdesz érdeklődni mások iránt, hasonló érdeklődésre számíthatsz tőlük is. Persze, az is előfordulhat, hogy miután 30 percig beszéltetted őket saját magukról, hirtelen felkiáltanak, hogy "Jajj, de jót beszélgettünk!". Ki tudja - talán már évek óta senki sem kérdezte meg tőlük, hogy "hogy vagy?", elvégre minden embert csak saját maga érdekel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!