Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 24-25 év körüli dolgozók...

24-25 év körüli dolgozók mennyi időtök van a tini-gyerek korból megmaradt hobbitokra ?

Figyelt kérdés

Pár éve már dolgozom,nem rég külön is költöztem így kevés szabadidőm maradt.

Szépen lassan egyre kevesebb idő maradt a sok "hülyeségemre".

Amit elfogadok,de azért néha szeretnék visszamenni kb 5-10 évet az időben :)


Ti hogy vagytok ezzel ?


2020. aug. 12. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

0. Zéró. 9 éve nem fogtam papírt és ceruzát a kezemben, pedig képregény rajzolónak készültem. :)


(Mondjuk az is lehet hogy a k.rv.a depresszió az oka és nem 100% a szabadidő hiánya :D)

2020. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Rengeteg időm van.

Az emberekkel való szocializáció soha nem sikerült, így párkapcsolat sem.


Diplomás vagyok, de olyan keveset keresek, hogy kénytelen vagyok itthon élni szülőkkel.


Szóval van időm "kockulni".

2020. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Igaz, én már 30-as vagyok, de remélem, nem baj, ha én is hozzászólok.

Nekem ami nem csak gyerekkori hóbort volt, arra most is szakítok időt, például mindig szerettem olvasni. Most már persze ez nem úgy megy, hogy leülök egy fotelben és órákig olvasok, de például utazás közben, elalvás előtt tudok ezzel foglalkozni. A fotózás szintén egy gyerekkoromban kezdődött hobbi, általános iskolában fényképezőgépre gyűjtöttem a zsebpénzemet, egy filmes automata Kodak volt az első fényképezőgépem zsempénzből, ma már tükörreflexes Canon géppel fotózok, utazásokra, kirándulásokra rendszeresen viszem magammal.

2020. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

29 vagyok. Van ra idom minden nap, kedvem nyilvan nem mindig, van amikor faradt vagyok, vagy inkabb csak filmezunk a parommal, de atlagban azt mondanam, kb heti 8-10 orat raszanok a regi hobbimra. Ha hetvegere csak otthoni punnyadas a program, akkor ennel tobbet is.

8 orat dolgozom. Barataink vannak, de mindenki dolgozik, hetkoznaponta nem talalkozunk, hetvegen sem er ra mindig mindenki, igy van azert sok idonk arra, hogy akarmi massal foglaljuk el magunkat. A parommal nincsen ugymond kozos hobbink, neha keresunk valami erdekes programot, ha kimozdulos kedvunkben vagyunk. De ha csak otthon vagyunk, akkor a kozos takaritast / fozest / filmezest leszamitva altalaban mindketten a sajat hobbijainkkal foglalkozunk :)

2020. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32 vagyok, a gyerekkori hobbijaimból csak egy maradt meg, az olvasás. Mikor hogy jön ki a lépés, de hetente minimum egy könyvet el szoktam olvasni. A többi hobbim már később jött. Elég sok szabadidőm van, hétköznap a főzést, takarítást leszámolva is van 5-6 órám minden este és hétvégén nem dolgozom, így szerencsére jut mindenre időm, amire szeretnék.
2020. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én 8-10 órát dolgozom, plusz kb 1 óra oda-vissza az utazás autóval...az edzést azt megcsinálom heti 3-5 alkalommal hogy mégse vesszen kárba 10 év munkája de ezen kívül szinte semmire nem érek rá vagy már nincs kedvem-erőm :D

Főzni már egyre kevesebbszer szoktam..inkább veszek vagy rendelek.

Ezen kívül csak a otthoni teendők vannak.

Hétvégén már a buli meg se fordul a fejemben inkább játszok kicsit vagy sorozat-film-youtube kombó megy...


Nem tudom mások hogy csinálják hogy munka mellett minden hétvégén isznak és buliznak.

2020. aug. 12. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sose voltam bulizós. 🙂
2020. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem időszakonként hol több, hol kevesebb szabadidőm van, de amikor éppen több van, mindig igyekszem időt szánni azokra a tevékenységekre, amiket szeretek, és amiket már gyerekkorom óta űzök. Ilyen az olvasás, amatőr csillagászat (sőt, komolyabb távcsövet csak a munkával keresett pénzből tudtam venni már felnőtt koromban). Emellett a régi számítógépes játékaimat is időről időre kijátszom, amiket gyerekkoromban szerettem, pedig ezeket a játékokat még a 90-es évek végén, 2000-es évek elején adták ki nagyrészt (de én leragadtam ezeknél), ezek is megidézik úgymond a régi érzéseket, a gyerekkorom világát, hangulatát. Arra van időd, amire szánsz, és ha valami örömet okoz, miért ne csinálhatnád? Attól, mert dolgozol, a szabadidődben nem kell, hogy elveszítsd a régi hobbijaidat, amik örömet okoztak, legfeljebb kevesebb időd marad rájuk, ami még lehet, hogy jó is, mert ha nem dolgoznál, és csak azzal foglalkoznál, amive szeretsz, lehet, hogy megunnád előbb-utóbb. Így meg inkább ezek jelentik a kikapcsolódást, a menekülést a mókuskerékből.
2020. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Időm az maradt bőven, nálam inkább arról szól hogy mára nem sok tinikori hobbim maradt meg, ami érdekelne. Talán az olvasás, arra a mai napig rászánok napi 2-4 órát. (2*1 óra utazás fixen olvasós idő minden nap, plusz otthon is szoktam még 1-2 órát olvasni néha)

Nekem őszintén szólva furcsa az egész, anyukám is ezzel riogatott mindig, hogy mennyire nem lesz időm semmire munka mellett... sokkal több szabadidőm van, mint mikor tanultam. 4-kor végzek melóban, 5 körül otthon vagyok, onnantól azt csinálok amit akarok, este 11 körül szoktunk lefeküdni aludni, jó pár óra van lazítani. Semmi pénzért nem mennék vissza az időben még 2-3 évet se. :D

26N

2020. aug. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!