Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen miért ilyen összevis...

Egyetemen miért ilyen összevissza vannak az órák? Miért nem reggel 8-tól délután 2-3-ig, mint a középiskolákban?

Figyelt kérdés

Utálom ezt az órarendet.Edzésre se tudok elmenmi,mert este 6-ig van órám.Közben délelött,amikor ráérnék,meg legtöbbször nincs semmi.Van,hogy 12:30-kor kezdődik az órám,van hogy 8:00-kor,máskor meg 9:40-kor.

Meg van egy lyukas órám az utolsó elött,szóval haza se tudok menni,másfél órát csak nézek ki a fejemből,hogy ott kell maradnom utolsóra



2019. febr. 26. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Akkor az a másfél óra alatt miért nem mész el edzeni?
2019. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Mert egy egyetemre több ezren járnak, és a tanár meg kevés, nekik fullba van az órájuk, sokan a tanszékeken még este 7-8-kor benn ülnek, vagy olyan tantárgyat tanítanak ami nem is a szakkörük. Ha meg szabad idejük van napközben, csinálják a saját kutató munkájuk, merthogy nekik azt is kell, meg fogadóórát tartani. Neked meg úgy hozzák össze az órarendet, ahogy. Itt már nem a diák van nézve, hanem hogy meglegyen egyáltalán tartva az órád, érted ezt?

Ha nem tetszik, ne járj egyetemre, ez mindenhol előfordul, hogy lyukas órád van. Van aki napi egy tanóráért utazik be, van akinek két nap 8-túl 6-ig órája van, azonkívül semmi a héten. Van aki mindennap benn van.

Lehet szidni a rendszert, de nem fog megváltozni, mert ezt a rendszert csak így lehet megszerkeszteni úgy, hogy működőképes legyen. Soha senkinek nem lesz semmi sem jó teljesen. Ez az élet és az egyetem.

Jah, a másik, ha délelőtt nincs semmi, miért nem edzesz délelőtt? Kifogások vannak, ugye? Arról már nem is beszélve hogy este 7-kor is el lehet menni edzeni rendes helyeken, de gondolom nem hétfőtől péntekig van mindig este hatig órád.

2019. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Azért mert a tanárok se csak tanítanak illetve van más csoportjuk is, de ahogy előttem szóló írja simán el tudta reggel menni edzésre vagy szünetben
2019. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Van, ahol konkrét órarend van. Nálam az volt. A legtöbbször 8 vagy 10-kor kezdődött a suli. Csak a gyakorlatokkal voltak csúszások esetleg.

De ettől függetlenül nem 2-3 óráig tartott, főleg, mert nemcsak 2-3 órás órák voltak, hanem volt 4-5 is, plusz a gyakorlatok is legalább 3 órásak voltak.

Úgyhogy volt, amikor reggel 8-tól szünet nélkül fél 7-ig volt suli.

Szerintem ez sem jobb.

2019. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom melyik egyetem de mi elso fel ev utan magunk allitottuk ossze az orakat. Ha lett volna lyukasom felvettem valamit extraba vagy legalabb volt ido enni vagy tanulni. De egyetem nem mindenkinek valo es ez oke. Ha neked ez az elet nem jon be vannak OKJ-s tanfolyamok az gimis rendszerbe megy.
2019. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Délután van az edzés 17:30-kor
2019. febr. 26. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Most nem azért mondom, de ha valaki egyetemista létére egyáltalán felteszi ezt a kérdést és nem tudja magának megválaszolni, akkor ott baj van. Szerintem legalábbis elvárható lenne egy 18+ éves értelmiségitől, hogy az alap összefüggéseket képes legyen meglátni.
2019. febr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sportot váltottam pont emiatt, valahogy az órarendem mindig ütötte az edzéseimet (nálunk csak a gyakorlatokat választhattad meg, az előadások mindig fixek voltak), így átszoktam arra, hogy reggel 6-kor bemegyek az egyetemhez közeli edzőterembe, hogy 8:15-kor már a teremben legyek.

Most először van olyan, hogy heti 2 nap 08-20 óráig a suliban vagyok (többi napon nem), ami a munka miatt nagyon jó, de a tömörítés miatt csak 15 perces szünetek vannak, így 7*90 perces óráim vannak, az ötödik után már sírni tudnék.

2019. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Én azért valahol megértem a kérdezőt. Tök jó, hogy magunk állíthatjuk össze az órarendet, szemináriumok esetében lehet válogatni az oktatók és időpontok között, csak éppen mindig ebből vannak a bonyodalmak... Össze-vissza hirdetik meg az órákat és mindenki össze-vissza osztja be magának. Eddig még soha egyetlen egy olyan félévem nem volt, ahol ne adódott volna ebből valami probléma pl. volt amikor 4 kötelező tárgyunk ütközött, mert egy időpontba tették őket, ebben a félévben még csak most találtak időpontot és oktatót az egyik szintén kötelező tárgyamnak pedig azért most már eltelt néhány hét, a termekkel is még mindig megy a keveredés, megy az emailezés mindenkinek stb., szóval nálunk jobb lenne, ha picit szervezettebben mennének a dolgok. Nekem is össze-vissza vannak az óráim, pedig direkt előtte meg szoktam nézni és előre megtervezem, hogy hogyan lenne a legjobb. Ehhez képest mégis bent vagyok minden nap, valamikor csak egy órára, valamikor reggeltől estig, valamikor 4 órás szünetem van két óra között és még mindig ez volt a legjobb megoldás. Viszont még most is variálnak össze-vissza. Engem ez igenis zavar, mert tényleg nehezebb így bármit is megszervezni, pláne előre. Ha valamilyen kötött időpontról van szó, akkor az mindig problémás nekem (legyen szó tanfolyamról, edzésről, szakkörről, munkáról stb. vagy akár csak egy fodrász vagy fogorvos beiktatásáról...), mert én hiába vagyok rugalmas és fogadom el, hogy ilyen az "egyetemista lét", attól mások ehhez még nem feltétlenül alkalmazkodnak. Valamint tényleg sok idő elveszhet... Én még szerencsésebb vagyok, mert a belvárosban tanulok és így a szünetben el tudok intézni egy bevásárlást vagy meg tudok ebédelni vagy ilyesmi, de pl. az egyik barátnőm egy kívül eső részen tanul, ahol tényleg nincsen semmi és ilyenkor kénytelen ott ücsörögni órákon át, max. olvas vagy tanul. Szóval értem, hogy nehéz lenne kivitelezni azt a módszert, de ettől még szerintem is vannak hátrányai a jelenlegi rendszernek.
2019. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedvenc napjaim amikor délután kezdődnek az órák, nem értem miért nem így működik az általános iskola/középiskola. Ki tudom pihenni magam, megebédelek, aztán frissen teli pocakkal tudok figyelni az órákon. Nem úgy mint amikor kora reggel 6kor felkelek, azt se tudom mivan, és evésre sincs időm, és végig alszom az első két órát :/
2019. márc. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!