Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit segít pontosan a konzulens...

Mit segít pontosan a konzulens? Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy szakmailag hozzáértő személy, de bővebben? Mit segít majd a szakdolgozat megírásában? Mit segíthet egyáltalán?


Még nem vagyok abban az évben csak kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.



2017. aug. 16. 01:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit segít? Hát, helyetted egy betűt sem fog leírni, hanem tanácsot ad, ellenőrzi a szakdolgozatírás folyamatát. Ha valamiről úgy gondolja, hogy nem jó, akkor átíratja. Megbeszélheted vele a felépítését, stb. Csak akkor írja alá, ha megüti a kívánt minőséget. Szóval, ha a konzulens elfogadta, akkor az rendben lesz, csak te szúrhatod el a diplomavédéssel, de akkor sem kell új szakdolgozatot írni, csak védeni. Olyanról nem hallottam, hogy a konzulens elfogadta, de a záróvizsgán maga a szakdolgozat sem ment át, bár biztos ilyen is akad. Jobb, ha belső konzulenst választasz, ők jobban tuják, mi a követelmény.
2017. aug. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl tanácsokat ad formai dolgoknál. Én pl nem tudom hogyan kell pontosan levéltári dokumentumokra hivatkozni, azt megyek vele megbeszélni jövő héten. Aztán vázlatomat is megbeszéltük anno, adott tippeket hogy hol lehetne forrásokat találni, ilyesmiben segít. De azt ne várd hogy ő mondja meg miről írjon az ember, vagy ő adjon konkrét témát. Esetleg ajánl tágabb témákat de ennyi. Szakdolgozat amolyan teszt, hogy az ember tud önállóan is boldogulni, kutatni és a szakmájában valamit alkotni. Ettől függetlenül nem kell túlstresszelni.
2017. aug. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez konzulenstől függ, mert van olyan ismerősöm, akinek semmit nem segített, mert nem ért rá meg nem érdekelte, nem válaszolt semmire.


Nekem szerencsére mindkettő korrekt meg jó fej volt.


Amiben segítettek:

- téma kiválasztása, ha azt szűkíteni, bővíteni, konkretizálni kellett szerintük, azt megmondták

- átnézték, hogy a szakdolgozat részei logikus sorrendben követik-e egymást

- nyelvileg javítottak (én mondjuk az egyiket angolul csináltam, szóval ott az is közrejátszott)

- ajánlottak szakirodalmat (volt, amelyik konkrét újságcikket küldött át, hogy azt is használjam)

- egyéb megjegyzéseket tettek, ha vmelyik gondolatmenetem érthetetlen volt, pontosításra szorult

- volt, amikor megkértek, hogy modernebb írásból is idézzek, ha már műelemzésről van szó (én kulturális-irodalmi területem MA-ztam)

- átnézték, hogy bibliográfiában minden rendesen referálva lett-e, jó formátumban van-e

- megnézték, kell-e rövidíteni, hosszabbítani az íráson

- pontosították pl., amikor "kortárs irodalomról" írtam, hogy mi számít kortársnak, vagy éppen műveket ajánlottak elemzésre

2017. aug. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig két diplomát írtam, kb. ugyanaz volt a menet:


Belső, egyetemi konzulens:

Segített a téma konkretizálásában, a diplomamunka felépítésének rendbetételében. Ha elakadtam valahol, vagy értelmetlen számításaim jöttek ki (mérnök pálya), akkor segítettek visszaterelni közös gondolkozással a jó irányba.

A végén elolvasták, ha szükségesnek látták javíttatták, elfogadták.


Külső konzulens:

Cégeknél írtam, ottani mérnökök voltak a konzulenseim. Beszélgettünk a témáról, hogy érdemes-e ebbe belekezdeni. Gyakorlatilag az eleje egy nagy 3 ágú egyeztetés volt mire megszületett a konkrét téma az elképzelésekből.

Ezt követően ő már csak szakmai dolgokban segített. Adatok, leírások, fotók, technológiai pontosítás. Elolvasta a szakmai, rá vonatkozó részt, ha nem értett egyet, jelezte, újraszámoltuk, újra átrágtuk. A végén átolvasta, még jelezte, ha valami szerinte javításra szorul és végül aláírta.

Tehát ők inkább a gyakorlatiasabb oldalban segítettek, míg a belső konzulensek a formában, felépítésben, elméleti háttérben.

2017. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Konzulenstől függ.

Az első diplomámnál nagyon rendes konzulensem volt. Laboros témám volt, eleinte segített a laboratóriumi műszerek használatában, cikkeket adott, segített protokollt kidolgozni, aztán mikor már tudtam egyedül dolgozni, akkor csak az eredményeket beszéltük át, leellenőrizte a kiértékeléseimet, illetve a dolgozat megírását folyamatosan figyelemmel kísérte, tanácsokat adott, belejavított itt-ott stb.


Most két konzulensem van, az egyik a témában segített, ugyanis több dolog is érdekelt, adott pár cikket és kiválasztottuk, mit szeretnék csinálni, de mivel elég elfoglalt, mást nem nagyon csinál. Néha bejön, megkérdezi, hogy haladok, párhavonta leülök vele meg a másik konzulensemmel átbeszélni az eredményeket meg a folytatást. Adott mellém egy másik konzulenst aki eleinte szintén a laboros dolgokban segített, volt, hogy én dolgoztam egy darabig az ő munkáján, megbeszéljük az eredményeket, ha elakadok, vagy valamelyik kísérletem hisztériázik, segít abban, mit hogy kéne máshogy csinálni stb.

2017. aug. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!