Kezdő tanárok mennyit készültök az óráitokra?
Már akkor kezdett romlani a helyzet, amikor tovább emelték a kötelező óraszámot heti 20 óráról, mert úgy még normális lenne, ha a heti 40 óra munkaidő fele lenne maga a tanítás (bár tudom, hogy korábban csak heti 18 óra volt), a másik fele meg a tanórák előkészítése és az utómunkálatok meg egyebek (házi feladatok átnézése, javítása, ezek fényében a következő óra előkészítése, dolgozatok összeállítása és javítása, adminisztráció, kirándulások és egyebek szervezése, kapcsolattartás szülőkkel, diákokkal, kollégákkal, továbbképzések, önképzés, stb.).
Amikor úgy vezették be a kétszintű érettségit, hogy rátolták a középoktatásra, ahelyett, hogy az egyetemek szervezték volna az emelt szintűeket, mint addig is a felvételiket, és úgy, hogy nem követelték meg a továbbtanuláshoz az emelt szintet, akkor rohamosan romlott tovább.
A hab a tortán meg az, hogy a pedagógusminősítésesdit nem felmenő rendszerben vezették be (hogy kíméljék is, meg meg is tiszteljék a tanárokat legalább annyira, mint a diákokat szokták, amikor változtatnak az alaptanterven), hanem úgy, ahogy.
Egyre inkább csak azok tanítanak, akikben túlteng a hivatástudat, és ők viszik az egész rendszert a vállukon saját infrastruktúrájukat (nem is csak világjárvány idején! a mobiltelójukat, otthoni számítógépüket és internetelérésüket, hogy az egyebeket ne is említsem...) felhasználva, azaz saját zsebből pénzelve az oktatásügyet a marhanagy fizetésükből.
Ilyen körülmények között semmi csodálkoznivaló nincs azon, amikor egyesek a legjobb tanárok közül is egyszercsak búcsút mondanak, és nem csinálják tovább. Szomorú, de nagyon is érthető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!