Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárként milyen érzés 1-est...

Tanárként milyen érzés 1-est adni?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy olyan diáknak, aki egyébként talán a legjobb az adott tárgyból, de valami miatt (pl. betegség, családtag halála,stb. ) az egyik órára nem tudott készülni, és pont kihívta a tanár felelni vagy dogát írni. És így eléggé megváltoztaja a diák átlagát, nem sokkal érettségi előtt.

Ilyenkor van bűntudatuk, vagy nem igazán érdekli őket?

Ti mit gondoltok?


2015. márc. 28. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Embertől függ ez is,vannak érzéketlen emberek,és együttérzőek,ha igaz ember átérzi a másik ember fájdalmát,és megmondja neki hogy egy másik órán megírhatja.
2015. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Bocs,ez értelmetlen lett
2015. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van olyan tanár, aki élvezi. :D Nekem is volt pár ilyen.
2015. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hugyosgalacsin ***** válasza:
100%
olyan minta péknek elkészíteni a kenyeret
2015. márc. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan amelyiknek ez kielégülést okoz, látszik az arcukon.
2015. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Érdekli őket,és a diákok csak reménykedni tudnak,hogy ki tudják javítani és én a tanár helyébe ki is javítanám,mert egy jó tanulónál ez egy egyszeri eset lehet gondjai és problémái miatt.
2015. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez tanárfüggő is. De normális tanár, amikor osztályoz, akkor mélyen, valahol magát is osztályozza. Úgy értem, hogy valahol a saját munkáját is tükrözik a diákok érdemjegyei. Ezért egy-egy egyest kiosztani elég rossz érzés, főleg olyan gyereknek, aki egyébként jól tanul. Nekem volt már olyan, hogy ilyenkor szinte féltem attól a pillanattól, amikor osztják ki a dogát és meglátja a jegyet... szegény... Persze nem mutattam ki, de tényleg rossz érzés volt.


De vannak gyerekek, akik bunkók és direkt nem tanulnak, az órán pedig szándékosan szórakoznak a tanárral. Az ilyen gyereknek viszont lelkiismeretfurdalás nélkül adok egyest, és jó nagy jegyet írok a papírra, csak úgy kilóg.

2015. márc. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki annyira hiperkorrekt (valójában csak támadhatatlan) akar lenni, hogy nem győzi bizonyítani, mennyire nem kivételezget senkivel. Tehát nem tudja, egyes. Mossa kezeit ugye.
2015. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom nalatok h van ez, de a mi sulinkban ha ilyen "csaladi okok miatt" mint valakinek a halala nem tudott keszulni valaki akkor irt a.szulo egy kervenyt es beken hagytak arra a hetre a tanarok. A beeseg mondjuk nem erdekelte oket mert potolni kellett.


Amugy csak magantanarkodtam, nem osztalyoztam de irattam dolgozatokat es engem.hihetetlen felidegesitett ha nem keszult a diakom az orara. En lenyegesen tobbet foglalkoztam az egesszel mint a diakom.

2015. márc. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tanár ismerősökkel azt mondanám, hogy egyrészt attól függ, mennyire a hivatása a tanítás (ha 100%-ig az, akkor egy kifejezetten tapló rossz tanulónak is szomorúan írja be az egyest), másrészt meg ha nem, akkor bírja-e a diákot... és ez sajnos nem feltétlenül a tanulástól függ, lehet egy jó tanulónál is, hogy simán nem bírja a diák pofáját (és akkor még élvezet is), meg hogy egy rossz tanulót meg imád, mert szereti ugyanazt a musicalt, mint ő. Ez nem vicc... van oka, hogy ez az utóbbi ismerős miért nem barátom többé, ez sajnos tükrözi az élet más dolgaihoz való hozzáállását is.
2015. márc. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!