Ha egyetemre fogok járni, muszáj lesz Facebookot csinálnom? Nem akarok!
Így is ezzel piszkálnak, hogy sokkal egyszerűbb mint az email, telefon, de nem értek egyet, a Facebook dologgal, hogy eladjak az adatimat a hirdetőknek!
De azt mondják, ha egyetemre megyek kell, mert oda írnak ki mindent, lesz vagy 200 csoport társam, nem tudok velük kommunikálni!
Mennyire muszáj az? Van emailem, telefonom, internetem, posta címem. :D
19f
"telefonálgatni se fog neked senki pénzért, és a fiatalok között már az e-mail sem divat"
9-es voltam, még valami: a FB-ozás nincs ingyen! A lapért nem kell fizetni, de a telefonodon az internethasználatért igen. Ha valakit felhívsz, mert valmai fontosat meg akarsz vele beszélni, akkor százszor többet ér az, hogy tudsz telefonálni, mint a FB-on lógni. A FB nemcsak tönkreteszi az emberi kapcsolatoat és "elembertelenít", de a hosszú távú és rendszeres használta felér a komoly drogfüggéssel.
1.Nem embertelenít el a Facebook,mert nem kötelezett még senkit Mark Zuckerberg arra,hogy függjön rá a Facebookra!
2.Egy weboldaltól való függés nem egyenlő a drogfüggéssel,illetve a kettő nem hozható még csak kicsit sem össze,mivel aki nem akar mindig Facebookozni,meg ráfüggni,az úgysem fog ráfüggni.Ráadásul NEM lesz tőle semmi betegséged,a saját dolgod,ha elhízol amiatt,mert sokat zabálsz a gép előtt,és nem mész sehova,nem mozogsz.De a Facebook még erre sem kötelez!
3.A Telenornál is,meg egyéb mobilszolgáltatóknál is néha van ingyenes Facebookos időszak(én T-mobile-s vagyok,itt is volt még annak idején,2010-ben elég sokáig!)!
4.Senki sem fog megkeresni azzal,hogy "te figyelj,ez meg az van az egyetemen",mert pénzbe kerül a telefonálás például!Az meg,hogy e-mailezgessen valaki emiatt,mert ilyen jó szívű...
5.Önmagából senki sem fog figyelni arra,hogy TE megkapd az információkat!
6.Az egyetemen már mindenki önmagára figyel leginkább!Ez szinte elvárás.
"Az egyetem nem használhat olyan kommunikációs felületet, amely nem minden ember számára elérhető, ill. nem kötelezhet másokat FB-használatra."
Na a mi egyetemünknek nagyjából semmi közös, értelmes kommunikációs felülete sincs. Tanszéki anyagok teljesen eltérőek tanszékenként, van ahol kb nincs is, van ahol köteleznek arra hogy külön megvedd. De vannak "illegális" honlapok, levelezőlisták, szerverek, ahol elég sok anyag megtalálható, megy a cserebere, gyűjtögetés.
Tény, hogy a facebook nem egy hivatalos dolog, mégis ezt lesz..rva a hallgatói képviseletünk is ott osztott meg minden információt a saját honlapjuk helyett.
Nem kell facebook függővé válni és ott ülni naponta, de a SAJÁT dolgát segíti ha regisztrál, és csatlakozik az ilyen csoportokhoz, mert ahogy írták előttem, egyetemen magadra vagy utalva, pont ezért nem árt ha minél több forrás, ismerős áll rendelkezésedre.
Nem kötelező, de ha segítségre lesz szükséged a csoporttársaktól, akkor ott fogsz kapni
Vannak évfolyamcsoportok, szakcsoportok facebookon, ahol kérdezhetsz tanár elérhetőséget, vagy hogy mi a fenét is kéne ebbe a beadandóba írni, megoszthattok jegyzeteket könnyen és gyorsan sok emberrel.
Nagyon rossz az információközlése az egyetemeknek, nincs osztályfőnök, vagy tanár, aki segít, csak egymáson tudtok segíteni.
Szóval a facebook az a felület, ahol a segítségnyújtás és az információközlés történik. Azt is oda rakják ki, hogy mikortól van tárgyfelvétel, vizsgafelvétel,és ott tudsz kérdezni. (Persze ezt elvileg a saját oldalára is kirakja az egyetem...elvileg...)
Én a helyedben csinálnék, még így is sokszor utolsó pillanatban tud meg az ember dolgokat, de ez a te döntésed, kötelezőnek nem kötelező :D
Csatlakozom az előttem szólókhoz, de konkrét példákat is mondok neked, hogy miért hasznos.
Nekem egyébként is van fiókom, de nem vagyok fb függő.
Példák, hogy miért érdemes:
A chaten alapból rengeteg embert rögtön elérsz, gépről, telefonról egyaránt:
- nem egyszer köszöntem meg, hogy van facebook, amikor egy-egy vizsga előtti éjszaka kértem ott anyagot, infót. Volt, hogy én szóltam ott embereknek, hogy megváltozott a vizsgaidőpont, stb, mert én közel lakom a sulihoz, így később elég elindulnom.
- van konferenciabeszélgetés, ami bár ugyanúgy van skype-on is, valljuk be, jóval többen vannak most már face-n. És pluszban ez is ingyenes.
Egyetemi csoportok, több, mint praktikus:
- rengeteg anyagot találtam ott meg, ami segített felkészülni egy-egy zh-ra, vizsgára, vagy épp a beadandókban jelentett nagy előrelépést. Frissen értesülhetsz arról, ha valaki valamit eladna és neked pont az kell, így nem kell vagyonokat fizetned.
- nálunk, a suliban 3-4 csoport van. van egy kollektív, és több, egyre szűkülő csoport. ott fent van minden egyben, amit a karon, szakon tudnunk kell, hogy mikor van könyvtár, tanárok fogadóideje, különböző weblapok használata, és még kismillió közérdekű.
- rengetegszer mentett meg engem is, amikor valaki utolsó pillanatokban feltett segédletet, információkat, amik igenis hasznosak.
- rengetegszer volt csoportmunkám, aminél sokkal előnyösebb volt itt megbeszélni mindent, hogy mindenki mindig értesüljön a dolgokról, frissen, hogy tudjon továbbhaladni.
- volt, hogy a honlapon nem volt fent a to nyitva tartása, kiírtam csoportba, és 3 perc múlva már tudtam úgy tervezni, hogy még aznap be tudjak menni lerendezni a dolgaimat.
Mondhatnék még neked rengeteg pozitívumot róla, de te döntesz. Ha viszont ennyit sem teszel meg a tanulmányaid minél zökkenőmentesebb elvégzéséhez, akkor ámen.
Van mailed, postád, blablablabla... De ha van neted, akkor miért ennyire nehéz egy fb profilt megcsinálni?
Ne várd el másoktól, hogy ami felkerül a face csoportba, azt neked mindig átküldjék, lehetőleg egy órán belül, hogy biztos értesülj mindenről.
Van kommunikáció köztetek is, de a 200 emberből nem fogod mindegyiket megismerni személy szerint, vagy minimum jó viszony ápolni velük.
Pluszban azt sem várhatod el tőlük, hogy feltöltsék a csoportba is az anyagot, na meg még neked külön is emailben.
Ezen kívül, hogy a hirdetésekről lemaradsz, magadnak köszönheted, ha a jegyzeteket nem tudod megvenni olcsóbban azoktól, akiknek már nem kell, hanem muszáj lesz újan beszerezned.
Ahogy előttem is írták, bújhatod a tanszékek oldalait, jobb esetben moodle, vagy elearning rendszerét az anyagokért, ahova mérget vehetsz, hogy régi vizsgákat, zh-kat nem töltenek fel, vagy ha igen, nem komplett megoldással. Ellenben a diákokkal.
Levlisták... Az egy vicc. Köztudott, hogy minden levlistán vannak tanárok, így a diákok sem küldenek rá minden legális és főként illegális segítséget, mert nekik sem ment el az eszük. Legalábbis a legtöbb szakon, a legtöbb embernek.
Szóval nem, nem muszáj csinálnod. Szabad ember vagy, szabad akarattal, akinek senki sem dirigálhat.
De azért gondold át, amit sokan leírtunk, hátha van bennük valami. Főleg, mert tapasztalt egyetemistákként írjuk, amit.
Én is úgy kezdtem, hogy nem volt facebookom, de egyszerűen belekényszerültem nagyon hamar az egyetem miatt. Eleinte egy ember minden infót átadott, de tényleg sokkal egyszerűbb az élet, ha fent vagy az egyetemi csoportban. Nem adok meg semmit magamról a profilomon, csak kapcsolattartásra és a csoportok nézegetésére használom a profilom, nekem ez pont elég. Szerintem nagyon megnehezíted az életed, ha nincs facebookod. Mondok egy példát. Prezentálni kellett nekem és egy másik hallgatónak, nem volt világos egyikünk számára sem, hogy most kinek mit kell csinálnia, mert a tanár is csak bedobott pár témát. A lány egyszerűen rám írt, hogy most mi van. Ha én nem vagyok fent, akkor valószínű meg kellett volna kérdeznie az összes ismerősét, hogy megvan-e nekik a számom, ha nincs, akkor meg megállt az élet, aztán lehet mindketten ugyanazt a témát dolgozzuk ki...
Arról nem is beszélve, hogy a csoportokban nagyon komolyan megy a csere-bere, okosabban döntesz, ha regisztrálsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!