Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Nektek van diák...

Tanárok! Nektek van diák barátotok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Trollok! Nektek van Derátorotok?
2013. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nincs, ahogy szerintem a legtöbb tanárnak sem. Vannak természetesen olyanok, akikkel óra után szoktam pár szót váltani (angoltanár vagyok, a nyelvvizsgára készülőknek szoktam leginkább a leveleit megnézni), de szerintem tanár-diák barátság nem létezik.
2013. júl. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Egyetemen lehet, mert ott a diák felnőtt. Gyereket azonban úgy szeretünk, mint egy szülő, gyerek nem tud felnőtt ember barátja lenni.
2013. júl. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Én egy diák lennék. A tanárommal a versenyekre való felkészülés miatt - egyes időszakokban -, szinte az egész napot együtt töltjük(kajálás, óráról kikérés, stb.), így igen, tekinthetjük annak. Persze nem mondom neki :D Sokszor még facebook-on is dumálunk erről-arról :) Úgyhogy szerintem van tanár-diák barátság, de ahhoz jófej tanár és gyerek kell.

Veszprém

2013. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
80%
Van tanár diák barátság! Az én egyik tanárom 25-30 körüli (férfi) és tényleg nagyon rendes. Ő imádja a gyerekeket és valamennyi gyerekkel jóban van az iskolából (kicsikkel is) Szoktunk páran együtt eljárni ide-oda :) és lehet hogy ez úgy hangzik hogy pedofil vagy ilyesmi de ő tényleg barát és tegezzük őt a sulin kívül és ő az a tanár akivel szinte mindenki megbeszéli a titkait és a többi tanár már rossz szemmel nézi ha pl ölelgetjük őt a folyosón :)
2013. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

lehet felnőtt barátja gyerek... nekem is vannak felnőtt haverjaim akikkel szoktam elmenni ide-oda :)

14/L

2013. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Gondolkodtam a kérdésen, és eszembe jutott, hogy az egyetem, ahol dolgoztam anno (nem tanárként), milyen sok jó fej tanár volt, sokuk nyitott volt a diákok felé, közvetlenül kommunikáltunk.


Viszont amikor fősulin én voltam diák, kínosan ügyeltem arra, h ne barátkozzak tanárral, nehogy nehéz helyzet elé állítsam a tanárt, se magamat, amikor osztályozásra kerül a sor. Tehát ezen egy ok miatt nem tartom erkölcsösnek a tanár-diák barátságot.


Ez szomorú dolog amúgy, mivel a főiskola volt életemben az első intézmény, ahol kiemelkedő tanár egyéniségekkel volt alkalmam találkozni, bár előtte az egyetemei munkám során is, viszont fősulin alkalma volt közvetlenebb beszélgetésre is velük, na meg ugye az előadások alatt mélyebben belelát a tanár személyiségébe az ember.


Volt olyan tanár, aki kifejezetten közeledett felém főiskolán, óra után amikor ment kocsmázni ,meg is hívott, én meg visszautasítottam; nem azért, mert antialkoholista vagyok, hiszen erre üdítőt ajánlott fel, persze a beszélgetés volt a lényeg, olyan jókat lehetett vele dumálni... Ő meg érzékelte, h elzárkózom előle onnantól h meghívott, és nem közeledett többet. :( De hát féltem, h mások mit szólnak, h netán ezért kapok nála ötöst, és még jobban aggasztott, nehogy a tanárt nézzék le emiatt...

2013. júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Én diák vagyok. Nekünk van egy tök fiatal tanárunk 24, és ő tényleg barát. teegezhetjük, gitározunk vele, szóval igazi barát. És nem az hogy ő van, meg minden. Hanem ha látjuk megállunk vele beszélgetni... értitek.
2013. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 believe1000 válasza:
100%
Én is diák vagyok és nekem az osztályfőnököm egyben barátom is nagyon rendes sokat beszélgetünk, mindent megbeszélünk :)
2013. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én az egyik tanárommal(nő) jóban vagyok,ő sem leplezte az érzéseit(kétszer megölelt),persze az indítéka az lehetett,hogy látta,hogy akkor szükségem volt valakire,akinek elmondhatom a problémáim..stb.Persze elég viccesen alakultak ki ezek a megölelős helyzetek..

Például ebben az évben szeptember másodikán(első sulis nap) évnyitó után egyik osztályfőnöki óra utáni szünetben vágtattunk fel barátnőmmel a titkárságra,mert barátnőmnek kellett valami kártyával kapcsolatos dolgot intéznie.És ugye a titkárság mellett van a tanári..és mentünk a tanári fele,és láttuk a matektanárt..és így nyújtom a kezeim szét,hogy köszönjek neki(érdekes köszönési módjaim vannak),és közben beszéltem..ő meg azt hitte,hogy megakarom ölelni(amit én a tanári mellett elővigyázatosságból sosem tettem volna),na és ugye megölelt..


Aztán jó sokat beszélgettünk az udvaron mindig,és egyszer ott azt találtam neki mondani(nem utalgattam),hogy ölelgetős kis macit akarok,és erre fogta magát és megölelt..:) Nagyon aranyos tanár.:DD Persze szigorú és megköveteli,amit megtanított,elmagyarázott.


Szerintem vele ez nem barátság.Ez inkább egy erős bizalmi kapcsolat.:)


17/L-45/N

2013. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!