Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit kezdhetnék ezzel az üggyel?

Mit kezdhetnék ezzel az üggyel?

Figyelt kérdés

A kishúgomnak van egy "Új" osztálytársa. (Másodikos gyerekekről beszélek.)

Idézőjelesen "új", mint ahogy írva látható, mivel másodjára bukott. Van, egy butaságuk, ami az hogy a kisfiú színes cetlikre, azt írja hogy "mádámádáfákjúfákjú" annak akit utál és "ájlávjúfákjút" akit szeret. A kisfiú fel alá rohangál egésznap, a fenti szálló ígéket ordibálva, dalolva, a húgom "megfertőződött" ettől, ahogyan a többi gyerek is. Annyira hogy a tesóm otthon már a családi vacsoránál is egy színes cetlivel közli amire azt írja hogy "Mádámáfákjú" ha nem tetszik neki az étel. Kérdeztem kitől tanulta, említette a gyereket. Már többször elmondtam neki hogy ne tanuljon ettől a kisfiútól erre benyögi, hogy a kisfiú "az osztály "tanítómestereként" van emlegetve, ők köztük a gyerekek közt egymásnak így konferálják fel. Sosem akartam, de nem volt elkerülhetetlen hogy a gyerekek hazahozzanak valami rosszat, vagy jót az iskolából de ez már egy kicsit a durva fokát súrolja. Mit tehetnék? Ti mit tennétek?



tegnapelőtt 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy ahonnan ezt a kisfiú tanulta, ott Valószínűleg ez a színvonal van, így szülőkkel szerintem felesleges a szüleiteknek. A tanároknak kéne ezzel kezdeni valamit, illetve próbálnám rávezetni a gyereket hogy ez alpári, és csúnya.
tegnapelőtt 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az osztályfőnöknek kellene szólni, hogy ez így nincsen jól, ilyeneket tanít az egyik gyerek a többinek, és látszólag mindegyikük azt hiszi, ez a jó irány. Valószínűleg a kisfiú ezt látta otthon, ezt érzi normálisnak, mert senki nem reagálhatta le, vagy mondhatta meg neki, hogy ez így nincs rendjén.
tegnapelőtt 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyerekek mindent a jot es rosszat is tanulják utánozzák akár a dadogást is másoktol.

Mindent magukba szivnak mint egy szivacs. A kukturalt beszedet is a csunya beszedet is. A tarsadalom sajnos szines..


Aztan ahogy nőnek a saját normarendszereik alapján lesznek normalisak.


A normalis tapasztalások koze tartozik az is hogy rosszat utánoznak.

Aki burokban nő fel(minden szép es jo es minden maga a becsület meg igazság)az bazi nagyot fog szívni is.

tegnapelőtt 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mibe kerül a szüleidnek egyszerűen megtiltani, hogy a kishúgod ilyen cetlikkel kommunikáljon?


Én azt nem tartom tragikusnak, hogy ezt eltanulta. Kisgyerek még, minden hülyeség ráragad, ez meg egy aránylag ártalmatlan ökörség. Persze ettől még otthon nem kell az ilyesmit tolerálni.


Ha pedig a szüleid nem tudják ezt megtiltani neki, akkor az a rossz hírem, hogy a húgod nevelésével is komoly gondok vannak, nem csak a kétszer bukott gyerekével.

tegnap 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!