Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyenek a mai diákok? Pofátla...

Milyenek a mai diákok? Pofátlanabban mint pl 5-10 éve?

Figyelt kérdés
10 éve voltam diák, és kíváncsi vagyok, hogy manapság rosszabbak-e, mert ránk 10 éve azt mondták, hogy ez a generáció menthetetlen.
júl. 16. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem lehet általánosítani, hogy akkor és most, hiszen 10 évvel ezelőtt is teljesen más volt a világ, mint most, régebben pedig méginkább.


Én több, mint 20 éve érettségiztem, már akkor is viszonylag lazaság volt, de ami most van, az nekem már nagyon sok. És biztos vagyok benne, hogy 20 év múlva a mostani érettségizők is ugyanígy fogják gondolni.


Változik a világ, az emberek is folyamatosan változnak. Ami most jópofának tűnik, 20 év múlva baromi ciki lesz. Nekem is ég a pofám bizonyos dolgokért, amiket akkor csináltam, pedig nem voltam sem rossz tanuló, sem balhés.


43/N

júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán nehezebb szót érteni a mai gyerekekkel, mert gyorsuló ütemben gyorsul a világ, és a pedagógusok (de sok esetben a szülők is) elvesztették a fonalat.


Nem hinném, hogy a mai diákok rosszindulatúbbak lennének, de az kétségtelen, hogy nehezebb felkelteni az érdeklődésüket, lekötni a figyelmüket, és így elkerülhetetlenül konfliktusok alakulnak ki a két fél között.

júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kiket nevezünk diákoknak?

A 7 éves kisáltalánost, a kamaszt, aki nagynak gondolja magát 16 évesen, vagy az egyetemistát, aki félig-meddig már szabadon el?

júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol azt hallom (már az óvodában dolgozó anyámtól is), hogy az alfa generáció tényleg más, mint az előzőek - rossz értelemben. Az egészen kiskoruk óta tartó képernyő/internet/telefon/tablet használathoz lehet köze a dolognak. Azért tényleg ez az első generáció, aki ezzel nő fel a kezdetektől fogva. Még a Z generáció is csak 10 éves koruk körül találkozott vele először.
júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Majd a katonaságnál jól megnevelik őket! Értve?!
júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen is tapasztalom, hogy minden évben egyel neveletlenebb generáció érkezik. Én 6 éve vagyok egyetemen mert már csúszkáltam, az én csoportom még egész jó volt. Egyszer volt elsősökkel egy közös szabvál előadásom, hát ledöbbentem mikor belepofáztak az oktató szavába gond nélkül meg megkérdőjelezték egy 40 éve a szakmában lévő szakember tudását. Mi ilyet nem mertünk :D
júl. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Másabbak a mostani gyerekek, mivel (mint, ahogy előttem is írták) ők az elsők, akik már eleve az okostelefonok, könnyen elérhető, alapnak tekinthető internet világában nőttek fel, akik ahhoz vannak hozzászokva, hogy az információt pillanatok alatt megkapják (és remélik, hogy nagyon lényegre törően), meg sok inger éri őket.

Ezek miatt sem könnyű sokszor lépést tartani velük, megérteni őket, megszerezni és megtartani a figyelmük. Az utóbbi különösen nehéz tud lenni.


Sportom miatt pár évvel ezelőtt (amikor még gimis voltam) sokszor voltak körülöttem (kis)gimisek, általános iskolások, és már ott érződött, hogy mennyivel másabbak, mint én és a korosztályom voltunk az ő idejükben. Pedig olyan is volt ott, aki 3-4 évvel volt fiatalabb nálam. Átlagban határozottabbak, szókimondóbbak voltak, nem tudtak elszakadni a telefonoktól, imádtak mindent megosztani az Instagramon - ahol szinte sosem "találkoztak össze" a szüleikkel. Persze nem mindegyikük volt ilyen, de messze ez volt a gyakoribb azok közt, akikkel kontaktom volt akkor.

júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!