Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináltok az olyan osztály...

Mit csináltok az olyan osztálytárssal vagy csoporttárssal aki folyamatosan beordibálja a megoldáskat órán, nem hagyja hogy más is szerepeljen az órán?

Figyelt kérdés

Mindig bekiabálja a megoldásokat, ezért ti nem is tudtok érvényesülni órán.

Akkor is ezt teszi ha nem is őt kérdezte a tanár. Vagy ha téged kérdezett a tanár és csak pár másodpercig nem reagálsz, mert gondolkozol a válaszon, akkor is bekiabálja helyetted a megoldást. Ha önként lehet jelentkezni egy feladat megoldására, nem érdekli, hogy esetleg mást is érdekelne, feláll és megy a táblához. A tanár nem dorgálja meg érte.


jún. 3. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Mi ennek örülünk általában, ugyanis többen nem szeretünk megszólalni órán (én sem, pedig kitűnő tanuló vagyok, de szóban nem szeretem).
jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Katona Dius ***** válasza:
100%
A tanár dolga lenne jelezi a kedves felé, hogy nem ő a világ közepe, mások is vannak rajta kívül. Ha nem teszi, te nem sok mindent tehet, úgy, hogy a végén ne te legyél a köcsög.
jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#3 Akkor lehet a legjobb megoldás beszélni a tanárral.
jún. 3. 22:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Alap esetben semmit. Örülök, hogy a nyugodt jegyzetelésem nincs félbeszakítva azzal, hogy menjek ki a táblához, válaszoljak a kérdésre, stb. Alap esetben nem szeretek én sem megszólalni az órákon, de egyetemen vannak tárgyaim, ahol a jegy része az órai munka. Na ott rettenetesen zavar az ilyen túlpofázó csoporttárs, mert azért kapok rosszabb jegyet, mert akkor is pofáz, ha konkrétan én lettem felszólítva. Ráadásul a legtöbb oktató úgy áll a témához, hogy ne jelentkezz, nem általánosban, meg nem gimiben vagyunk, csak mondjad. Introvertáltként esélyed sincs, mert az ilyenek hangosabban is beszélnek, a tanár is rájuk figyel. Ha te kezded el hamarabb a mondandódat, de egy pofázó hangosabban elkezdi mondani, amit ő akar, akkor a legtöbb tanárom automatikusan a hangosabb hallgatóra figyel.

Igazából nem jöttem rá a megoldásra. Meg kell tanulni túl"harsogni" az ilyet, ami introvertáltként nehéz, komfortzónán kívüli, sok idő, fárasztó. Ha nem múlik rajta a jegyed, akkor csak szimplán tojd le szerintem

jún. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gimi és egyetem alatt, 1-2 tárgytól eltekintve (amiket nem szerettem), általában eléggé tudott zavarni az ilyenfajta magatartás.

Jártam én is úgy, hogy jelentkeztem, vagy eleve engem szólítottak fel, aztán keresztülbeszélt rajtam egy bekiabáló, nem is egyszer. Bár nálam annyi volt a szerencse, hogy az esetek nagy többségében a tanáraim, professzoraim mindig rászóltak az ilyenekre.

Most egy valaki ugrik be, aki több, mint a félév felénél szólt csak rá a srácra, aki gondolkodás nélkül csak bekiabált az órába, néha meg sem várva, hogy a tanár amúgy befejezze a mondandóját. Akkor is csak azután jegyezte meg, miután többen szóvátettük, hogy nagyon nincs rendben, hogy amúgy az órai aktív (!) jelenlét 20-30%-a a jegyünknek, aztán esélyünk sincs megszólalni.


Halk szavú vagyok, így ilyen helyzetekben nincs sok esélyem sajnos. Általában kivárom, míg ő befejezi, felteszem a kezem, felszólítanak, aztán úgy kezdem a mondandóm, hogy "ahogy az előbb is mondtam/mondani szerettem volna". Utána pár percig fegyelmezi magát az illető, utána sajnos újrakezdi. Ezt csak akkor teszem így, ha a tanár nem szól rá, mert szerintem is neki kéne ezt levezényelni.

jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!