Más is úgy gondolja, hogy az iskolai ünnepségen elhangzottak távol állnak a valóságtól?
Az Anyák napi ünnepségen előadott versek szerint a 10 év alattiak akár az éjszaka közepén is azon merengnek, hogy ők meg sem érdemlik az anyjukat.
A ballagás mintha egy temetés lenne, hiszen az előadott versek és beszédek főként az elmúlásra fókuszálnak (sokszor elég drámai stílusban) és az új életszakaszba is inkább azt viszik bele, hogy sosem látják már egymást, örökre szétválnak az útjaik, és arról nem esik szó, hogy milyen szép dolog vár rájuk a gimnáziumban vagy az egyetemen.
A tanévnyitó szerint a gyerekeknek vígaszt nyújt az, hogy viszontlátják az osztályfőnöküket és a tanáraikat és minden gyerek alig várja, hogy a kellemes illatú könyvekből új dolgokat tanulhasson és reméli, hogy a tanáraik majd büszkék lesznek rájuk és simogatják a fejüket.
Más is úgy érzi, hogy ez mind távol áll a valóságtól?
Persze, hogy távol áll. Utáltam az ilyen rendezvényeket, ünnepségeket.
Hálistennek egyetemen màr nincs ilyen.
Teljes mértékben: na de nézd meg a politikusainkat: feltörekvő országokról beszélnek az egyes vezetők, aztán mi van?:
Ezek mind-mind régmúlt időkből visszamaradt, hagyományokon alapuló formalitások, amiken ma már túlhaladt a kor.
A ballagás még csak-csak, annak azért ma is van egy feelingje, bár amennyi virágot elpazarolnak egy-egy ilyenre, attól jobban sírhatnékot kap az ember, mint hogy nemsokára lelép a suliból, de a tanévnyitót, tanévzárót én is nettó hülyeségnek tartom (főleg az utóbbi, 40 fokban az iskolaudvaron, ahelyett hogy csak kiadnák a bizonyítványokat oszt' jónapot...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!