Ahhoz hogy egy gyermek stabil mentális állapotú felnőtt legyen, a tanulmányi előmenetele során melyik az ideálisabb: 12 osztályos iskolába járni ahol végig ugyanazok az osztálytársai vagy külön helyen végezni az általános iskolát és a gimnáziumot?
Mik az előnyei a 12 osztályos iskoláknak és mik a hátrányai?
Mik az előnyei és a hátrányai annak, ha valaki külön végzi el az általános iskolát és a gimnáziumot?
🍏
Ahhoz, hogy a gyermek stabil-mentális állapotú felnőtt legyen, nem az határozza meg, hogy 12 osztályos (egybefüggő vagy két részre osztott) iskolába jár-e.
Hanem a:
- szülők,
- tanárok szakmai, viselkedéstani hozzáállása,
- illetve az osztálytársak mentális (értelmi) állapota és szokásrendszere (értelmes beszélgetés, erkölcs, illem stb.)
8. osztály végén amúgy is sokan cserélődnek.
Na meg mi van, ha pont nem jön ki az általános iskolabeli társaival? Akkor még középiskolában is bántani fogják?
Saját tapasztalat: engem kiközösítettek általánosban. Örömmel vártam a 8. osztály végét, amikor tudtam, hogy elbúcsúzunk egymástól, és egy másik közösségben tiszta lappal újrakezdhetek mindent. Aki pedig oda jött, ahova én, az 1-2 ember volt, és eleve nem azok, akik sokat bántottak általánosban.
Azt gyanítom, hogy a"stabil mentális állapotú felnőtt"-té válásban csak részben befolyásoló tényező az iskola és bármely külső hatás, öröklött vonásoknak, hajlamoknak, nem tudom mi a jó szó, szintén van jelentősége.
Egyébiránt #1-sel tudok egyet érteni, nem az iskola felépítése, hanem a nyugodt légkör számít.
Úgy gondolom a 12 évfolyamos suli kicsit "búra alatt tart", egészen a felnőttkorig, de ennek is vannak előnyei és hátrányai is.
Max. annyival előnyösebb külön helyen végezni a sulit és a gimnáziumot, hogy rá van kényszerülve a gyerek, hogy ne csak a megszokott bandájával szocializálódjon...de bizonyos esetekben meg ugyanoda mennek a haverokkal.
Szóval sztem ezt leszámítva mindegy, melyik típusú rendszerben tanul a kölök, inkább az iskola minőségétől, típusától függ. Pl. olyan helyen ne tartsa a szülő a gyereket, ahol jogtalanul szekálják a kölköt, és sz...ik bele a vezetőség (tehát mondjuk az jogos, ha azért közösítik ki, mert lop vagy balhés vagy nem mosakszik, az nem, ha azért, mert csendes vagy zsidó származású pl.), vagy ha a tanári kar minősége kritikán aluli. De ugyanígy, ha a környéken csak szar gimibe lehetne továbbküldeni a gyereket, jobb, ha marad a 12 osztályosban... akkor max. a szülő küldje el a gyereket különórára, sportra, olyan helyekre, ahol ismerkednie kell másokkal.
Az lenne a legjobb ha nem lenne felvételi a gimibe. Külön stressz a gyerekeknek.
Nekünk külfödön nem volt. 12 osztályosba jártam. Hetediktől volt az első gimi és az ment oda aki sikeresen elvégezte a hatodik osztályt, semmi vizsgát nem kellett tenni.
Én idehaza úgy csinálnám, hogy mindenki amikor elvégezte a 8. osztályt, a körzete szerinti gimibe kerül és csak akkor kell vizsgáznia ha pl kéttannyelvűbe szeretne menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!