Hogy-hogy elutasítja az igazgató azt, ha a tanuló elmegy máshova, de hamarosan visszajelentkezik az iskolába?
Ez nem velem történt, csak hallottam, de kiváncsi lettem.
Egy diák át akart menni egy másik suliba és átvették, az aktuális suliból meg kiiratkozott. Nem váltak el haraggal és nem is volt rossz tanuló.
Az új helyen nem érezte jól magát és rájött, mégis jó volt a régi sulija és mégsem akarja azt tanulni, amiért átment, ezért a szülei írtak egy levelet a volt suli igazgatójának, hogy a gyerek visszamenne és az igazgató elutasította a kérelmet.
Ha hely van, nem haraggal váltak el, nem telt el sok idő a váltás és a visszajelentkezés között és jó tanuló volt a gyerek, akkor hogy-hogy nem veszik vissza őt a régi iskolába?
Igazából itt konkrét indokokra vagyok kíváncsi, hogy milyen indokai lehetnek, ami miatt elutasítják a visszajelentkezési kérelmet.
Vagy törvényileg meghatározott, hogy egy gyerek hányszor válthat iskolát?
Nincs törvényileg meghatározva, de az sem, hogy kötelesek lennének visszavenni.
Nyilván szubjektív szempontok is lehetnek a döntés mögött, az pedig sosem jó ómen, ha valahonnan elmész, majd amikor nem találsz jobbat, visszakönyörgöd magad.
Pedagógiai eszköz ez esetben. Vagyis: a tetteinknek következményei vannak, amivel együtt kell élnünk.
Az iskolaváltás azért nem egy apróság, hogy á, inkább mégse. Hozott egy döntést, volt bőven lehetősége visszakozni, mire a két iskolánál lezajlottak a technikai dolgok. Most már hiába vakarózik.
Ez azért azon is múlik, hogy mi az indoka.
Én tudok olyanról, aki egy évben kétszer is elment, és vissza is jött. De ott a viharos családi körülmények, és egy éven belüli több költözés volt a váltások fő oka.
Aztán sok múlik a létszámokon is. Pedagógiai szempontból az ideális osztálylétszám olyan 15 körüli lenne. Ma az a trend, hogy minél jobban duzzasszák fel az osztályokat, nem ritkák a 30-35 fős osztályok sem. Ez pedig nem előnyös. Ilyen körülmények között előnyös, ha csökken a létszám. Felvenni új tanulót csak nagyon indokolt esetben fognak. A "meggondoltam magam" pedig nem erős indok.
Ott van a személyes faktor is, ez olyan "ha ló nincs, jó a szamár is" esetnek tűnik.
Persze, az is előfordulhat, hogy a tanuló önhibáján kívül hozott egy rossz döntést. Hadd ne mondjam, hogy az iskolák gyakorlatilag versengnek abban, hogy ki tudja a leendő tanulókat minél jobban átverni. Tettessük, hogy ez az iskola a lehető legjobb, itt minden tökéletes, élmény minden egyes tanóra minden egyes perce, aztán közben meg megy a pofára osztályzás, a kiközösítés, a tanárok fele csak odadobja az anyagot, aztán "nesze, tanuld meg"... Láttam már ilyet nagyon közelről. Középiskolai felvételik során a tanulók több, mint fele csalódik az adott itézményben, egyszerűen nem azt kapja, amit az iskola ígért. Itt is előfordulhat egy ilyen helyzet. De ettúl függetlenül ha valamit már elhatároz az ember, hogy otthagy, és az utolsó pillanatig kitart mellette, már nem illendő oda visszamenni. Hacsak nincs tényleg valami nyomós érv. De az, hogy "bocsi, a másik, ami miatt itthagytalak titeket, nem jött be", az azért... na. Az igazgató is ember, őt sem fogják az érzelmi dolgok hidegen hagyni.
Utolsó, sajnos neked piros kezet kellett adnom, mert én azt írom
"Nem váltak el haraggal és nem is volt rossz tanuló."
Mire te azt írod
"Gondolom olyan szuper volt a tanulmányi eredménye hogy nem kapkodott utána az igazgató újra. Hanem örült hogy meg szabadult tőle. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!