Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 6.odikban a tanárnőnek csókolo...

6.odikban a tanárnőnek csókolommal vagy jonapot kivanokkal illik koszonni? Vagy mindegy?

Figyelt kérdés
2022. márc. 6. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Köszönj napszaknak megfelelően és kész
2022. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Tanárnőnek bármikor köszönhetsz kezét csókolommal, még 12-ben is. Értékelni fogja.
2022. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Inkább Jó napot/reggelt/estét


Ez a csókolom, kezitcsókolomozás már nagyon ilyen letűnt módi, ráadásul a korunk elvárt politikailag korrekt nyelvezetének sem feltétlen megfelelő.

2022. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemen is kezét csókolómmal köszönök az idősebb tanárnőknek (Kezét csókolom Tanárnő!), nem kell túlgondolni, nálad 2-3 évtizeddel idősebbnek nő felé ez teljesen tisztelettudó és megfelelő köszönés, viszont nem csak eldünnyögök egy "csókólomot", hanem tényleg egészben kimondom hogy Kezét csókolom Tanárnő. Olyan helyzetben, amikor nincs idő erre, egy gyors jónapot is megfelelő szerintem odadobni, az a lényeg, hogy köszönni illik.
2022. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

“Jónapot” csak a bunkó mond.

Kulturált gyerek azt mondja:

-Jó napot kívánok, tanárnő!

2022. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

“ a korunk elvárt politikailag korrekt nyelvezetének sem feltétlen megfelelő.”


Mit keres az iskolákban a politika?!


Ki nem szja le a “politikailag korrekt” baromságot?!


A Kérdező a civilizált, kulturált egymással való érintkezésre kérdezett rá.


Az udvariasság, a tisztelet kifejezése csak a műveletlen proliknál “letűnt”.


Kultúrált, jól nevelt gyerek az iskolában “kezit csókolom, tanárnő”, “ jó napot kívánok, tanárnő”, “ jó napot kívánok, tanár úr” formában köszön, a

napszakhoz igazítva.


De aki csak odaveti a tanárnak, felnőttnek, hogy: “ jó napot!” az sült bunkó.


Ugyanez, aki korra, nemre való tekintet nélkül, mindenkit tegez.

Ki szoktam kérni magamnak, pedig nem vagyok idős. Nem őriztünk együtt libát a legelőn.


A kulturált köszönés erény, a másiknak a tisztelet megelőlegezése, és azé, hogy azt viszont elvárod magad iránt is.


Én ösztönösen sosem köszöntem 8 éves koromban sem csókolomot a tanítóbácsimnak. Jó napot kívánok a helyes.


A PC meg le van szva.

2022. márc. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az illem szerint attól függ hogy nő vagy-e vagy férfi.


Ha lány vagy és nagyon fiatal a Tanárnő, akkor bármelyik, ha idősebb, akkor a csókolom bármely formája.

Ha férfi a tanár, akkor napszak + kívánok Tanár Úr.


Ha pedig fiú vagy, akkor Tanárnőnek mindig csókolom, Tanár Úrnak napszak + kívánok Tanár Úr.


Kivétel ez alól ha pisis korod óta ismered őket és nagy a korkülömbség, akkor mindig kezit csókolom/csókolom.


Legalábbis nekem így tanították.


3as, ezt illemnek hívják.


"nagyon ilyen letűnt módi"


Közben meg esik ki a letűnt módi bunkó a kezedből...

2022. márc. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dzsoki ***** válasza:
Majdnem,kedves 7-es! Ugyanis,ha a kérdező fiú,akkor nem csak csókolomot mond,hanem,csókolom Tanárnő jár,illem szerint. Hiszen a Tanár Úrnak is napszak+ kívánok Tanár Úr megszólítást tetszett helyesnek vélni!
2022. márc. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem úgy köszön h jónapot kívánok. Abban a suliban ez az elvárt. Van egy tanár aki megengedi a hello köszönési formár felsőben. De szerintem a jó napot a helyes
2022. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!