Miért pont az atomfizikát, az agysebészetet, vagy a kínait szokás felhozni példának, ha ki akarjuk fejezni valaminek a bonyolultságát? Tényleg ezek a legnehezebben megérthető dolgok a világon?
Miért, szerinted ezek egyszerü és mindeki által végezhetö tevékenységek?
Próbált ki (az agysebészetet ne!), de olvass el egy tudományos cikket az atomfizikáról vagy kezdj el kínaiul tanulni. A válasz attól kezdve kézenfekvö lesz neked is.
Agysebészet nagyon bonyolult és nehéz munka hatalmas felelősséggel, kb mm-élén múlik, hogy a doki meggyógyítja vagy lebénítja a beteget.
Kínai nyelv bonyolult, főleg nekünk, mert egy-egy jel szótagokat, szavakat jelöl nem betűket. Baromira nem mindegy, hogy egy vonás milyen szögben áll, mennyire keresztezi a másikat, mert az már lehet egy tök másik szó. Ráadásul több ezer ilyen írásjel van, legalább 5000 van használatban, de ennél jóval több van.
Atomfizika sokszor ésszel alig felfogható amivel foglalkoznak. Rengeteg a feltételezés, ami nincs nincs bizonyítva, bonyolult matematikai és fizikai képletekkel dolgoznak, ráadásul az ezek közötti összefüggések sem mindig nyilvánvalóak. Nem lehet csak úgy béta ülni, magasszintű logikai képességek szükségesek hozzá.
Itt nem a megértéssel van a baj, hanem ezek olyan ágak, amit átlag ember nem fog művelni, ha csak nincs erős érdeklődése ezek irányába.
Orvostanhallgatóként mindig jókat mosolygok, ha valaki azt mondja, hogy. “agysebész”.😅 Csak tudnám melyik tufaagy vitte ezt a köznyelvbe... mert olyan, hogy agysebészet nem létezik és nincs olyan sebész, aki kizárólag aggyal foglalkozik.
Helyette van idegsebész, és idegsebészet.
mármint hogy te nem ismersz olyan "sebész, aki kizárólag aggyal foglalkozik."
az nem jelenti azt ,hogy nincs :)
Idegtudományi kutatásokban asszisztálok. Önmagában amit tudunk az emberi agyműködésről, az nem lenne annyira bonyolult. Pontosítok, nem bonyolultabb, mint bármilyen természettudomány. Viszont a természettudományokat eleve nem kedveli az emberek többsége (több embert hallottam úgy nyilatkozni, hogy hülye például matekból, mint amennyit nem). Az agykutatásban az a legnehezebb, hogy a tudomány sem ismeri vélhetően a tényleges működés és funkciók többségét. Van pár esettanulmány speciális sérülésekről, minden esetben teljesen más tünetekkel és van egy halom elmélet, amiből mindegyik a maga módján szar. És minden összefügg mindennel, de semmi sem ugyanúgy. És akkor találd ki, hogy az x lebeny y területe végül mire milyen mértékben hat és a sérülése hol és mit okozhat még (azon kívül, ami statisztikailag a legvalószínűbb). Olyan, mint a pillangó-hatás kicsit. Valami történik és gyakran teljesen más részen jelenik meg a hatása. És ezen az sem segít, hogy a szervezet próbál alkalmazkodni ehhez és felülírja a korábbi működése egy részét.
Nem egyszerű, mert semmit sem tudunk.
Egyébként valószínűleg inkább azért mondják ezeket, mert ez a szófordulat terjedt el, viszont teljesen jogosan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!