Ha a beadandóm nem éri el az elvárt terjedelmet, akkor arra egyest kapok vagy csak rosszabb jegyet?
Egyetemen egyik tárgyból egy legalább 4000 szavas beadandót kelll írni egy olyan témából,amit 3 mondatban meg lehet válaszolni.Most nekiálltam és 230 szót sikerült eddig írni,de ahogy nézem,ez esélytelen hogy meglegyen 4000 szó.Talán 1000,de a 4000 az irreálisan sok.
Amúgy ez nem is kötelező tárgy,csak egy szabadon választható,és pont ezzel szívok a legtöbbet,nagyon megbántam hogy ezt vettem fel.De kell a kredit,szóval meg kell csinálnom.
Meg kell tanulni rizsázni, jól mondta valaki előttem szóló, lesz még szakdolgozat:D
Mit tanulsz?
Ebből lehetne külön kérdést is csinálni. Én kiírnám egy az egyben a megfelelő helyre, hogy érdemes-e hagyni, hogy válasszanak a hajléktalanok?
A kapott válaszok beindítják a fantáziádat szerintem.
Csak a magyar történelemből a 20. századi események alapján le lehet írni azt a szómennyiséget. A 20. század elején vagyoni cenzus volt, nők asszem nem választhattak. Az I. VH úgy nézett ki, hogy aki ki tudta fizetni a megfelelő összeget annak nem kellett katonának mennie, mondani sem kell, hogy a vagyontalan és amúgy választásra nem jogosultak kerültek a frontra. Ebből az is következett, hogy akik választottak, csak olyanokra voltak hajlandóak szavazni, akik az ő érdekeiket képviselték, azaz az egyébként is a fronton sínylődő millióknak esélyük sem volt arra, hogy befolyásolják a róluk szóló döntéseket. Ez addig haladt a háborúban, hogy végül a németeknél, oroszoknál, Bécsben és Budapesten is fellázadt a nép és pl Tiszát egy katona egyszerűen hasba lőtte. Ő ellenezte amúgy az általános választójogot. Ezt felismerve a németek és IV. Károly is bevezette az általános választójogot, hogy a feszültséget csökkentse. Ezzel nem értett egyet a magyar kormány, de később ők sem tudtak mit tenni, el kellett fogadni, hogy erre szükség van.
Hasonló téma a nők választójoga: amikor a nők elkezdtek dolgozni és adót fizetni, jogosan követelték, hogy a befizetett pénzükről ők is dönthessenek. Ezt el is érték előbb-utóbb mindenhol szinte. Ugyanaz van a hajléktalanokkal is: bár a kormány valami rejtett oknál fogva a hajléktalan létet alkotmányosan kriminalizálta (ilyen biztos nincs a világtörténelemben), azért a választójogukat nem vesztették el, hiszen az egyenlőség jegyében ilyen alapon senkit nem lehet diszkriminálni.
Nekünk egyszer 10 oldalt kellett írni egyetemen, csak 7et írtam, de 5ös lett, és azt mondta a tanár, hogy szerinte így is minden benne volt.
Szerintem ha valamivel rövidebb, az még nem bukó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!