Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Tényleg kiszúrhat...

Mit tegyek? Tényleg kiszúrhat velem a tanár érettségin? Béküljek ki vele?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy végzős vagyok és alapjáraton szeretnek a tanárok, nem vagyok balhés, viszont van egy tanár, aki nagyon nem bír engem, egy tavalyi ügy miatt (ez volt a legnagyobb "balhém" gimi alatt).

A történet az volt, hogy nálunk nincsenek nyelvi faktok, hanem 11. elején az addigi kezdő és haladó csoportokat jobban szétbontják szintek szerint. Lett középhaladó, emelt érettségis, nyelvizsgás csoport, stb. Én és 3 évfolyamtársam 9-től a haladó csoportban voltunk németből egy szuper tanárnál. Viszont 11. elején létszámi és névsori okokból kifolyólag egy másik haladónak nevezett csoportba osztottak át minket. Hát ez a csoport minden volt csak haladó nem, az emberek nagy része érettségizni se akart, ezért mindenki tett az órákra. A tanár nem tanított, néha mutatóba behozott pár érettségi feladatot, aki akarta megcsinálta, aki nem, nem... Vagy videókat néztünk, zenét hallgattunk, vagy a tanár sztorizásait hallgatuk (magyarul). Másfél hónap után a barátaimmal éreztük, hogy nagyon nem jó helyen vagyunk, ezért négyünk szülei bejöttek és panaszt tettek az igazgatónak, valamint kérték, hogy vagy a tanárt váltsák le, vagy minket rakjanak át egy olyan csoportba, ahol tanulunk is. Ezután írnunk kellett egy vizsgát, ami által átkerültünk egy normális tanárnőhöz, akinek hála 11. év végén előrehozottan leérettségiztünk.


Viszont ez a másik némettanár, akitől eljöttünk, azóta utál minket, főleg engem. Sajnos tavaly és idén is sokszor összefutottunk. Ha szembe jön velem a folyosón, sosem köszön vissza, nagyívben kikerül (szó szerint), amikor én szolgáltam ki a büfében, nem volt hajlandó az én soromba állni. Volt hogy direkt becsukta előttem az ajtót, pedig látta hogy bemennék mögötte, stb.

Eddig nem foglalkoztam vele, viszont egy barátnőm mondta, hogy szerinte béküljek ki vele, mert lehet, hogy megszivat az érettségin (töri a másik szakja, abból szokott érettségiztetni). Ez valóban lehetséges?


2019. nov. 24. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen gëci a legtöbb tanár, simán megcsinálja. Én is hasonlóan szar helyzetben vagyok, csak ofővel. Magyarból fog érettségiztetni...
2019. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy te is ilyen helyzetben vagy :/
2019. nov. 24. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem a matek tanárom utált, megjegyzem fogalmam sincs hogy mit ártottam neki. Na ő konkrétan a szemembe mondta, hogy év végén átenged de érettségin megbuktat. Így is tett.
2019. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen tanárom. érettségin teljesen korrekt volt. Ott vannak benn még legalább 5-en ha tudod az anyagot nem fog szivatni mások előtt.
2019. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A saját tanárod fog töriből érettségiztetni. Hanem ő tanít, akkor nincs para. Amúgy meg menj oda hozzá és kérdezd meg mi a baja.
2019. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségit egy nyilvánosságra hozott javítókulcs alapján javítják a tanárok. Amennyiben a tanár nem ad pontot valamire amire a javítókulcs azt írja hogy kéne, kérvényezheted a dolgozat újrajavítását.

Szóbeli feleletnél pedig az aktuális tanárodnál, vagy a külön emeltszintű bizottság előtt teszed le a vizsgád.


Szóval a válaszom

- semmit

- nem

- és nem

2019. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy mondták, a saját tanárod fog értékelni. A bizottságnak, másik szaktanárnak is van beleszólása, de komolyan meg kell indokolniuk, ha nem értenek egyet azzal, amit a te tanárod mond, az nem lenne elég, hogy “nem szimpatikus ez az XY, nem jöttünk ki jól”.
2019. nov. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem tanultam egyik tantárgyra sem, és nagy részüket nem is tudtam. Így lettek 3-4-5-ös jegyeim, csak azért, mert a tanárok elintézték. Szóval sok múlik rajtuk.


Ha kibékülsz vele, semmit nem vesztesz, csak érzelmileg meg kell erőltetned magad. Odamész, közlöd vele hogy úgy érezted nem kedvel x dolog miatt, de te nem akartál rosszat, csak úgy érezted x és y, és reméled hogy nem haragszik.


Elég ennyi szöveget is letolni, és ha ő vizsgáztat, akkor lehet nem von le annyi pontot. Csak jól járhatsz.

2019. nov. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!