Miért van az hogy minden munkahelyen azért nem veszik fel az embert mert nincs tapasztalata?
De ha mindenhol ez a indok akkor hogyan szerezzen az ember tapasztalatot?
Ez egyáltalán nem fair nem emberi a fiatal pályakezdőkre nézve.
Ez egy ördögi kör sajnos, amit valahol valahogy meg kell törni. Rettegnek valamiért az ilyen munkaerőtől, mintha nem tudná, mi az, hogy dolgozni, vagy mittudomén.
Nem szoktam pártolni a képmutatást, de érdemes ilyenkor ellenőrizhetetlen nyári munkákat behazudni (családi vállalkozásban segítettem, rokonnál dolgoztam, iskolai újságot szerkesztettem, gyakorlaton voltam itt meg ott - ezek megszűnt cégek legyenek).
Szerintem indokolatlan ez a munkaadói félelem, mert nem ezen múlik, ki milyen alkalmazott lesz. Más kérdés persze az az eset, ha egy komolyabb tapasztalatra van szükség az adott munkakörben.
Figyi suli mellett diákmelózok és elszegődöm gyakornoknak is
Komolyabb munkát 17 évesem szereztem 15-16-ig meg ilyen cimkézös marhaságot
A lehetőség adott mivel igazoltan diák gyakornokként szakmában ishelyezkedtem el de még voltam nem diákként is dolgozni suli mellett igy nem üres az önéletrajzom
Ergo van munkatapasztalatom bizonyithatóan tini korom óta. És a szakmámhoz igazodva van a tapasztalat
Aki akartud nekem muszáj volt menni dolgozni és ki használtam hogy késöbb jo munkám legyen tertalmas önéletrajz által :)
22/n
Ez az abaj lőtéri kiscicát SEM érdekli,hogy hogyan szerzel tapasztalatot,senkit.
Csak a tények,számok,és az önéletrajzodban minnél vonzóbb minnél jobb minnél több feladat legyen benne,minnél nagyobb cégeknél.
Ezért kell egyetem,OKJ,képzések mellett azonnal elmenni dolgozni szakmai gyakorlatra, szabadidő,alvás rovására.
Ez van a cégeket csak az érdekli mennyi profitot tudsz nekik termelni,a többit lekakálják magasról.
Minnél többet termelsz annál jobban becsülnek meg annál jobban cumiznak le.
Jól leírták előttem, mi ennek az oka, de szerintem is túlzás a „minden” munkahelyen ez van kijelentés.
Anno nekem is muszáj volt dolgoznom egyetem mellett, ami nyilván nem volt könnyű, de két pozitív hozadéka is lett: egyrészt bizonyos tárgyakat könnyebben megértettem, mert a gyakorlatban is foglalkoztam a dologgal, másrészt viszonylag hamar rájöttem, hogy nem ez az én irányom, mást szeretnék csinálni.
Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy érdemes némi alázattal hozzáállni a munkához, mert attól, hogy papírja van valakinek valamiről, még nem fog könnyedén boldogulni a gyakorlatban. Azt tehát nem szabad várni, hogy rögvest valami felelős pozícióba tesznek majd.
HR-es barátnőm szerint a pályakezdő fiatalok sokszor nagyon el vannak szállva az igényeikkel, ráadásul nem lehet rájuk hosszú távon számítani (mire betanítják őket, már mennek is máshová). Nem tudom, ez generációs dolog-e (és persze tudom, hogy nem igaz minden mai pályakezdőre), de ő azt mondja, hogy régebben azért nem volt ekkora igényszintje egy pályakezdőnek, mint ma.
Nem tudjuk, milyen területen keresel munkát, de az is fontos, hogy most nagy hiány van szakképzett munkaerőből. Ennek pedig az a hozadéka, hogy nagy a mozgás a munkaerőpiacon, mert a nagy tudású, tapasztalt munkavállalók könnyedén jelentkezgetnek állásokra, és alig várják, hogy jobb feltételekkel elmehessenek máshová. A cégek vélhetően őket próbálják becsalogatni elsősorban.
Elképzelhető, hogy ez sem kedvez most a pályakezdőknek.
Nagyon merev a munkáltatók hozzáállása.
Aki nem ad normális fizetést, emberi munkakörülményeket és munkaidőt, nem vesz fel folyamatosan újakat (utánpótlásképpen) az szerintem 10 év múlva lehúzhatja majd a rolót.
Őrületes munkaerőhiány van, és most lehet is ütni a vasat a cégeknél és kiharcolni a jobb lehetőségeket. Aki ezt nem adja meg annak nem lesz embere. Ennyi
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!