Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Újságíróként/ szabadúszóként...

Újságíróként/ szabadúszóként mennyit kerestek, mennyi munkával?

Figyelt kérdés
2018. máj. 3. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:

17 évesen kezdtem újságíróként dolgozni az egy nappal korábban elindult Blikknél. Nagyon jól fizetett. Kamu "színes híreket" találtam ki napi szinten, pl. hogy egy Párizsban élő hajléktalan megszámolta a sündisznó tüskéit, és ezzel jelentős tudományos hozzájárulást tett, vagy hogy Amerikában olyan számítógép-vírus terjed, amely a PC hangszórójából halálos frekvenciájú sípolást bocsát ki, ami megrepesztheti a nyakcsigolyát. Ne tudd meg, milyen fejjel lesték a gépeiket a szerkesztőségben a titkárnők heteken át... pedig azok Macintoshok voltak.


De ez még 1994-ben volt, azóta nagyon lezuhant az újságírás ázsiója, mindenféle téren. Szabadúszó írásból ma már nem lehet megélni, csak valami kis mellékes jövedelmet jelenthet. A 2000-es években egyszer-kétszer tudtam sztorit eladni, és azok is nagy dolgok voltak. Például amikor hackerek felnyomták egy nagy biztosítási ügynökség adatbázisát, és több tízezer ügyfél adatai szivárogtak ki, köztük ismert személyiségek, színészek, politikusok, újságírók, sportolók. Ezért 50 ezret kaptam a TV2-től, de mint kiderült, igazából a hallgatásomat vásárolták meg, mert eltusolták az egészet. Hasonló dolgot számtalanszor átéltem, óriási botrányokat intéznek el Magyarországon pár tízezer forinttal.


Jelenleg egy katonai magazinnak írok, havi 1-2 cikket adok le, és 20-30 ezer körül fizetnek. Ez azonban nem klasszikus újságírói munka, hanem történészi kutatás. Egy-egy csatáról, hadi eseményről, haditechnikai eszközről végzek 2-3 napig kutatást, és abból hozok össze 15-20 ezer karaktert.

2018. máj. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!