Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire lesz kegyetlen a...

Mennyire lesz kegyetlen a konyhai kisegítő munka?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, talán felvesznek egy étterembe/szállóba konyhai kisegítőnek és takarítónak a nyárra. Azt hallottam, olvastam, hogy borzasztó munka. Nehéz, pörgős, izzasztó, ráadásul tapasztalatom sincs a konyhai munkákat illetően... Krumpli-

répa, stb. pucolás, takarítás oké, de például húsdarabolással sosem volt dolgom. Iskolaszövetkezeteken keresztül nem vettek fel sehova a korom miatt, vagy már betöltötték az állást.

Kitartó vagyok, talán a dolgozók is rendesek. De amióta várom a hívást, ezen parázok. :S



2017. júl. 8. 16:36
 1/8 A kérdező kommentje:
15/F
2017. júl. 8. 16:36
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kemény lesz, műsz.vez. folyamat zaklatni fog, (ha szerencséd van akkor nem szexuálisan csak verbálisan) a bérezés a béka segge alatt, gyakran túlóra, eszmélet szagok és ténylegesen minden lópikulát veled csináltatnak meg ha úgy van kedvük. Ha izzadós vagy szerintem hanyagold.
2017. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Izzasztó, nehéz, sokszor undorító (főleg a mosogatás része). Nekem pont elég, amit a pult másik oldaláról vásárlóként látok, nem is nehezítem meg az életüket, csak elvitelre vásárolok.

Nem hiszem, hogy húst, ilyesmit rád bíznának, az a szakácsok dolga, és hidd el, pont elég dolgod lesz a pakolással, takarítással, mosogatással.

2017. júl. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm is elvállalt egy ilyen melót, pedig már idősebb korosztály, tehát a saját konyhájában szerzett már gyakorlatot.

Bement, és leültették kb. 2 mázsa krumpli mellé, és egész nap gyakorlatilag azt csinálta. Ez volt az első két nap, kipróbálták rajta, mennyire tűri-bírja a megpróbáltatást. A keze kipurcant. Kész.

2017. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ócska munka. Nagyon kell a pénz? Ha igen és nincs más, akkor persze, szorítsd össze a fogadat és csináld meg. Ha viszont nem létszükséglet, akkor hanyagold. A magyar vendéglátás tragikus színvonalú munkaadó. Vacak fizetés, gyenge munkakörülmények, feketemunka, fizetetlen túlóra, munkavállaló kizsigerelhető igáslónak való tekintése stb stb. Nem véletlen, hogy a Balatonon nem találnak már rendes embert. Ennyi pénzért, így nem éri meg.
2017. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez elvileg és remélem gyakorlatilag is tiszta munka lesz. Minimálbérnél többre nem számítok. Ismerem a jogszabályokat és ha nem tartják be akkor felmondok.

Nem tartom valószínűnek, hogy szexuálisan zaklatnának, ha mégis, az első alkalommal otthagynám az egész abnormális bandát.

Ez egy kisebb üdülőközpont, kicsi forgalommal. Talán nem lesz annyira rossz, mint például egy forgalmas balatoni étteremben.

Bár már teljesen szkeptikus hozzáállással fogok menni, adok a dolognak egy lehetőséget. Terhelhetőségen és kitartáson fog múlni, hogy mikor mondok fel.


A kezeimet nem akarom szétcseszni, majd kiderül, mennyire lesz megterhelő.


Köszönöm a válaszokat, nagyjából erre számítottam.

2017. júl. 8. 17:48
 7/8 anonim ***** válasza:

a fiam is ilyen korban ezt vállalt(illetve ez volt)megkérdezte mire számíthat egy étteremben, mint nyári munkás?..nos elmondtam..be is jött, és boldogan mesélte, hogy mindjárt a formaságok után meg akarták szívatni, de ő már sejtette, mi vár rá...


először is: söpörd le a járdákat, slagozd le a sok hányást..aztán irány a wc..ha megvan, akkor nézd át a kukákat, öntsd összébb, az üreset mosd ki..


nos eddig még szünidős nem jutott el, mert mind lelépett...a fiam meg előbb fogta meg reggel a seprűt, mint mondták neki...

nem is értették..aztán a legjobb haver lett mindenki. reggel járdasöprés, aztán a többi..


ezt díjazták rendesen, nem is hittem volna. Mindenki elégedett volt.


a gyerek ma már közgazdász.

2017. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen volt a konyhai kisegítői munka?
2022. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!