A folyamatos nehéz fizikai munkát hogy lehet kibírni?
Figyelt kérdés
Pl építőipari munkák. Ha otthon kifestek egy szobát már fáj mindenem. Nem tudnám csinálni heti 40-50-60 órában. Hozzá lehet szokni hosszú távon? Vagy erre születni kell?
2017. ápr. 4. 09:16
1/9 anonim válasza:
Mindenhez hozzá lehet szokni, ha elkezdesz edzeni, akkor is csak az elején vagy nagyon fáradt.
2017. ápr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Nem tudom, de hosszú távon szerintem sehogyan sem; nagy a fluktuáció, aki belefáradt az kiesik és jön helyett valaki más. Mint amikor egy szerszám elkopott és másikat vesznek helyette. Aki régóta csinálja az biztosan belebetegszik, ha nem is fizikailag, de lelkileg legalábbis, esetleg rászokik az alkoholra hogy az egyhangúságot azzal ellensúlyozza. Biztos voltak régen olyanok akik lehúztak negyven évet gyárban vagy az építőiparban, de rá is ment az egészségük és negyven évesen már nyugdíjba is mentek. A gumigyári munkásoknál pl. elkerülhetetlen volt a szilikózis, tehát a tüdejük bombabiztosan tönkrement. Ezért helyes, ha ma már lehetőleg mindent robotizálunk, mert a robotok ugyan drágák, viszont gyorsan, pontosan és olcsóbban dolgoznak mint az emberek. Olyan precíz robotok is vannak, amelyek akár egy mobiltelefont is össze tudnak szerelni. Így hosszútávon majd elérhető lesz hogy bizonyos árucikkek ára jelentősen csökkenhessen vagy akár azokhoz ingyen hozzá lehess jutni, egyszerűbb dolgokhoz talán. Ugyanakkor a robotok nem veszik el az emberek munkáját, csak megkönnyítik azt, mert azoknak kezeléséhez, felügyeléséhez,karbantartásához továbbra is emberekre lesz szükség.
2017. ápr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Hozzá lehet szokni. Igaz, nem a mai elkényelmesedett, diétázó embereknek való.
2017. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Ha egy szoba kifestésétől mindene fáj, akkor valószínűleg van valamilyen betegséged.
2017. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Sehogy, belerokkan az ember elég hamar.
2017. ápr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Jól vigyázz azzal a robotokkal... több helyen is dolgoztam automatizált gyártósorokkal... nagyon gyerekcipőben van még.... sok ember kell még hozzá...
2017. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Szerintem születni kell ehhez. A diktatúrában akinek a szülei gazdálkodó múlttal rendelkeztek, hátrányos megkülönböztetésben részesülhettek. Így voltam én is, ezért fizikai dolgozó lettem a TSZ-ben. Minden nap egy munkatáborra emlékeztetett. És az ottani munkatársaim érzéketlenek voltak részben azért hogy kibírják a nehéz fizikai munkakört. Valamint rendszeresen alkoholisták voltak szintén azért hogy ne érezzék a lelki és fizikai fájdalmakat. Ahogy lazult a diktatúra, kutatómérnök lettem és maszekban is gazdálkodtam például erdőtulajdonosként. Tehát felhagytam az említett nehéz életmóddal. És ma mikor összehasonlítjuk egymást, vagyis aki ma is azt a nehéz fizikai munkát végzi és engem, egyértelműen megállapítható hogy ők évtizedekkel látszanak idősebbnek. Némelyik 70 évesnek néz ki 52 évesen. Ráadásul a nehéz fizikai munka közt is különbséget kell tenni, mert más az ha magadnak dolgozol, például kifested a szobád, és más az is ha rosszul fizetett alkalmazottként csinálod. Mindig azt éreztem hogy én jelentőset adok oda az életemből és egészségemből ha rosszul fizetett nehéz munkát végzek. És ez így is volt. Ma ha fakitermelésből beszedek több milliót, úgy érzem hogy azért nem is tettem semmit. Vagyis nem tévedtem mikor nehéz fizikai dolgozó voltam, nem az végzi a munkát aki a pénzt adja, hanem aki a fizikai részében megizzad. Köztünk szólva a szervező munkát nem is érzem munkának, még akkor sem ha nagyságrendekkel hoz több pénzt és ad munkát másoknak. Az igazi munkát az végzi aki a fizikai részét végzi, vagy ahogy mondani szokták, aki a kezét bepiszkítja.
2017. ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Az ilyen építőipari melósok az egyik legjobban jellemző réteg aki 2x olyan lassan dolgozik, mint más. Azt is megértem amúgy, hogy valakinek fizikailag 8 óra megterhelő nem vagyunk mind ugyanolyanok. Ami tud segítséget nyújtani, hogy vegyél egy plusz talp betétet a cipődbe, ha sok pénzed van akkor inkább zseléset, de az olcsóbb is megteszi amit így méretre lehet vágni. Az nagyon sokat levesz a terhelésből, nekem sokat segített.
Amúgy hidd el az ilyen festő mázoló nem nehéz fizikai munka, vasipar na az már komoly. Pláne ha balfak főnököd targoncázás helyett kézi munkaerővel pakoltatja a 150 kilós alkatrészeket.
2017. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 A kérdező kommentje:
4-esnek: Nincs betegségem, de a többnyire ülőmunka elpunnyasztja a testet. Lehet 1 hónapnyi festés után már nem fájna semmi.
Az is érdekes hogy mennyi mindent olvasni az ülő jellegű munkák ártalmairól, mégis aki fizikai munkát végez él rövidebb ideig. Bár ez sok minden egyébtől is függhet.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!