Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki a feladati felét...

Ha valaki a feladati felét visszaadja a munkahelyén hogy kap mire kap teljes fizut? Miért nem fele feladat = fele munkaidő és fele fizu?

Figyelt kérdés

Ha egy cég alkalmaz egy embert kettős feladatkörre (részletek most mellékesek) és a feladatok olyanok hogy kb munkaidő felében ezt csinálja másikban azt (napi 8 ó) és ez az ember azt mondja: az egyik feladatkört nem hajlandó csinálni (vagyis a fele munkáját nem végzi el) akkor nem halál természetes lenne hogy oké fele munka de akkor fele órászám és persze fele fizu?


Hogy van az hogy megbízzák két feladattal ő 1 nap után (szó szerint) közli hogy az egyik feladatot nem hajlandó végezni-és ez így megy hónapok óta-de óraszáma és fizuja nem változik? ez hogy lehet? Hát ő éppen azért kapott annyi munkaidőt és fizut amennyit kap mert a dupla feladatra lett kalibrálva.

Nem természetes hogy fele munka fele fizu? Már amennyiben nem rúgjuk ki ott helyben mert ha én lennék a főnök és felvennék valakit kettős feladatra és ő közölné hogy bocs a felét nem végzem el-én ott helyben abban a pillanatban röptetném. Próbaidős még okot se kéne mondanom. De ez a hajó már elment mert az illető hónapok óta itt van így már nem próbaidős. De az elején mikor 1 nap után közölte hogy nem akkor még az volt!


És ugye a hab a tortán hogy az általa el nem végzett munkát azért a többiekkel elvégeztetik!

Jó mi? Felveszünk valakit ő nem csinálja amire felvették de a pénzt azt kapja fullban (de mire? Az el nem végzett munkára?) mi a többiek meg végezzük amihez közünk nincs de plusz pénz egy fillér se.

Hogy van ez?


2016. szept. 1. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor azt az egy feladatot végzi 8 órán keresztül. Vagy 4 óra alatt végez vele és aztán még 4 órán keresztül ül és néz? Vagy 4 óra után haza is megy?

Nekem az tűnik a leglogikusabbnak, hogy 8 órán keresztül végzi azt a bizonyos 1 feladatot.

2016. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"ogy 8 órán keresztül végzi azt a bizonyos 1 feladatot."


Kicsit naiv vagy. Nem véletlenül lett a 8 órás munkaidő a két munkára belőve. 8 órában csak a felét nem végezheti és nem is végzi. 4-5 óra után elmegy. A 8 óra helyett.

Szóval fele munka fele idő és full fizu és még a melóra sincs gondja mert mi a többiek a főnöki rendelkezésre elvégezzük az ő melóját is heylette. CSak mi egy petákot se kapunk érte.

Ő hazamegy a nap felénél mi maradunk még munkaidő után is hogy utolérjük magunkat.

2016. szept. 1. 13:47
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Hogy van ez?"


Ezt a kérdést a munkahelyi vezetődnek tedd fel. Itt senki sem fog rá választ adni. Valószínűleg megvan rá a magyarázat, ha elnézik.

2016. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért arra kíváncsi lennék, hogy melyik cégnél lehet ezt megcsinálni.

Megírnád nekem privátban?

2016. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy mi a két feladat.

Mondjuk egy mérnök akire fele munkaidőben takarítást bíznak, kijelenti, hogy márpedig ő nem takarít.

Tehát így nem lehet csak a munkaidőt nézni, mert nem egyformán fizetnek különböző munkakörökre.


De ez mind igazából a kollégád és a főnököd megbeszélnivalója, nekik kell megegyezni.


Jelentsd ki te is, hogy te azt nem végzed és kész.

2016. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem igazán értem mit mondasz, de én is osztott munkakörben dolgozom, voltaképpen két 4 órára felvett ember helyett vagyok itt, egyedül 8 órában.

Nagyon változó, hogy mikor melyik felettesemtől, milyen feladatokat és milyen mennyiségben kapok. Most, hogy az egyik szabin van, szinte csak az ő feladatait viszem, így a másik felettesem kb. alig tud nekem valamilyen feladatot adni.

Ahhoz, hogy valaki ilyen osztott munkakörben jól tudjon dolgozni, nagyon kell érteni a prioritásokhoz, jól kell tudni felmérni, hogy mi az ami a legsürgősebb, legfontosabb.

2016. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan munkával bíznának meg, ami:

1.) nem tartozik a munkakörömbe

2.) veszélyes és nem biztosítják a biztonságomat

3.) nem biztosítanak munkaeszközt a feladat elvégzéséhez

4.) bajba kerülhetek miatta

(csak párat soroltam fel), én sem csinálnám.

De a ti eseteteket nem tudom, ezt ti tudjátok és a vezetőtök.


Viszont van olyan is (de ezt sem tudom a ti esetetekben, csak ismerem létező jelenségként), hogy képzés miatt van valaki távol (akár a munkaidő egy részében is), amit a munkáltató fizet. Mondok egy példát, tegyük fel, hogy egy pénzügyes kollégát elküldenek pénzügyi jellegű speciális továbbképzésre, mert a cégnek szüksége lesz arra a szaktudásra hosszú távon. Akkor állják a képzés költségét (vagy egy részét), és mentességet biztosítanak a munkavégzés alól a képzési időre, ha mondjuk semmiképpen sincs lehetőség munkaidőn kívüli képzésre. A teljes fizetés viszont jár, mert a kolléga a hatékonyabb munkavégzés érdekében jár tanulni, és nem lóg.

2016. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ha ezt nálatok meg lehet csinálni, akkor jelentsd be te is, hogy te sem csinálod, csak az egyik feladatot és 4 óra után hazamész minden nap. Ha azt mondja a főnök, hogy nem lehet, akkor kérd számon tőle, hogy a kollégának miért lehet?
2016. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

" Ha azt mondja a főnök, hogy nem lehet, akkor kérd számon tőle, hogy a kollégának miért lehet?"


Hogyne. Aztán felébredek hogy a kezem a bilibe ér.

Volt kollega aki ha nem is így de közölte hogy ő nem végzi más helyett a melót se túlórában se sehogy. Saját melót megcsinálja munkaideje lejár hazamegy.

Erre megkérdezték, hogy akkor most felmond? Mert két opciója van: vagy csinálja vagy nem, de akkor az egyenlő a felmondással.

Inkább befogta és csinálta (és csinálja).

Na hát ez a nagy helyzet.

2016. szept. 1. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!