Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem ugyanaz a kettő? Eltekinte...

Nem ugyanaz a kettő? Eltekintek a felmondási időtől vagy eltekintek a felmondási idő alatti munkavégzéstől? Szerintem marhára nem ugyanaz és egy havi fizu a tét!

Figyelt kérdés

Ha a munkáltató mond fel akkor a felmondási idő felére köteles felmenteni a munkavégzés alól, de persze a teljes felmondási időre jár a pénz. Vagyis röviden egy havi fizu.


Ha munkáltató azt mondja hogy felmentelek a felmondási idő alatt a munkavégzéstől, az azt jelenti hogy nem kell még a felmondási idő felét se ledolgoznom (vagyis 1 napot se kell melózni) de persze a pénz a teljes időre jár.


Ha a munkáltató azt mondja hogy eltekint a felmondási időtől megteheti ez meg azt jelenti hogy okafogyottá válik a kérdés mennyit kellene még dolgozni… mert nincs felmondási idő egy nap se nincs munka egy nap se és persze ennek következménye hogy nincs pénz egy fillér se. Azonnal szabad vagyok.


Szóval a kettő Eltekintek a felmondási időtől vagy eltekintek a felmondási idő alatti munkavégzéstől”


MARHÁRA nem ugyanaz?

Mert a második esetben nekem egy napot se kell dolgozni de full fizetés jár a teljes felmondási időre?


Uis a főnök akkora segg hogy ezt írta a felm papírra: eltekintek a felmondási idő alatti munkavégzéstől

De fizetni egy fillért se akar mondván hát nem dolgoztál semmit. Nem dolgoztam nem is kellett dolgoznom és mégis full fizut kell kapjak arra a hónapra mert a főnök egy segg és nem ismeri az mt-t.

Jól gondolom? Kérek javítást ha tévedek!


2016. júl. 23. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a munkaadó nem tart igényt a felmondási időre és mindegy, hogy a felmondási időnek vagy a felmondás alatt elvégzett munkának nevezi, a munkavállalónak jár a teljes felmondási idő alatt járó összeg. Abban az esetben nem kell fizetnie, ha a munkavállaló nem akarja a felmondási idejét/ munkáját elvégezni.
2016. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, a felmondási időtől pedig nem tekinthet el, az ugyanis jár, ha nem próbaidő alatt vagy azonnali hatállyal rúgtak ki. Utóbbit keményen meg kell indokolni, úgyhogy elég ritka.:-)

A munkaviszonyod pedig a felmondási idő végén szűnik meg, tehát jár a fizetés, akkor is, ha a munkavégzés alól felmentettek.

2016. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Jár a pénz a felmondási időre. Velem aláíratták, hogy x. naptól lemondok róla, mert kiszámolták, hogy a fizetés, és a végkielégítés együtt túl fogja lépni a 98%-al megadóztatandó 2 milliós határt. Mert aszondta Lázár: "Véget fogunk vetni a pofátlan végkielégítéseknek!" Bezzeg az ö fizetésük lehet akár havi 5 milla, nem egy évre kettő, bruttóban, és ráadásul minden egyéb juttatással összeadva.
2016. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Velem aláíratták,"


Hogy kell elképzelni azt a jelenetet amikor "aláíratnak"?

Hát ha én nem akarom akkor nem írom.

2016. júl. 23. 15:11
 5/7 anonim válasza:
Meggyőztek, hogy a nyugdíjam több lesz, mint a fizetésem 2%-a- Miért te mit tettél volna? Ugyanis, ha adott évben túl lépted azadott összeget, minden 98%-al adózik.
2016. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltató mond fel, akkor jár a felmondási idő még akkor is, ha abból egy napot sem kell ledolgoznod, és természetesen a hozzá kötődő távolléti díj is.

Csak és kizárólag a dolgozó írásbeli kérésére lehet a jogviszonyt előbb megszüntetni, mielőtt a felmondási idő letelne. De egy normális dolgozó ilyet nem kér ebben a kedvező szituban... :)


Az egy havi fizu pedig nem biztos, ugyanis munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő a jogviszonyban töltött idő hosszának megfelelően növekszik. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy csak 30 nap lesz. Nekem például 6 hónap volt. Egyet sem dolgoztam le, de kaptam a fizetést...


Dolgozói felmondás esetén alap csak a 30 nap - az MT szerint.

2016. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ha a munka szerződésben fix időtartam szerepel, akkor az az irányadó.

Ez a bizonyos 98% adó nem mindenhol érvényes, csak közszférában, ill. legalább 50%-ban állami finanszírozásból eredő költségvetéssel rendelkező cégek esetében, a 2 millió feletti részre. Nem összecsapandó a felmondási időre járó bérrel, kizárólag a végkielégítésre vonatkozik.

Úgyhogy ha nem ebbe a kategóriába tartoztál, 3-as, akkor jól átb...sztak.

2016. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!