Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az a "motivációs videó" az...

Mi az a "motivációs videó" az álláskeresésben, hogyan készítsük, mit tartalmazzon?

Figyelt kérdés

Álláskeresőként érdeklődve olvastam egy szegedi illetőségű családi vállalkozás ("étrend-kiegészítő készítmények és speciális – gyógyászati célra szánt- tápszerek kapszulázása, csomagolása" a cég profilja) álláshirdetése alatt.:


"Fényképes szakmai önéletrajzát és motivációs videóját az alábbi címre kérjük elküldeni:"


Motivációs levelet, angol és magyar nyelvű szakmai önéletrajzot, már sokat készítettem, általában álláspályázatként elegendő a világ legnagyobb vállalatainak.


Bevallom, első lépcsőben, álláspályázat esetén motivációs videóról, még nem hallottam. Minden ötletet és segítséget köszönök!



2016. jún. 20. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a munkaadónak fontos, hogy érts az ilyen modern dolgokhoz és tudj egy videót készíteni, szóval valami kis fiatal legyél... Ami pedig még fontosabb, hogy legyél annyira határozott, belevaló és bátor, hogy hajlandó legyél magadról egy felvételt (nemcsak) készíteni, (hanem) elküldeni a vadidegen munkaadónak.


Gondolom valami értékesítőt keres... Ahhoz pedig kell, hogy legyen beszélőkéd, és egy megnyerő, határozott fellépésed. Szóval ezt fogja nézni a videón, hogy ezek megvannak-e nálad, hogy képes lennél-e eladni valamit vagy inkább menekülnek tőled a lehetséges vevők, ha meglátnak....


Ezzel a videóval megspórolsz egy felesleges állásinterjút. Mert ha az alapján nem jössz be nekik, akkor megspóroltál egy utat. Valahol jó ez. Más esetben meg nem jó. Pl. ha egy könyvelői állásra kellene így pályázni... Nem hinném, hogy megfelelő embert találna a munkaadó. :) De egy táplálékkiegészítős rábeszélő munkára teljesen oda való!


Guglizz rá a jótanácsokra, szokásokra, és csinálj egyet! Drukkolunk!

2016. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd azt is nézd meg, hogy pár hónap múlva ő is hogyan Motivál téged a fizetéssel, nem csak agymosással ;)
2016. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hülyeségekre szerintem ne pazarold az időt.
2016. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra is gondolj, hogy sokszor egy manikűrös és fodrász (akár férfi is) sokkal jobban keres és gyorsabban, mint amit azok adnak majd neked rengeteg munka után, akik ilyen motivációs videót kérnek. Vannak munkahelyek, ahova alig kell még önéletrajz is.
2016. jún. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!