Miért jó egy műszaki cikkekkel kereskedő cégnek, hogy a legkisebb beosztott kereskedő fizetését teszi forgalomérdekelt jutalékos rendszerbe, a közép- és csúcsvezetők pedig nem forgalomérdekeltek, hanem fix fizetésük van?
Konkrétan az Euronics műszaki áruházra gondolok, amely tudtommal magyar cég.
A dolgozók az ajtóban ácsingóznak, hogy ráugorjanak a vevőkre és rátukmáljanak valamit. A boltban rendetlenség, zsúfoltság, fejetlenség, hiszen mindenki az ajtóban áll egész nap, mondhatni nem dolgoznak, háttérmunkát nem szeretnek végezni, egymásra mutogatnak, ha arra kerül sor, hiszen az eladás után kapják a fizetésüket.
Miért jó egy államnak, hogy a fejesek milliókat keresnek a munkások meg 70 ezret, ha szerencséjük van?
El van szva az egész világ, és nem csak Magyarországon.
Tévedsz.
Az Euronics csak annyira magyar cég, mint a McDonald's.
Ettől függetlenül én is megfordultam már néhány Euronics üzletben, de soha sem tapasztaltam olyasmiket, mint amiket te leírtál.
De, ha igaz is amit írsz, akkor is van benne logika.
Nyilván azt lehet forgalomarányos jutalékkal érdekeltté tenni, aki a vevőkkel közvetlenül találkozik.
Egy fuvarozó cégnél sem a középvezetőt motiválják üzemanyagmegtakarítási-bónusszal, hanem az a sofőrt, aki a gázpedált nyomja.
Magyarországon a Vöröskő Kft a tulajdonosa az Euronics áruházaknak, ami Veszprémben székel.
Ha vásárolsz valamit az Euronicsban az eladó kódjára is szükség van. Ez után kapják a fizetésüket. Sőt a hitelekre is tervük van, amit teljesíteniük kell, akkor is rá kell beszélnie a hitelre, ha a vevőnek rendelkezésére áll az összeg. A pluszgaranciára is tervük van, amit teljesíteni kell, arra is rá kell beszélni a vevőt, mert fizetéslevonás lesz a büntetés, ha nem teljesítik a tervet.
Szerintem a vásárlókat főleg az ár-érték arány érdekli, azon egy egyszerű eladó nem tud változtatni. Jobb marketinggel, jobb akciókkal tudnának forgalmat emelni, ezt csak felülről tudnák irányítani.
"Magyarországon a Vöröskő Kft a tulajdonosa az Euronics áruházaknak, ami Veszprémben székel. "
Tudom.
De ettől még nem magyar cég, hanem egy nemzetközi franchise tagja, amelynek "anyacéhe" angol ( ha jól tudom).
Mint ahogy nem magyar a McDonald"s sem, vagy mondjuk az OMW sem - függetlenül attól, hogy az egyes üzleteket magyar vállalkozások üzemeltetik.
Azt elhiszem, hogy terveik vannak, és hogy érdekeltek az eladásban - de ebben semmi kivetnivalót nem találok. Azt az erőszakos tolakodást pedig még nem tapasztaltam egyik üzletükben sem.
"100 %-ban magyar tulajdonú a Vöröskő és csak a nevét használhatja az Euronics-nak."
Ne értetlenkedjetek már!
Persze, hogy a Vöröskő 100%-ban magyar, de a Vöröskő nem egyenlő az Euronicsal!
Az angol cég egyik itthoni franchise-partnere, akinek még azt is anyacég szabja meg, hogy rendezze el az árút a polcokon, milyen áron adja azokat, mi legyen a szórólapokon, milyen akciókat tartson.
Menj el egy OMW-kútra tankolni, a számlán nagy valószínűséggel egy 100%-ban magyar cég fog szerepelni, mint üzemeltető és tulajdonos - de ettől még az OMW nem magyar!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!