Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A jogász szakma társadalmilag...

A jogász szakma társadalmilag elismert?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy sok emberben kelt egy benyomást, ha meghallja, hogy valaki jogász. Ez inkább pozitív vagy negatív?

2016. jan. 27. 10:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
74%
Különösebben nem tartom sokra. De kevésre sem.
2016. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én jogász vagyok, 3 éve végeztem.


Általában meglepődnek, nagyon gyakori reakciók: hogy hú jogász vagy, akkor te biztosan nagyon okos vagy. Az jó nehéz lehetett.


Persze van negatív benyomás is, de sokkal több és gyakoribb a pozitív

2016. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, mondjuk lehet csak belőlem nem nézik ki.
2016. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
88%
Első vagyok. Hasonló van, mikor elmondom, hogy alkalmazott matematikus vagyok. Szerencsére egyre többen tudják, hogy ma ez az egyik legjobb szakma magyaroroszágon.
2016. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
En elismerõen nézek azokra,akik felsõfoku tanulmányt végeztek.
2016. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzem azt amúgy, hogy attól, hogy jogász vagyok lennék valaki. Engem ez érdekelt, ezért ezt tanultam. Nem volt különösen nehéz, nem vagyok kimagaslóan okos csak jogász.


Ha nem érdekelt volna, nyilván vagy nem tudtam volna megtanulni vagy csak olyan erőfeszítések árán, ami nem érte volna meg.


Tény jó munkám van, jó fizetéssel, de ami fontosabb élvezem amit csinálok.


Szóval ha pályaválasztás kapcsán merült fel a kérdés ne társadalmi megítélés alapján válasz szakmát, hanem az érdeklődésednek megfelelően. Hisz az egyetemen tény, hogy 3-5(6,7,8) év alatt tanulod, amit akár féllábon is, viszont utána életed végéig ideális esetben azzal "kell" foglalkoznod.

2016. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Összességében igen. Egyszerűbb, tanulatlanabb emberek szemében egy jogász komoly ember, de jellemzően mérnökök, közgazdászok, orvosok is elismerik, hogy azért aki egy jogot elvégez, annak is van feje. Ha nem is hozzájuk hasonló szintű rendszerező, logikus gondolkodáshoz, de mindenképpen sok információ tárolásához.

A jogászi munka jellemzően nagyobb rugalmasságot, gyakran simlisséget is követel, míg mérnöki munkákat jobban lehet teljesen szabályszerűen, tisztességesen végezni, ezért műszakai értelmiség sokszor kicsit lenézi a jogászokat (de már a közgazdászokat is).

2016. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 27. 11:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nono...hogy az orvosok mennyire tartják nagyra a jogászokat, azt jól leírja a pécsi medikusnóta.:D
2016. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmilag elismert, igen.


A reálosok persze ugyanúgy oltják őket, de ők kit nem?


A #6osnak egyébként nagyon igaza van. Ha érdekel a jog vágj bele, és örülj annak hogy el tudsz vele helyezkedni. Egy szabad bölcsészet iránt érdeklődő fősulisnak messze nincs annyi lehetősége mint neked, pedig ő is csak azt tanulja ami érdekli, és nem szeretné végigszenvedni a főiskolai tanulmányait egy olyan szakon amivel szemben érdektelen.


Saját tapasztalatból mondom, hogy kínkeserves olyan főiskolai szakot választani ami nem köt le téged. Sokszor neked kell önszorgalomból utánanézned a tananyagnak, oda kell raknod magad és tanulnod kell tanári segítség és magyarázat nélkül. Ha nem érdekel, előbb-utóbb megutálod.

2016. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!