Hol nehezebb fizikailag a munka egy ápoló számára, egy idős otthonban vagy kórházi osztályon?
A kórházban gondolom a krónikus osztály a legnehezebb, de ott osztálytól is függ hogy melyik nehezebb, melyik könnyebb. Idős otthonban inkább szociális gondozó és ápoló végzettséggel dolgoznak, ami a kórházban csak segédápolónak felel meg. Tehát a kórházi ápolóknak magasabb a végzettségük.
Arra lennék kíváncsi, hogy hol kell többet vagy kevesebbet emelgetni meg pelenkázni? Szerintetek? Inkább olyan emberek írjanak akik mindkét helyen dolgozni és össze tudják hasonlítani, vagy legalább az egyik helyen megfordult már.
...én még tanuló vagyok, de volt szerencsém egy nagyon könnyű osztályon dolgozni, (VIP). Azok a legjobbak, úgymond, álom-osztály -nem a valós eü. képet tükrözik - értsd: mindenből van, nem kell fürdetni hajnal 5-6 kezdéssel 40 idős embert, stb. De ez nem az igazi egészségügy, csak a csúcs.
Jártam belosztályokon, sebészeten, gyerekklinikán és kardiológián is. Hát, meg kell mondjam, a legdurvább ezek közül a sebészet volt. Megterhelő fizikailag is - mert kb 2-3 nővér szaladgál 40-50 beteghez. Fizikai erőnlét és gyomor és lelki strapabírás is kell hozzá- no, meg bírni a régi dolgozók "dolgait". (Nem kell magyaráznom ,aki már próbált bárhol is dolgozni.)
***
Én, személy szerint csak végső esetben választanám az idősotthont -de én azt hiszem, oda szinte bárkit felvesznek, mert nagy hiány van (persze inkább állami intézményekben).
Örülök, ha segítettem -kérdezz bátran! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!