Miért választ valaki olyan szakmát, amiről nagyon jól tudhatja hogy soha az életben nem fog vele jól keresni?
1, Nincs pénz a főiskolára. És ne jöjjön senki a támogatott képzésekkel, mert attól még a szakkönyvek, a brutál mennyiségű nyomtatni és fénymásolnivaló nincs ingyen. A fősulin természetesnek veszik, hogy van korlátlan internet hozzáférésed és kifogyhatatlan nyomtatód.
2, Gyorsan munkába kell állnia rajta kívül álló okokból.
3, Nem vették fel arra a fősulira/egyetemre, ahova jelentkezett, mert kevés hozzá a pontja, máshoz meg nincs tehetsége/nem érdekli.
4, Tudja, hogy nincs olyan koponyája (nem akarok ezzel senkit megbántani), hogy képes legyen végigcsinálni egy főiskolát.
5, A bolti eladó példával élve: arra mindig szükség lesz. Akkor is, ha nem fizet sokat. Mint a többi szakmunkásra: a kőművesre, a villanyszerelőre és a többire.
6, Belegondol, hogy az ország csak úgy ontja magából a fölös diplomásokat (mint engem), de ha teszem azt mindenki építészmérnöknek tanul, akkor ki fogja a munka fizikai részét elvégezni?
A lustaság szerintem a legutolsó pont egy ilyen felsorolásban.
Nekem konkrétan fingom nincs, hogy mégis mi a bánatnak jártam fősulira, mert kitörölhetem vele a s... Khömmm, khömmm. Utána én is elvégeztem egy eladó-pénztárosi OKJ-t, abban legalább elhelyezkedtem. A semminél az is jobb volt. Igen, diplomásként álltam a kassza mögött, nem esett le a gyűrű az ujjamról, ráadásul nem én voltam a boltban az egyetlen ilyen.
És csak a vicc kedvéért, most sem a szakmámban dolgozom.
Első, ez valóban így van, viszont nem sok köze van ennek a kérdés lényegéhez. Nem azért megy el valaki bolti eladónak, hogy a többi ember tudjon vásárolni.
Utolsó, ez meg tök jól hangzik, de a kérdés megint csak nem azokra vonatkozott, akiknek alapból van tőkéjük, csak kell a képesítés.
Amúgy szerintem meg is válaszoltad, vagy kevésnek érzi magát, vagy lusta, vagy esetleg hivatástudat miatt, bár szerintem ők sokkal kevesebben vannak mint ahányan ezt kifogásnak használják.
Hozzáteszem egyetemen is vannak bőven szakok amik helyett tényleg megéri inkább szakmát tanulni.
Bolti eladó nélkül tökéletesen meg lehetne lenni. A polcokat robotok is fel tudnák tölteni. A kassza pedig már ma is önkiszolgáló a tescoban ahol mi szoktunk vásárolni. Nem is tudom mikor fizettem utoljára élő pénztárosnak. :)
"1, Nincs pénz a főiskolára."
Vagy inkább nem jutott eszébe jobb kifogás annak aki ezt mondja. Mert hát sok-sok szegény sorsú ember végzett már főiskolát és lett jó munkája, jó fizetése úgy, hogy a szülei semmi de semmi támogatást nem tudtak neki nyújtani.
Szerintem két ok van: lustaság és képesség hiánya. Nem mindenki képes egy bolti eladói munkánál bonyolultabb dolgot megtanulni.
Nekem is hasonló "tucatszakmám" van, nem keresem degeszre magam. Tudod: önkritika. Ha tudom magamról, hogy nem vagyok egy Einstein (márpedig nem vagyok, örültem, hogy lett érettségim, éjszakákat tanultam és imádkoztam a fizika kettesért magántanár mellett is) akkor, ha tudom hogy h..ye vagyok b..zod, akkor nem megyek vegyészmérnöknek.
Hadd legyen már valami szakmája egy olyan lánynak is, aki 1) nem okos. 2)nem ügyes (vagyis, a saját körmét nem tudja rendesen levágni, ezért műkörmösség is ejtve)
3) nincs hatalmas fizikuma, amivel pl. favágó, vagy forgácsoló esztergályos, lakatos stb. lehetne, akivel jobban keresne, de a vasággyal 40 kilójával nem bírná. Tudod, nem mindenkinek milliomosok a szülei. Nem mindenki tartattja ki magát gazdag pasival. Nem mindenki akarja árulni a lába közét.
Ez egy tisztességes szakma és nem kéne ócsárolni!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!