Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan 3 műszakos gyári...

Komolyan 3 műszakos gyári munkára 55. 000 Ft-ot fizetnek?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm mondta, hogy ennyit kapott havonta. Ez most komoly? Ilyen van?

2015. máj. 19. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:

törvényesen nincs

ez a minimálbér alatt lenne

2015. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is ennyit kaptam. I <3 Magyarország
2015. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem mondod? Akkor inkább leszek közmunkán, az legalább helyben van és egy műszakos...
2015. máj. 19. 20:25
 4/9 anonim ***** válasza:
törvényesen nincs ilyen, amúgy meg jelentkezel, és megnézed az ajánlatot
2015. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon? Hogyne lenne ilyen.
2015. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos el tudom képzelni, hivatalosan bejelentik 4 órába, aztán annyit fizetnek neki, és annyit dolgoztatják amennyit nem szégyellnek. Én is ismerek olyat, hogy egész havi munkáért 45 ezret kapott és még meg is magyarázta neki a főnök, hogy miért. Hogy kapja el az összes betegség az ilyen munkáltatókat!
2015. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor az ismerősöd nem mondott igazat! A minimálbér nettóban 68.700.-Ft. Erre rájön a műszakpótlékok, tehát körülbelül 80-85 ezret kereshet!
2015. máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es álomvilágban élsz, ha azt hiszed, hogy mindenhol a teljes munkaidőt bejelentik. Ha pedig csak kevesebbre jelenti be, akkor megteheti, hogy minimálbér alatt fizet. Sok helyen fizetett szabadság sincs, csak szépen kiírogatják a könyvelők, a dolgozó meg aláírogatja a fizetési papírral, ha pedig ténylegesen elmenne szabira, az fizetetlen. Sok kínai áruházas pl. még fizetetlen szabadságra se engedi el a dolgozót...
2015. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Persze, hogy van sajnos.

Engem 4 órára jelentettek be 6 napot dolgoztam 12-14!! órában, mikor jött az ellenőrzés, akkor kaptak egy kisebb összeget, mi meg "További jó munkát" azt szevasz. Undorító, amit a kiszolgáltatott, pénztelen emberrel megtesznek. ÉN nem kaptam Erzsébet utalványt se, pedig itt járna, helyette kaptál "ebédet". Volt valami vízben úszkáló tészta és répa, és valami másodiknak ilyen legolcsóbb tészta kifőzve rajta tejföl, vagy valamilyen húsos?-szalonnás? ragu(legalábbis szerintem) Amikor kint dolgoztál, kaptál 3 zsömlét 1 májkrémmel, néha mellé egy-egy almát.Vizet ihattál a csapból, vagy tölthettél ásványvizes palackban. Egyből kerestem a jobb lehetőséget, csak sajnos nagyon nehéz, főleg faluban. De most sikerült elhelyezkednem 4 hete egy normális 8 órás cégnél bruttó 140ezerért+12ezer Erzsébet utalvány(ebből lehet fizetni az ottani meleg ebédet, ami számunkra kedvezményes) Túlóra fizetett, de ritkán kell túlórázni, munkaruha biztosított. Szóval keresni-keresni és keresni a lehetőségeket, előbb-utóbb összejön, addig meg éhezve tűrni sajnos.

2015. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!