Hogyan tudnám udvariasan leszerelni a kolléganőt aki a fizetésem mértékéről érdeklődik?
Még diákként dolgozom de utána is maradhatok. Hasonló a munkakörünk de neki vannak minimálisan több felelősséget és tapasztalatot igénylő feladatai is. Én viszont többet dolgozom mert kettőnk közül ő ér rà facebookozni.
Már többször érdeklődött a fizumról de csak órabért mondtam neki és azt sem szívesen.
Ha màr nem leszek diàk nem akarok neki vàlaszolni.
Normális helyeken céges rendszabály, hogy nem beszélünk a fizetésünk nagyságáról. Első nap mindenkinek elmondják.
Azért nem jó a cégnek, mert ismerik az embereket és tudják, hogy ez csak rontja a belső hangulatot.
Mert akkor az emberek csak irígykednek egymásra, vagy piszkálódnak, összehasonlítják magukat, aki kevesebbet kap elégedetlen lesz, aki többet, azt kiútálják, holott eredetileg mindenki annyiért ment el dolgozni, amennyiért neki az adott helyzetében, tudásához mérten megérte és megelégedett.
Ugyanez miatt rossz az embereknek is.
#11: ez azért van, mert a cég örül, hogy a dolgozók nem akarnak piaci versenyt csinálni, hanem olcsó munkaerőt akarnak. És ha megtudná valaki, hogy a munkájáért máshol másfél-kétszer annyit is kaphat, akkor nem sokat gondolkodna, hogy oda menjen, és az a cégnek nagyon sokba kerül, hiszen egy jó szakembert veszítene el.
Ezért nem szeretik a bérfeszültséget a cégek.
13-as, nekem nem teljesen logikus. Inkább a belső súrlódások és viták, reklamálások elkerülése miatt van szerintem, nem a fizetések leszorítása miatt.
Mivel senki nem akadályozza meg az embert abban, hogy elmenjen más cégekhez interjúzni, és ha alkalmas az ember úgyis tesznek egy ajánlatot, tehát ha "máshol" másfél-kétszer annyit adnának neked, azt hamar ki lehet deríteni.
Viszont néha változik a munkaerőpiac, van amikor jobban szukség van egy adott szakemberre, van amikor ráér a cégnek, és ettől függően a cégek lehet hogy pár hónap eleteltével egész más fizetést ajánlanak ugyanazért a munkáért. Nem kicseszésből egyikkel vagy másikkal, egyszerűen a saját üzleti érdekükből. És nem akarják, hogy vizsont emiatt a kollégák veszekedjenek.
Szóval jó fizetéshez lehet sokszor nem is a több tudás kell, csak jókor kell a jó helyre felvételizni.
Ez így van. Ám ha az új helyen megkérdezel valakit, hogy mennyit lehet kérni, a bérfesz miatt nem fog válaszolni, vagy amiatt, mert a cég beledumálta, h erről nem szabad.
Utólag látom, hogy 50-80-al többet kértem volna úgy is felvesznek, mert kellek neki, meg hallom egyes kollégim, hogy az a fizu, amivel engem felvettek alakítsa. Bár így is 150el több,mint előző helyen.
Nagyon nehéz piac ismerete nélkül jó árat kialkudni. És van bennem egy olyan rossz szokás, hogy lojális vagyok és mindent megteszek azért, hogy a cég, ahol dolgozom büszke legyen rám.
Te mi alapján tudsz jó árat kérni a munkáért, hogy 3-5 év múlva is megelégedett legyél, de még a cég is igent mondjon rád?
Én az vagyok, aki nincs a jó időben a jó helyen :)
Főleg azért, mert én is lojális vagyok, és ha elszegődtem valahová, ott megdolgozom "a pénzemért", amíg látom, hogy lehet fejlődni szakmailag, és még normálisak a projektek (értsd nem kezdték el a végletekig a költségcsökkentést)
Vannak ismerőseim, akik mindig hamarabb váltanak, hívnak, hogy menjek, tök jó most az új hely, de én maradok általában a már ismert megszokottban. Na a lényeg, ők járnak jól. (én meg úgy vagyok vele pest nem olyan nagy, és nyugdíjig még sok van :)
Nincsenek piaci ismereteim, persze HR-es ügynökcégek szoktak nagy számokkal dobálózni, de azokból még sosem lett semmi, én csak azokat ismerem, amiket eddig én ajánlatként megkaptam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!