Betegség miatt kirúgtak, pedig nem kértem táppénzes papírt. A további műtéteket ki fizeti?
A "tilos a táppénz" azt is jelenti, hogy hivatalosan nem vagy bejelentve a NAV-nál és a TB-nél? Mert ha igen, akkor az nagyon durva.
Egyetértve az előttem szólókkal, pert nekik!
Ha biztosított voltál, a munkaviszony megszűnése után 45 napig még biztosított vagy.
Itt a link, olvasd el:
Remélem, segítettem.
Mindenképp keress egy ügyvédet, és akassz a nyakukba egy jókora munkaügyi pert.
Csak hogy tisztázzuk: olyan nincs, hogy tilos a táppénz. Sőt, táppénz alatt nem rúghatnak ki, és jogilag azért sem rúghatnak ki, mert elmentél táppénzre.
Egyébként azt, hogy kérsz-e táppénzt, az orvos meg szokta kérdezni, vagy ha nem, megmondod neki, és kiállítja a táppénzpapírt. Ez - sajnos - nem automatikusan működik.
Másrészt olyan sincs, hogy csak úgy felmondanak neked. Pontosabban csak próbaidő alatt lehetséges. Akkor mind a munkaadó, mind a munkáltató akár indoklás nélkül is felmondhat.
De ha már letelt a próbaidő, onnantól 3-féle módon lehet felmondani:
- rendes felmondás. Ezt a munkáltatónak kötelessége indokolni! Tehát nincs olyan, hogy "csak úgy" kirúgnak. Rendes felmondásnál kell egy indok, hogy miért váltak meg tőled, amely persze lehet kamuindok is, de ha valótlan dolgot állítanak, szintén lehet menni a munkaügyi bíróságra. Továbbá ha legalább 3 éve fennáll a munkaviszony, a munkavállaló végkielégítésben kell, hogy részesüljön.
- rendkívüli felmondás. A munkáltató jogosult azonnali hatállyal felmondani az alkalmazott munkaszerződését, de csak akkor, ha kötelességszegő magatartást tanúsít a munkavállaló, mely lényeges kötelezettséget érint, és jelentősen sérti a munkáltató érdekeit. Tehát ha kijelented, hogy most márpedig nem fogsz semmit dolgozni, és napokon keresztül hátráltatod a munkafolyamatokat a munkáltatónál, akkor igen, ez esetben felmondhatnak rendkívüli módon is. Továbbá ha a munkavállaló magatartása, hozzáállása lehetetlenné teszi a munkaviszony fennállását, akkor is megtehető a rendkívüli felmondás. Más esetekben nem.
- közös megegyezéssel. Ez az, amivel a leggyakrabban élni szoktak, hiszen nem kell indokolni, akár azonnal meg lehet szabadulni a munkavállalótól, és utólag a kutya se fogja kérdezni, hogy miért rúgták ki X alkalmazottat. Viszont: ahogy a nevében is bent van, a felmondásnak ezt a fajtáját mindkét félnek el kell fogadni. (Ezért nem írunk alá gondolkodás nélkül semmit!)
Nagyon köszönöm a válaszokat ! Nos , tavaly április óta vagyok a cégnél.Ajánlott dolog hogy nem kérünk táppénzes papírt , de be vagyok ( voltam ) jelentve.
Ugyanis kamuindokkal persze de elküldenek.
Ma voltam háziorvosnál , aki közölte , hogy ha megszüntetik a munkaviszonyomat akkor a táppénz is automatikusan megszűnik .
Viszont visszamenőleg 5 napra vehet fel táppénzre.
Ez megtörtént , így hivatalosan papíron hétfő óta táppénzen vagyok.
De mivel a bejelentett fizetésem a bérminimum, és én ennél többet kaptam kézhez,magyarul ha nem írtam volna volna alá várhattam volna a pénzt.Tegnap megszűnt a munkaviszonyom közös megegyezéssel. Így most nem tudom , hogy a táppénzzel mi lesz. ( de legalább kifizettek)
Viszont a vérvizsgálatom eredménye is csak 3 hét múlva jön meg, és még azután lesz a műtét, majd 3 hét fekvés (ajánlott) addig nem tudok dolgozni. Hiába mennék azonnal egy másik munkahelyre az állandó orvoshoz járkálás miatt kirúgnának. Arról meg már nem is beszélve , hogy 8 órás munkaidő helyett mennyit dolgoztunk , milyen körülmények közt, és mennyi pluszmunkát vállaltunk nulla forintért .Halkan jegyzem meg nem magyar állampolgár a kedves főnök úr ,és nem is nagyon beszéli a nyelvet. De nem akarok általánosítani.
Akkor is ostobaság volt aláírnod a közös megegyezést. Ezzel gyakorlatilag te magad mondtál le arról, hogy bármi módon az igazadat bizonyítsd. Közös megegyezés, azaz törvény előtt te magad egyetértettél vele, hogy ezentúl nem akarsz ott dolgozni.
Az meg, hogy más volt a kézhez kapott, és más a bejelentett összeg, szintén nem neked lett volna nagyobb gáz.
Persze, tudom, a mai körülmények között az ember inkább elnéz mindent, cska hogy munkája legyen, de azért nem kéne ennyire felelőtlenül csinálni.
Innentől már eső után köpönyeg...
Amit tehetsz, hogy bemész a munkaügyi hivatalba, és álláskeresőként nyilvántartásba veteted magad. Onnantól kaphatsz segélyt (vagy járulékot, mindegy hogy nevezik), és tudtommal a TB-d is rendezve lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!